Žuvų ištekliams padarytos žalos įkainiai padidinti nuo kelių iki dešimties kartų

sysos zuvys dusta rolandoAplinkos ministras Valentinas Mazuronis nustatė naujus bazinius įkainius žuvų ištekliams padarytai žalai apskaičiuoti – jie padidinti nuo kelių iki dešimties kartų. Didinant įkainius, buvo atsižvelgta ir į Mėgėjų žvejybos tarybos rekomendacijas.

Kaip per šiandien Aplinkos ministerijoje surengtą spaudos konferenciją sakė aplinkos viceministras Linas Jonauskas, daugiausia, dešimt kartų, padidėjo įkainiai už itin vertingas žuvis – lašišas ir šlakius. Skaičiuojant žalą už tokią neteisėtai sugautą žuvį, ji bus įkainota nebe 200 litų kaip ligi šiol, o 2000 litų.

Žalos įkainiai už neteisėtai sugautą aštriašnipį eršketą, šamą, ungurį ar skersnukį padidinti penkis kartus. Brakonierius už tokią žuvį turės atlyginti jau nebe 200 Lt, o 1000 Lt žalą.

Penkis kartus brangiau įkainotas ir neteisėtai sugautas kiršlys, lydeka, margasis upėtakis, salatis, sykas, sterkas, ūsorius, vėgėlė. Įkainis už tokią žuvį padidintas nuo 100 Lt iki 500 litų. Taip pat penkis kartus didesnis ieškinys bus pateiktas ir už neteisėtai sugautą baltąjį amūrą, karpį, karšį, lyną, meknę, otą, plačiakaktį, šapalą, žiobrį – nebe 40 Lt, o 200 litų už kiekvieną žuvį.

Įkainiai už mažiau vertingas žuvis taip pat kelis kartus padidinti. Pavyzdžiui, už neteisėtai sugautų menkių ar stintų kilogramą reikės atlyginti nebe 20 Lt, o 50 Lt žalą, už plekšnių kilogramą – nebe 5 Lt, o 20 Lt, už strimelių ar šprotų kilogramą – nebe 2 Lt, o 10 Lt.

Pažymėtina, kad jeigu pažeidimas padarytas ichtiologiniame draustinyje ar gamtiniame rezervate, taikomas trigubas žalos įkainis. Pavyzdžiui, už kiekvieną neteisėtai sugautą šlakį ar lašišą Minijos upėje, Jūros ar Šventosios upėse (ichtiologinio draustinio teritorijoje) teks atlyginti po 6 tūkst. Lt žalą, už kiekvieną kiršlį, lydeką, upėtakį, salatį, ūsorių ar vėgėlę – po 1,5 tūkst. Lt, už ungurį ar šamą – po 3 tūkst. litų.

Žvejas, neteisėtai sugavęs dešimt karšių Minijoje ar Kuršių mariose tarp Atmatos ir Skirvytės upių mažesniu kaip vieno kilometro atstumu nuo kranto, turės atlyginti 6 tūkst. Lt. žalą.

Gerokai didesni bazini įkainiai žuvų ištekliams padarytai žalai apskaičiuoti turėtų skatinti žvejus mėgėjus ir žvejus verslininkus laikytis žvejybos taisyklių, padėti veiksmingiau kovoti su brakonieriavimu.

Šie įkainiai įsigalios artimiausiu metu, kai tik bus paskelbti „Valstybės žiniose“.