Žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičiai nemažėja

policija galvaNelaimių Šilutės rajono keliuose ir gatvėse šiemet per pusmetį užregistruota keliomis daugiau nei pernai per tą patį laiką, bet jose žuvusių ir sužalotų žmonių šiemet mažiau.

Pagrindinė avarijų priežastis išlieka nekintanti – per didelis greitis. Šiemet daugiau avarijų sukėlė girti vairuotojai, o mažiausiai eismo nelaimių įvyko Usėnų ir Katyčių seniūnijų keliuose.

Šiuos ir kitus faktus „Šilutės naujienoms“ pateikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės r. PK Kelių policijos poskyrio viršininkas Gintautas ARMONAS.

Abu žuvę vairuotojai – moterys

Per 6 šių metų mėnesius rajone užregistruoti 84 eismo įvykiai, iš jų 21 – įskaitinis. Jų metu 20 žmonių buvo sužeista, o du žuvo.
Pernykščiai skaičiai buvo visai panašūs: 80 įvykių ir 22 įskaitiniai, 28 sužaloti ir 3 žuvę.

Avaringiausia seniūnija – Šilutės, čia užregistruota 40 eismo įvykių. 10 iš jų – įskaitiniai,  kurių metu sužeista 11 žmonių. 11 eismo įvykių įvyko Žemaičių Naumiesčio seniūnijos keliuose, 9 – Saugų, 6 – Juknaičių, 5 – Švėkšnos seniūnijų keliuose ir gatvėse.

Saugiausiomis galima pavadinti Usėnų ir Katyčių seniūnijas, kuriose užregistruota tik po 1 eismo įvykį.

Abu šiemet mūsų rajone žuvę vairuotojai – moterys, abi jos žuvo Juknaičių seniūnijos keliuose. Abiejų nelaimių priežastys, pasak G.Armono, irgi vienodos – nepasirinko saugaus greičio ir trenkėsi į medį.

Pernai per pirmąjį pusmetį žuvo 1 saugaus greičio nepasirinkęs ir į priešais atvažiuojančią transporto priemonę atsitrenkęs vairuotojas, ir 1 motociklininkas, kuris susidūrė su iš šalutinio kelio į sankryžą įvažiavusiu automobiliu. Trečioji auka keliuose pernai buvo dviratininkė, kurią kliudė ta pačia kryptimi važiavęs traktorius.

7 avarijos – dėl per didelio greičio

Avarijų metu šiemet per pusmetį sužeisti 7 automobilių vairuotojai, 2 keleiviai, 2 motociklų vairuotojai, 2 dviratininkai, 7 pėstieji (3 iš jų – vaikai).

Pernai buvo sužeista dvigubai daugiau – net 14 vairuotojų, 8 keleiviai, 3 pėstieji, 2 dviratininkai ir 1 mopedo vairuotojas.
Pagrindinė nelaimių priežastis – saugaus važiavimo greičio nesilaikymas, dėl to šiemet įvyko 7 avarijos. Pernai per tą patį laiką dėl šios priežasties įvyko 11 eismo įvykių.

Penkios nelaimės keliuose šiemet nutiko dėl to, kad vairuotojai nevykdė savo pareigų pėstiesiems, 3 – dėl to, kad automobiliai išvažiavo į priešingą eismo juostą ir nepraleido priešais atvažiuojančios transporto priemonės, o dvi – dėl pėsčiųjų kaltės.

Eismo taisyklių nesilaikome

G.Armono surinkta statistika rodo, kad greičio viršijimo atvejų šiemet keliuose užfiksuota mažiau: pernai per pusmetį buvo 612, o šiemet – 480.

Užtat šiemet gerokai padaugėjo vairuotojų, kurie rizikuoja važiuoti neregistruotais automobiliais, kuriems neatlikta techninė apžiūra: pernai per pusmetį tokių pareigūnai sulaikė 288, o šiemet – 393.

Šiemet vairuotojai daug neatsakingiau vykdo šviesoforo signalų ir kelio ženklų reikalavimus: 2011-aisiais per pusmetį tokių reikalavimų nesilaikė 308 vairuotojai, o per 2012-ųjų 6 mėnesius tokių jau nustatyta 492.

Neblaivių vairuotojų keliuose sulaikoma maždaug tiek pat kaip ir anksčiau: pernai – 115, šiemet – 108. O štai teisės vairuoti neturintys piliečiai šiemet prie vairo sėdo rečiau: šis pažeidimas pernai nustatytas 74, o šiemet – 36 kartus.

Akivaizdu, kad žymiai padidintos baudos privertė susimąstyti mėgėjus važinėti neužsisegus saugos diržų: pernai tokių atvejų užfiksuota 417, šiemet – 245.

Rečiau eismo taisykles pažeidinėja dviratininkai: pernai tokių pažeidėjų užregistruota 113, o šiemet – 41. O mopedų vairuotojai dar neišmoko vairuoti: pernai per pusmetį jie eismo taisykles pažeidė 28 kartus, šiemet – 31 kartą.

Į patrulių akiratį neretai pakliūna ir pėstieji, kurie nesilaiko keliuose ir gatvėse privalomų taisyklių. Tokių pernai užregistruota 118, o šiemet -74.

Daugiau avarijų padarė girti

Kaip mūsų rajonas atrodo, palyginti su kitais Tauragės apskrities, kurios Vyriausiajam policijos komisariatui dabar priklauso Šilutės r. PK? Pasirodo, įvairiai.

Bendras įskaitinių eismo įvykių skaičius per pusmetį Pagėgių savivaldybėje išaugo nuo 4 pernai iki 6 šiemet. Tauragės rajone tokių įvykių sumažėjo nuo 21 iki 19, Šilalės rajone visai nepakito – pernai ir šiemet įvyko po 12. O Šilutės rajone pernai buvo 22 įskaitinės avarijos, šiemet – 21.

Avarijose žuvusių žmonių pernai pirmąjį pusmetį Pagėgių savivaldybės keliuose nebuvo visai, o šiemet žuvo jau 2. Tauragės ir Šilalės keliuose žuvusiųjų skaičiai išliko tie patys: ir pernai, ir šiemet Tauragės rajone žuvo po 4 žmones, Šilalės rajone – po 1 žmogų. Šilutės rajone pernai žuvo 3 žmonės, šiemet – 2.

Sužeistųjų statistika nedaug kinta: Tauragėje – 21 pernai ir 20 šiemet, Pagėgiuose – 5 ir 7, Šilalėje – 14 ir 13, Šilutėje – 28 ir 20.
Neblaivių vairuotojų sukeltų avarijų padaugėjo Šilalėje (pernai per 6 mėnesius nebuvo visai, šiemet – 2) ir Šilutėje (pernai buvo 2, šiemet – jau 4). Užtat perpus – nuo 4 iki 2 – tokių nelaimių sumažėjo Tauragėje ir nuo 2 iki 1 – Pagėgiuose.