Žuvienės virimo čempionato Įdomybių katilas Nr. 6

Tarptautinis XIII Žuvienės virimo čempionatas Rusnės saloje jau visai čia pat. Rugsėjo 4 d., 12.00 val. salos gyvenimas trumpam suksis Katilų alėjos perimetre.

Žvejai mėgsta girtis savo pagautu laimikiu ir kruopščiai slepia nuo kolegų tas gerąsias vietas, kur gerai kimba žuvys. Mes, Žuvienės čempionato organizatoriai, taip pat turime kuo pasigirti.

Tarptautinių komandų sąrašą papildė dvi naujokės komandos – ukrainiečiai ir vokiečiai. Pastarieji iš Breverštato atvyko pas savo bičiulius, Rusnės salos bendruomenę ir sužinoję apie Žuvienės virimo čempionatą nutarė jame išbandyti jėgas. Pavyko nugirsti apie vokiečių planus čempionate virti ne tik žuvienę, bet ir pavaišinti į jų teritoriją užsukusiuosius pagal specialią receptūrą paruošta silke. Skadorsko komanda iš Ukrainos svečiuojasi Šilutės savivaldybės kvietimu ir nori būti ne tik šventės žiūrovais, bet ir pilnateisiais dalyviais.

Specialiųjų, išskirtinių čempionato prijuosčių nusipirkti yra neįmanoma, jas galima gauti tik užregistravus savo komandą. Prijuosčių kolekcionieriai spėlioja, kokia bus šių metų prijuosčių spalva. Patenkiname jų smalsumą: praėjusių metų akva mėlynas prijuostes pakeis bordo prijuostės. O tarptautinėms delegacijoms pagamintos salotinės prijuostės su žuvienės čempionato logotipiniais ženklais. Jeigu šventės metu pamatysite su salotinėmis prijuostėmis verdančius žuvienę, žinokite – tai mūsų svečiai iš kitų pasaulio valstybių.

Kaip visada lieka ištikimi čempionatui Šilutės polderių komanda su savo vadovu Arūnu Jagminu. Kiekviename čempionate Arūnas pats verda žuvienę kruopščiai pasirinkdamas vis kitas šio krašto žuvies rūšis, nevengdamas eksperimentuoti ir pabendrauti su kaimynais iš vienos ir kitos pusės.
Artėjant čempionatui tiek dalyviai, tiek žiūrovai vis dažniau žvilgteli į sinoptikų prognozes, kurios, pajuokaujant, visiškai neprognozuojamos. Mūsų negali išgąsdinti nei lietus, nei vėjai, nes žuvienė nepripažįsta lepių žmonių, bijančių vieno kito krentančio iš dangaus ir laiminančio lietaus pakrapnojimo.

Kaip visada sportiškiausia „Kablio“ komanda, negalinti be sporto, be žuvienės ir be azarto. Jie visada įsuka praeivį į savo azartiškus, linksmus žaidimus, tuo pačiu nepamiršdami jį ir pavaišinti. Po ilgos pertraukos žuvienę virs ir Šilutės savivaldybės komanda, nusprendusi žuvienės virimą patikėti Kaimo reikalų skyriaus vedėjui Povilui Budvyčiui.

Komandų registracija ir toliau tęsiama, o užsiregistravusiųjų skaičius jau peržengė penkiasdešimtuką.