Žuvienės virimo čempionato įdomybių katilas Nr. 7

Iki Žuvienės virimo čempionato liko nei daugiau, nei mažiau - lygiai viena savaitė. Rugsėjo 3 dieną, 12 val., iškilmingai bus pradėtas Tarptautinis, jau XIV-asis Žuvienės virimo čempionatas.

Renginio svečiai žavėjosi šventės vieta, gražiu vaizdu į Atmatos upę ir ragavo įvairiausio skonio žuvienės. Kam žuvienės neužteko, galėjo nusipirkti ir kitų patiekalų.

Šiemet pirmą kartą čempionato istorijoje dalyvaujančių komandų gretas papildys Kėdainių miesto komanda „Dotnuvėlės lynas“ ir Kretingos rajono Kartenos miestelio komanda. Net ir Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugija turės savo atstovus.

Smagu, kad po pandemijos pertraukos į čempionato dalyvių gretas sugrįžta „Šilutės baldų“ komanda. Baldininkų kolektyvas savo istorijoje jau turi net prizininkų – trečios vietos laimėtojų plaketę.
Dar viena iš legendinių komandų – Tauragės „Raktas“ taip pat nežada praleisti šio čempionato batalijų, kaip ir Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai. Visos ekipos intensyviai ruošiasi šiai šventei, tad tai bus tiesiog kulinarinių išbandymų metas Katilų alėjoje.

Katilų alėjos gyvenimas kasmet verda ir kunkuliuoja sau įprastu ritmu. Tradiciškai šviesaus atminimo legendinio virėjo Aido Ragelio prizą yra įsteigę jo draugai ir bičiuliai. Žuvienės virimo čempionas Raimondas Plikšnys, šią savaitę atšventęs savo 60 metų jubiliejų, nutarė Vertinimo komisijoje padaryti pertrauką ir Aido Ragelio atminimui, nekonkursine tvarka, kepti bulvinius blynus su lašiša pagal Aido receptą.

Malonu, kad iš karto po oficialaus šventės atidarymo, čempionato žiūrovams savo 15 minučių programą parodys Lietuvos pasieniečių kinologai su savo keturkojais augintiniais – profesionalais.
Taigi, čempionato metu mūsų visų laukia daugybė širdžiai malonių netikėtumų ir staigmenų.

Žuvienės Katilų alėja – nereali vieta maloniems susitikimams, pabendravimui ir nuoširdiems pokalbiams. Rusnės salos bendruomenė šios šventės taip pat laukia atsakingai ir su maloniu nerimu.
Žuvienės virimo čempionate nėra jokio dalyvių startinio mokesčio ar pardavinėjamų bilietų.

Čempionatas turi solidžią ištikimų bičiulių komandą, vieni iš jų – „Šilutės vandenys“. Kaip juokauja „Šilutės vandenų“ direktorius Alfredas Markvaldas, žuvienė čempionate gaunasi ypatinga tik dėl šios įmonės tiekiamo vandens.

Geros žuvienės niekada neišvirs amžinas bambeklis, kuris nėra pernakvojęs Nemuno pašonėje, lietaus permerktoje palapinėje, nėra atlaikęs vasarinių Atmatos uodų atakų, ar tas, kuriam laužas nėra maloniau už bet kurią šilumos bateriją.

Žuvienė – tai mūsų tikrasis identitetas, skiriantis Šilutės krašto žmogų nuo daugelio kitų čempionate dalyvaujančių piliečių.

XIV tarptautinio žuvienės virimo čempionato žiedas saugomas Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio darbo kabinete ir laukia tos iškilmingos akimirkos, kada bus įteiktas absoliučiam čempionui, geriausiam šios šventės virėjui, nugalėjusiam pusšimtį lygiaverčių konkurentų.
Registracija galima tik iki rugsėjo 1 dienos, užpildžius šio čempionato komandos dalyvės anketą.

Tad įsiliek ir Tu, skaitytojau, į mūsų gretas ne tik kaip žiūrovas, bet ir kaip geras, principingas, žuvienę virti mokantis virėjas, kuriam nėra lygių ne tiki draugų ir bičiulių rate.