Žuvienės virimo čempionato įdomybių katilas Nr. 6

Rugsėjo 3 dieną Rusnės saloje įvyks jau XIV tarptautinis žuvienės virimo čempionatas, kurio Katilų alėjoje daugiau kaip pusšimtis komandų kausis dėl čempiono žiedo.

Ši unikali šventė kiekvienais metais sulaukia milžiniško ne tik pačių dalyvių, bet ir žuvienės degustacijų pasiilgusių žiūrovų susidomėjimo. Komandų registracijos sąraše lieka vis mažiau laisvų vietų gauti teritoriją Katilų alėjoje ir visateisio dalyvio numerį.

Į Žuvienės virimo čempionatą užsiregistruoja vis daugiau naujokų, šios šventės debiutantų, norinčių išbandyti save verdant žuvienę ir susikauti dėl pačių įvairiausių prizų.

Po 8 metų pertraukos į čempionatą sugrįžta labai spalvinga komanda iš Trakų „Trakų pilies vaiduokliai“, kurie savo debiutiniame čempionate nusinešė ne vieną paskatinamąjį prizą. Bet tai buvo Šilutės uoste. Kaip ežerų krašto komandai seksis Rusnės saloje, parodys rugsėjo 3-oji.

Komanda ruošiasi rimtai ir į Žuvienės čempionatą atvyksta net jo išvakarėse. Ir atvyksta ne tuščiomis rankomis, o atsiveža savo įsteigtą prizą kuriai nors čempionate dalyvaujančiai komandai.
Čempionato dalyvių gretas ne be pirmą kartą papildys ir geriausi pasieniečių žuvienės virimo
meistrai.

Apie prizininkų pjedestalą nuolat sukinėjasi Šilutės seniūnijos komanda, kurios virėjo pareigos išskirtinai suteikiamos tik čia dirbančioms damoms. Iki to prizininko trejeto vis pritrūksta vieno – kito taškelio, bet neabejotina, kad vieną gražią dieną visagalė Fortūna aplankys šią ambicingą komandą, kuri niekada nenuleidžia rankų.

Žuvienės virimo čempionato metu netrūksta netikėtumų. Štai „Saldus“ komanda atsiveža ir muzikinį kolektyvą, kuris scenoje atliks 5 populiarias latviškas dainas, tuo papildydamas sudėliotą čempionato koncertinę programą.

Čempionatui aktyviai ruošiasi ir pati sportiškiausia komanda „Kablys“. Jie ne tik verda žuvienę, bet ir savo teritorijoje surengia savotiškas azartiškas mini žaidynes tiems, kurie nori ne tik geros ir kokybiškos žuvienės, bet trokšta ir veiksmo. „Kablio“ komanda jau eilę metų turi sau ištikimą Žuvienės virimo čempionato žiūrovą. Su šiais vyrais galima padiskutuoti ne tik apie žuvienės virimo subtilybes, bet ir apie krepšinį. Mat jie visi iki vieno yra prisiekę Lietuvos krepšinio rinktinės ir „Šilutės“ komandos fanai.

Kol kas ramu partijų katilo iššūkio taurėje, nes čia besivaržančios komandos negali pretenduoti į bendruosius pagrindinius čempionato prizus ir apdovanojimus.

Žinoma, artėjant šventei vis dažniau teks žvilgtelėti į sinoptikų prognozes. Bet žuvienė jau ne kartą yra praėjusi liūties, sausros ir žvarbaus vėjo krikštą, todėl ją verdančių ir ragaujančių žmonių tai tikrai neturėtų išgąsdinti.

Kai kurie žuvienės virimo meistrai jau yra sukaupę nemenką ir išskirtinių Žuvienės virimo čempionato virėjų prijuosčių kolekciją. Tokių prijuosčių neįmanoma įsigyti suvenyrų parduotuvėse ar atsisiųsti internetu. Vienintelis legalus ir teisus būdas tokią gauti – užpildyti čempionato dalyvio anketą, kurią dar galite rasti Šilutės rajono savivaldybės tinklapyje.

Ilgai dvejoti jau nebėra kada, laikas apmąstymams sparčiai artėja prie pabaigos. Nepilnų dviejų savaičių laukimas ir Žuvienės virimo čempionato magija jau greit jus įtrauks į masinį šėlsmą toje legendinėje Rusnės saloje, kur visi randa vietą po saule.