„Žvaigždūnė“ tiesia kelius į grožį, saviraišką ir meilę

zvaigzdune Kulturos sostine Sibiu„Žvaigždūnė“ – įvairių stilių (šiuolaikinio, gatvės, charakterinio, klasikinio, džiazinio) šokių studija vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems. Šokėjai – daugkartiniai respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatai. Kolektyvas dalyvauja įvairiuose festivaliuose, konkursuose, seminaruose Lietuvoje bei užsienyje, šoko Ispanijoje, Švedijoje, Italijoje, Rumunijoje, Prancūzijoje.

Kasmet rengiamas naujos programos pristatymas – koncertas Šilutės miesto visuomenei, kolektyvas aktyviai dalyvauja mūsų miesto renginiuose. Su „Žvaigždūne“, kuri Šilutėje gyvuoja jau 22-ejus metus, užaugo ne viena karta.

Šokio magija keri nuo mažų dienų

Prie kolektyvo būsimos šokėjos dažniausiai prisijungia dar būdamos darželinukės, 5-6 metų, tačiau šokio aikštelės ir scenos, pakerėtos ritmo ir su vaidyba susieto judesio, neapleidžia daugiau kaip dešimtmetį.

Kadangi kolektyve beveik nėra šokėjų kaitos, vyresnės grupės šiemet jau užpildytos. „Tačiau, motyvuotiems ir talentingiems vaikams, durys visada atviros“, – teigia vadovės.

Abi „Žvaigždūnės“ vadovės – Loreta ir dukra Gintarė – su šokiu gyvena nuo vaikystės. Panašiu keliu žengia ir mažoji Gintarės atžala Mija, kuri nuo dviejų metukų su mama leidžia laiką repeticijose, o dabar, ūgtelėjusi šoka kolektyve.

Šokti kviečia berniukus ir moteris

Šiemet „Žvaigždūnė“ meta naujus iššūkius bei nori atnaujinti savo repertuarą, pakviesdama prisijungti berniukus į 5-7 m. ir 7-10 m. vaikų grupes.

Gatvės, hip-hop’o, šiuolaikiniai šokių stiliai – aktyviems, energingiems, mėgstantiems gerą šokių muziką, vaikams.

Klube veikia dvi moterų šokių grupės – sceninė ir nesceninė. Pasiteisino praeito sezono naujiena – šokiai moterims nesceninio šokio grupėje.

Atėjusios į kolektyvą moterys įgauna pasitikėjimo ir tiesiog iš naujo pražysta. Tos šokėjos, kurios išdrįsta užlipti ant scenos, dalyvauja įvairiuose renginiuose, vyksta į konkursus, o kitos mokosi šokti tiesiog savo malonumui.zvaigzdune vdoves

„Šokis – geriausia, lengviausia meditacija, kuriai nereikia didelių pastangų susikaupti, ir tobulėjimo būdas. Per repeticijas, kurios vyksta du kartus per savaitę, moterys be didelių pastangų, nemonotoniškai atsikrato nereikalingo svorio. Atsikvėpia siela, stiprėja teigiamos emocijos, imuninė sistema“, – šypsodamasi sako Gintarė, trykštanti sveikata ir akį veriančia elegancija.

Kritika stiprina ambicijas

„Mūsų dueto moto: jeigu darbe abu vienodai galvoja – vienas nereikalingas. Todėl šiame kūrybiniame kelyje mes tarsi papildome viena kitą, abi ieškome sprendimų, galvojame repertuarus ir ginčijamės iki galutinio sprendimo. Jis ateina ne iš karto, nes norime pasiekti geriausio rezultato, nuolat ieškome originalių minčių“, – sako choreografė Gintarė, paklausta apie tai, kaip sekasi abiem vadovėms suderinti interesus ir atlaikyti kritiką.

„Esame reiklios, bet ne vaikams, o tvarkai ir savo darbo principams. Iš patirties žinome, jog neįmanoma pasiekti gero rezultato, nesilaikant tam tikrų taisyklių, neinvestuojant pakankamai laiko, valios ir lėšų. Taip pat žinome, kad dirbame su asmenybėmis ir mums patikėtas brangiausias tėvų turtas – vaikai. Mažieji šokėjai ir per repeticijas, ir kelionėse dažnai glaudžiasi prie mūsų, su kiekvienu kolektyvo nariu turime individualų ryšį“, – sako Gintarė, patvirtindama, jog griežčiausia savo darbo kritikė – ji pati.

„Kai galvojame apie savo brangiausią turtą – vaikus, svarbiau yra kokybė: saugumas, garantijos ir profesionali paslauga, rezultatai. Geriausiai „Žvaigždūnės“ vadovių darbą parodo vaiko, atėjusio šokti į klubą rugsėjį, palyginimas su jo rezultatais ir nuotaikomis pavasarį: jis tampa savarankiškesnis, atsakingesnis, drąsesnis, labiau pasitiki savimi.

Ugdo ne tik šokiui

„Žvaigždūnėje“ šokėjai ne tik mokomi šokti ir ruošiami įvairiems konkursams. Vienas svarbiausių žingsnių – galimybė paruošti dar bręstančią asmenybę gyvenimui, tai yra ugdyti savarankiškumą, atsakomybę, darbštumą, draugiškumą, drąsą, tikslą ir visa tai daryti su džiaugsmu.

„Negabių vaikų nėra, tik reikia neforsuojant rasti jo talentą. Išbandyti, bet neužtęsti ieškojimų. Nes kuo anksčiau surasi, tuo greičiau padėsi augti asmenybei“, – sako vadovės, kurios naujus mokslo metus ketina pradėti su dar didesnėmis ambicijomis ir abiejų sutelkta jėga.

Baigdamos pokalbį choreografės Loreta ir Gintarė „Šilutės naujienoms“ teigė, jog klube daugiau akcentuojama meninė šokio pusė, ne sportinė, t.y. vaidybos gebėjimai, teatrališkumas bei sceninė laikysena. O scena, anot vadovių, tai – magija, kuri prilygsta neįkainojamai laimei.

Na, o naujojo šokių sezono tikslas – pelnyti kompetentingų kritikų pripažinimą, protingų žmonių pagarbą, visų vaikų meilę.