Žuvies perdirbimo įmonėje – antisanitarinės sąlygos ir nelegalūs darbuotojai

zuvis Pamaryje 3 0620Trečiadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo poskyrio pareigūnai kartu su Šilutės policijos kriminalistais patikrino vieną iš gausybės Pamaryje, Kintų seniūnijos Uogalių kaime veikiančių žuvies „fabrikėlių“.

zuvis Pamaryje 2 0620Visko mačiusius pareigūnus nustebino ne tik antisanitarinės žuvies paruošimo sąlygos, bet ir lyg iš gausybės rago „pabirę“ ir visomis kryptis sprukti bandę nelegalūs darbuotojai.

Žuvies perdirbimo įmonė Šilutės rajone buvo patikrinta turint įtarimų dėl joje galimai nelegaliai dirbančių darbuotojų. Įtarimai netruko pasitvirtinti – vos tik pareigūnai pasirodė įmonės teritorijoje iš pastato, kur buvo ruošiama ir rūkoma žuvis, pasklido būrys darbo drabužiais vilkinčių asmenų. Vyrai ir moterys nieko nepaisydami ėmė bėgti nuo policijos ir slapstytis už teritorijoje esančių statinių.

zuvis Pamaryje 4 0620Visgi akistatos su pareigūnais nepavyko išvengti nė vienam tądien įmonėje dirbusių asmenų. Apklausiant darbuotojus ir įmonės savininką paaiškėjo, kad nė vienas iš jų negali pateikti pareigūnams darbo sutarčių ar kitu būdu įrodyti esant legalius darbo santykius. Patikrinimo metu įmonėje taip pat nustatyta ir higienos reikalavimų pažeidimų.

Žuvis buvo perdirbama darbuotojams nevilkint jokių darbui su maistu būtinų rūbų ir galvos dangalų, aplink zujo spiečiai vabzdžių, čia pat stūksant stirtoms negyvos ir savo eilės rūkykloje laukiančios žuvies, įmonės darbuotojai ir pietavo. Patirtus įspūdžius žuvies gamyklėlėje gerokai sustiprino ir įmonės teritorijoje tvyrojęs tikrai ne ką tik iš marių ištrauktos žuvies kvapas. Be to, paaiškėjo, kad įmonė leidimą turėjo tik žuvies prekybai, tačiau ne perdirbimui.

Dėl užfiksuotų nelegalaus darbo atvejų bei neteisėto vertimosi komercine (ūkine) veikla policijoje pradėta administracinė teisena. Įmonės savininkas turės atsakyti ir už antisanitarines sąlygas, kuriomis buvo perdirbama produkcija.

Video reportažas: