Žuvienės virimo čempionato įdomybių katilas Nr. 8

Koks geras jausmas savo elektroniniame pašte rasti pluoštus naujų Žuvienės virimo čempionate norinčių dalyvauti komandų anketų! Kai vietos Katilų alėjoje tiesiog akyse tirpsta, o virėjų šeimą papildo vis nauji čempionato debiutantai.

Rusnės bendruomenės komandos virėjai vos spėjo pilstyti savo žuvienę.

Rugsėjo 3 dieną Rusnės saloje jau XIV kartą bus kaunamasi dėl absoliutaus Žuvienės virimo čempionato čempiono žiedo. Pati šviežiausia naujiena yra ta, kad tai nebus vien tik žuvienės virimas.

Rugsėjo 3-ąją, 18.45 val. Europos vyrų krepšinio čempionato rungtynes žais Lietuvos ir Prancūzijos nacionalinės rinktinės. Džiaugiamės, kad pavyko rasti bendrą kalbą su Lietuvos krepšinio federacija ir ji sutiko tapti Žuvienės čempionato partneriu bei neprieštaravo, kad šios rungtynės būtų transliuojamos didžiuliame ekrane visiems šventės dalyviams.

Žinoma, tai pareikalavo dar didesnių finansinių investicijų. Reikėjo ir 4X6 m aukšto kokybės LED technologijų ekrano, leidžiančio transliaciją žiūrovams parodyti nepriekaištingai, nepriklausomai nuo oro sąlygų.

Esame krepšinio žemė ir mūsų tradicijos krepšinio šalies žemėlapyje atrodo iš tiesų solidžiai ir nepriekaištingai.
Mane asmeniškai nudžiugino Šilutės medžiotojų ir žvejų draugija, vienijanti tūkstančius šio krašto specifinių pomėgių turinčių žmonių, kurie nutarė virti žuvienę, įsiliedami į bendrą šventinį šurmulį su savo ilgametėmis tradicijomis ir nuostatomis.

Tos likusios savaitės dienos žada tokią sveiką įtampą ir azartą. Nėra dienos, kad organizatoriai nepasižiūrėtų sinoptikų prognozių, nes oro sąlygos renginiui po atviru dangumi tikrai yra svarbios ir pakankamai koreguojančios žiūrovų srautus.

Gražią dovaną Žuvienės virimo čempionatui parengė Šilutės rajono savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjas Romualdas Eglinskas. Jis paruošė istorinę Žuvienės virimo čempionatų nuotraukų parodą, kuri eksponuojama Šilutės rajono savivaldybėje. Šioje parodoje matome, kaip keitėsi komandų veidai ir šventės apimtys, kaip ji augo, plėtėsi ir darėsi vis solidesnė.

Man pačiam šis renginys yra net ne varžybos, o prasminga bendrystės šventė, kuri su kiekvienais metais įgauna vis didesnį mąstą ir apimtis. Šios šventės tikslas nėra pamaitinti ar pavaišinti kiekvieną atvykstantį pilietį, nes žuvienę verdančios komandos nieko niekam nėra skolingos ir neįsipareigojusios.

Todėl šventėje nedrįskite iš jų kažko reikalauti ar demonstruoti rusišką nekultūrą. Tikrai kiekvienas būsite pavaišintas ir priimtas, bet taip pat apeliuojame ir į jūsų elgseną bei bendravimą su žuvienę verdančiais žmonėmis. Visi jie yra unikalūs ir verti išskirtinės pagarbos, nes jų pasaulėžiūroje tiek šis kraštas, tiek pats kulinarinis paveldas vaidina ypatingą vaidmenį ir užima išskirtinę vietą.

Žuvienės čempionatas – tarsi milžiniška upė, išeinanti iš savo krantų, ir to teigiamo potvynio šurmulio užtvenkti yra paprasčiausiai neįmanoma arba labai sudėtinga. Tai – jau 14 metų nenutrūkstanti tąsa, kuri negali nežavėti, renginys, kurio nesugebėjo sustabdyti nė viena pandemija.