„Žvaigždūnė“ – spalvingame salsos festivalyje

zvaigzdune P3026089Kovo 1-3 dienomis Klaipėdoje vyko didžiausios Baltijos šalyse tarptautinės salsa šou varžybos „Baltic Salsa Show Cup“. Jose dalyvavo Šilutės šokių klubas „Žvaigždūnė“.

Šis konkursas skirtas populiarinti salsos kultūrą, pritraukiant tiek profesionalus, tiek mėgėjus, propaguoti turiningo laisvalaikio tradiciją, stiprinti tarptautinius ryšius.

Šiemet dėl geriausių šokėjų vardo kovojo salsos, latino show, rueda de casino, merengės ir bačatos mėgėjai ir profesionalai, pasirodę įvairiomis sudėtimis – nuo solo iki komandų iš Lietuvos bei kitų Baltijos ir Europos valstybių.

Kaip ir pernai, šokių aikštelėje jėgas mėgino ir ypač daug publikos dėmesio sulaukė jauniausieji – „Children“ kategorijos šokėjai. Jų virtuoziškumas bei žavesys vertė aikčioti ir suaugusiuosius, ne vienerius metus sukančius įmantrias figūras ant parketo.

Pasirodymus vertino kompetentingi salsos specialistai – komisijos nariai iš užsienio valstybių: Pedro Gomez (Italija), Carlos Correa (Kuba), Hugo Moura (Portugalija), Paulina Turska (Lenkija), Michalina Podolska ir Kamil Borecki (Lenkija). Visas tris dienas šie treneriai mokė salsos, bačatos, kizombos, merengės, zouk ir kitų šokių subtilybių. Festivalio metu vyko karščiausi vakarėliai ir kvapą gniaužiantys pasirodymai.

Temperamentingi Lotynų Amerikos klubiniai šokiai įgyja vis daugiau azarto nestokojančių mėgėjų Baltijos šalyse. Dalyviai kovoja ne tik dėl garbingo titulo, bet ir atranda spalvingą salsos pasaulį. Nugalėtojais SHOW TEAMS kategorijoje tapo profesionali Sandros Saikauskaitės (žinomos įvairių televizinių šokių projektų dalyvės ir nugalėtojos) „City dance“ komanda iš Vilniaus.

Šilutės šokių klubo „Žvaigždūnė“ moterų grupei, vadovaujamai Gintarės Stanelytės, įteikta taurė, o šokėjoms – asmeniniai dalyvio diplomai-sertifikatai.

Šuolis į gilesnes šokio erdves kartu su profesionalais ir aistringais salsos mylėtojais mūsų šokėjoms atvėrė duris į dar ryškesnį, spalvingesnį ir tikresnį šokio pasaulį, sustiprino motyvaciją mokytis ir pažinti, džiaugtis gyvenimu šokant.

 Projektas: „Kultūros uostas: Kūryba.”