„Žvaigždūnė“ jausmų vandenyne atšventė 22-ąjį gimtadienį

DSCN7570Šeštadienį į Šilutės kultūros ir pramogų centro sceną su visu jausmų vandenynu įsiveržė šokių kolektyvas „Žvaigždūnė“. Taip paminėtas 22-asis šio šokių klubo gimtadienis, kuris yra tapęs tradiciniu ir daugelio laukiamu renginiu.

Koncertą vedęs Laurynas Nikelis, pristatydamas kasmet gausybe apdovanojimų tituluojamą šokių kolektyvą, sakė ir pats nuo mažų dienų nepraleidžiantis nė vieno „Žvaigždūnės“ gimtadienio. Kreipdamasis į žiūrovus vedėjas paragino šokėjoms paploti už visus 22-ejus metus ir negailėti džiugių emocijų.

Metai paženklinti gausybe apdovanojimų

„Žvaigždūnės“ gimtadienis pradėtas Gabrielės Paužuolytės, vienos iš šokėjų, lankančios Šilutės rajono vaikų meno mokyklą, muzikine kompozicija. Groti fortepijonu merginą paruošė jos mokytoja Žydrė Adomaitienė.

Vedėjas Laurynas priminė klubo nuveiktus darbus bei pasiekimus.  „Šokėjos dalyvauja įvairiuose festivaliuose užsienyje, šoka Italijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, ir kitose Europos šalyse. „Žvaigždūnės“ merginos su vadovėmis Loreta Staneliene ir Gintare Stanelyte aplankė bei dalyvavo Grand festivaliuose Nicoje (Prancūzija) ir Sanreme (Italija), atstovavo Lietuvai Europos kultūros sostinėje Sibiu mieste (Rumunijoje). O šie metai buvo dosnūs kaip ir praėjusieji“, – vardijo vedėjas merginų parsivežtas taures bei apdovanojimus.

Šiame klube šokančios šokėjos pagal amžiaus grupes yra suskirstytos į grupes, kurios pavadintos žvaigždynų vardais: Ija, Vela, Dorado, Mensa ir Lyra.

Mažesniųjų šokėjų grupės šiemet aplankė Taliną ir konkurse pelnė Didįjį prizą, tarptautiniame šokių festivalyje „Lithuanian cup“ „Žvaigždūnė“ laimėjo net 5 taures.DSCN7657

Prieš Naujuosius metus mūsų mieste įvykusiame tradiciniame „Pamario talentai“ konkurse „Žvaigždūnės“ šokėjos pelnė geriausio šokių kolektyvo apdovanojimą. Pavasarį sporto ir meno festivalyje „Olimpinės gėlės – 2015“ Klaipėdoje savo amžiaus grupėse jos laimėjo pirmąsias vietas, o neseniai Vilniuje įvykusiose tarptautinėse šokių varžybose „Dance revolution 2015“ – net 7 taures.

Dovana žiūrovams

Dviejų dalių koncerte „Žvaigždūnė“ pirmiausia priminė pernai paruoštą šokių repertuarą, o vėliau žiūrovus džiugino ir naujais, dar nematytais šokiais. Salėje striksėjo mažosios smurfytės, plasnojo šokėjos – paukščiai ir pasakojo savo sapną, o moterų grupė „Lyra“ gracingai sukosi tango ritmu.

Pasak koncerto vedėjo, „Žvaigždūnė“, nors ir švenčia gimtadienį, tačiau mėgsta ne tik gauti dovanas, bet jas ir dovanoti. Tad netrukus į publiką skriejo trys laimingieji kamuoliukai, kuriuos pagavę žiūrovai Raimondas, Martynas ir Edmundas buvo apdovanoti specialiais šokių klubo įsteigtais prizais – 30 Eur vertės abonementais.

Atsisveikino su ištikimomis šokėjomis

Tradiciškai šventėje padėkota bei įteikti choreografijos studijos „Žvaigždūnė“ baigimo pažymėjimai, vardinės taurės ir simbolinės dovanėlės paskutinį kartą klubo gimtadienį šventusioms šokėjoms. Šios merginos – jau abiturientės ir, lankiusios šokių repeticijas ne vienerius metus, netrukus žengs naujų planų ir pasirinkimų keliu. Atsisveikinimo žodžius vadovė L.Stanelienė skyrė Mildai Banaitytei, klube šokusiai 9 metus, Neringai Maskolevaitei, repeticijas lankiusiai 13 metų, Deimantei Skiudulaitei, šokusiai 10 metų, Augustei Norgėlaitei, šokusiai 11 metų, ir net 14 metų uoliai dalyvavusiai šokių pamokose bei konkursuose Gytei Butkutei.

„Jūs nuėjote 3 milijonus žingsnių, sudalyvavote apie tūkstantyje repeticijų ir šimtuose konkursų. Jūs aplankėte ne vieną Europos šalį. Kiekviena esate asmenybė su savo privalumais ir išskirtinumais, o pats žaviausias ir geriausias jūsų bruožas – eiti iki galo. Ir nesvarbu, ar šalta, ar negera, ar skaudėjo širdį, ar susipykote su geriausia drauge, jūs niekad nepamiršote šokių repeticijų,“ – sakė vadovė, žvelgdama į merginas.

Dėkodama savo šokėjoms, L.Stanelienė su didžiule pagarba kreipėsi ir į salėje sėdėjusius tėvus, be kurių pagalbos turbūt nebūtų pavykę nueiti tokio ilgo kelio.

Savo ruožtu, atsidėkodamos vadovėms už pasiaukojimą, kantrybę ir suteiktas galimybes, merginos sakė, jog prieš ateidamos į kolektyvą net nenumanė, kiek gėrio ir gyvenimiškos patirties čia gaus.

„Nenujautėme, kad aplankysime tiek šalių, rasime puikius draugus, sužinosime, kas yra dėmesys, scenos baimė, ir kaip tai nugalėti. Visa tai ir yra turtas, kurį mes išsinešame“, – sakė merginos.

Šventinis gimtadienis toliau tęsėsi artimųjų, bičiulių ir šokio gerbėjų padėkomis. Kolektyvo vadovės už ilgametį šilutiškių vaikų ir jaunimo šokio ugdymą, už krašto garsinimą Lietuvoje bei pasaulyje buvo apdovanotos ir rajono savivaldybės mero padėkomis.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!