Žuvienės virimo čempionato Įdomybių katilas Nr. 5

Mažiau nei savaitė skiria mus ir Tarptautinį XIII žuvienės virimo čempionatą. Rusnės saloje rugsėjo 4 dieną, 12.00 valandą bus duotas startas savyje nenustygstančių virėjų būriui kartu su savo komandomis parodyti tikrąjį meistriškumą.

Rusnės saloje įvykusį Žuvienės virimo čempionatą aplankė daugybė svečių iš kitų miestų, o geros nuotaikos lietus nenuplovė. Renginio pabaigoje komandų šefai sušoko jau tradicinį šokį.

Geros žuvienės neįmanoma išvirti be vandens, žuvies ir be geros draugų kompanijos. Šiais metais į legendinių komandų klubą bus priimta dar viena puiki Žuvienės virimo čempionato komanda, kuri 10-tą kartą stos prie žuvienės katilo, įrašydama savo vardą į legendinių komandų metraštį.

Išlaikydami intrigą iki galo neskelbsime iš anksto, kuriai komandai bus įteikta išskirtinė plaketė, patvirtinanti legendinės Žuvienės čempionato komandos statusą. Galiu tik išduoti „Šilutės naujienų“ skaitytojams – tai mūsų krašto komanda, kuri čempionatuose kiekvieną kartą sugeba nustebinti visus ne tik išvirta žuviene, bet ir savo išskirtiniu pamarietišku vaišingumu. Jai niekada nėra pavykę patekti ant prizininkų garbės pjedestalo, nors vienais metais iki jo pritrūko vos 1 komisijos balo. Tačiau tai dar kartą parodo, kad čia dalyvaujančios komandos yra viena bičiuliška šeima, ir jeigu reikėtų sudaryti čempionato žuvienės virėjų rinktinę, į ją įtraukčiau visus virėjus peržengusius bent 5 katilų ribą.

Šiais metais žuvienės čempionate žiūrovų ir dalyvių laukia naujovė. Šventės metu bus galima įsigyti išskirtinių, puošnių, stilingų apyrankių su žuvimi ir kitos malonios atributikos. Tai pasiūlys Vilniaus karšto kūrėjai, kuriuos į šventę pavyko pakviesti Vyganto Stoškaus dėka. Maloni pažintis tarptautinio „Visagino country“ festivalio metu baigėsi gražia tolimesnio bendradarbiavimo tąsa.

Gaila, bet katilų alėjoje nebepamatysime legendinio virėjo Aido Ragelio, kuris žuvienę, kartu su anapilin iškeliavusiais šio krašto žvejais, verda amžinosios žvejybos plotuose… Aido Ragelio atminimą įprasmino jo draugai ir bičiuliai, kurių dėka sukurta speciali plaketė, kuri kiekvienais metais bus įteikiama vienam iš virėjų už meilę šio krašto kulinariniam paveldui, bendruomeniškumą ir pagarbą žuvienės čempionatui.

Visus skatiname, raginame į čempionatą atsinešti savo lėkštę ir šaukštą. Žinoma, bus ir ekologiškai sertifikuotų vienkartinių indų, į kuriuos komandos pilstys išvirtą žuvienę, bet puoselėkime ir kitą tradiciją.

Kaip visada komandų stiklinėse taupyklėse žiūrovų įmestos monetos kažkam atiteks. Laikysimės praėjusių metų tęstinumo suaukotas monetas perduoti Rusnės salos bendruomenei.

Ateityje turime minčių Rusnės saloje, toje vietoje kur vyksta Žuvienės virimo čempionatai, pastatyti išskirtinį, kalvio pagamintą suolelį su žuvienės katilu. Ant suolelio būtų iškalti ir nuolatos pildomi čempionų ir jų komandų vardai, kad atvykęs į šį kraštą žmogus bet kuriuo metų laiku galėtų prisėsti ant žuvienės čempionų suolo ir žiūrėti į tekančią Atmatos upę.

Bet tai jau ateities vizija. O jūs dar turite mažiau nei savaitę laiko užregistruoti savąją komandą čempionatui.