Žuvusiųjų eismo įvykiuose 42 proc. daugiau nei pernai

Šiemet eismo įvykių skaičius, palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, auga nesmarkiai, tačiau žuvusiųjų eismo įvykiuose skaičius išaugo 42 procentais, teigia Kelių policijos atstovas Rytis Vosylius.

„Iš esmės eismo įvykių, palyginti su pernai metais, skaičius išliko stabilus. Padidėjimas 2 procentais tikrai nedidelis. Bet mirčių keliuose padidėjo drastiškai – šiai dienai net 42 procentai, tai yra 27 žmonėms daugiau žuvo nei per tą patį laikotarpį pernai“, – sakė R. Vosylius.

Anot jo, dažniausiai mirtinos avarijos įvyksta dėl leistino greičio viršijimo, apie 70 procentų tokių įvykių priežastis greičio viršijimas arba saugaus greičio nepasirinkimas.

Lietuvos transporto saugos administracijos direktorius Genius Lukošius atkreipė dėmesį, kad mirtinos avarijos įvyksta ir dėl to, kad prie vairo sėda neblaivūs, teisės vairuoti neturintys asmenys, situaciją keliuose blogina nesaugūs sustojimai kelkraščiuose, transporto priemonių techninės būklės trūkumai.

R. Vosylius pažymėjo, kad atsakomybės griežtinimas už Kelių teismo taisyklių (KET) pažeidimus nėra svarbiausia priemonė, siekiant pagerinti avaringumo situaciją šalyje, tačiau yra veiksminga. Pavyzdžiui, už vairavimą išgėrus, kai girtumas viršija 1,5 prom. numačius baudžiamąją atsakomybę, tokį pažeidimą padarančių vairuotojų ėmė mažėti. Jei imti šešis mėnesius, kiek nustatyta neblaivių vairuotojų, tai daugiau kaip 1,5 promilės pripūtė dvigubai mažiau vairuotojų negu administracine tvarka baustų vairuotojų, tai yra pripūtusių iki 1,5 promilės.

Policijos departamento iniciatyva yra parengtos įstatymų pataisos, kuriomis siekiama sugriežtinti atsakomybę baudų už KET pažeidimus nemokantiems asmenims, taip pat tiems, kurie ne pirmą kartą sėda prie vairo neturėdami teisės vairuoti arba kai ši teisė buvo atima. Šie pakeitimų projektai šiuo metu svarstomi Vidaus reikalų ministerijoje.

Pagal Elta inf.