„Žvaigždūnė“ grįžo iš prancūziško „Pavasario karnavalo“

zvaigzdune prancuzijojePrancūzijoje, Denain mieste, vyko 113-asis tarptautinis muzikos ir šokio festivalis – karnavalas, į kurį atstovauti Lietuvai buvo pakviestas Šilutes šokių kolektyvas „Žvaigždūnė“, vadovaujamas Loretos Stanelienės ir Gintarės Stanelytės.

Vyriausiųjų merginų ir moterų jungtinei šokėjų grupei akompanavo Tauragės muzikos mokyklos orkestras (vad. Tadas Geštautas).

Pagrindinis šventės akcentas buvo karnavalas, kuriame savo meną rodė kolektyvai, atvykę iš 14 pasaulio šalių, taip pat vietiniai prancūzų kolektyvai.

Festivalio metu vyko ir daugiau šventiškų renginių: amerikiečių senovinės karo technikos ir automobilių paroda, mugės, atrakcionai.

Šventės organizatoriai, žiūrovai, dalyviai žavėjosi ne tik lietuvaičių profesionaliai atliekamomis choreografinėmis kompozicijomis, bet ir jų grožiu, ilgomis kasomis, koncertiniais kostiumais.zvaigzdune prancuzijoje taure

Visi šventėje dalyvavę kolektyvai buvo apdovanoti taurėmis. Speciali Denain miesto mero įsteigta taurė buvo įteikta „Žvaigždūnės“ šokėjoms. Visi grįžo laimingi, nes gavo didžiulę pripažinimo ir aplodismentų dozę.

Kelionės metu aplankėme ir Berlyno žymiąsias vietas – Potsdamo aikštę, Brandenburgo vartus, Berlyno sieną ir kt. Grįždami po įtemptų koncertų kojas galėjome palepinti ir papramogauti viename žymiausių, naujausių Europos vandens parkų „Tropical Islands“, kuris yra paguldyto Eifelio bokšto dydžio, apsodintas natūraliais tropikų augalais.

Nors Europa šį kartą mums pagailėjo saulės, Europos šalyse mes ne tik šokame, susipažįstame, mokomės, bet ir būname Lietuvos ir Šilutės ambasadoriais. Daugybė nuotraukų su Šilutės vėliava, filmuotos medžiagos pasklinda po pasaulį.

Niekas nebeklausinėja, kur yra Lietuva, jie net žino, kad Lietuva yra Europos Sąjungos narė, ir kad pas mus yra euras. O mes tuo didžiuojamės.

Nekantriai laukiame neabejotinai karštesnės visomis prasmėmis kelionės į Ispaniją, kur birželio 30 d. „Žvaigždūnės“ šokėjai dalyvaus tarptautiniame šokių konkurse „Po Ispanijos dangum“.