„Žvaigždūnės“ gimtadienio koncertas – kasmet sukuriamas naujas stebuklas

Zvaigzdune 2Pašėlusių ir subtilių muzikos ritmų, elegantiškos plastikos ir temperamentingų judesių, ryškių spalvų ir žaižaruojančių šviesų, audringų aplodismentų ir pagyrimo šūksnių jūroje šeštadienį vėl išsimaudė Šilutės šokių klubas „Žvaigždūnė“.

„Žvaigždūnei“ jau – 21-eri! Tačiau į trečiąjį kolektyvo veiklos dešimtmetį visi šokėjai – nuo penkiamečių mažylių iki žavingų moterų – įžengė su tokia pat aistra šokiui, su tokiu pat profesionalumu ir kūrybiškumu, koks visuomet lydi Loretos Stanelienės ir jos dukters Gintarės Stanelytės vadovaujamą klubą.

Kasmet „Žvaigždūnė“ sukuria įspūdingą metų veiklos pristatymą Šilutės publikai ir iškart vėl užsuka dar didesnį siekių, tikslų, planų ir norų ratą.

Pernai 20-mečio jubiliejuje išrikiuotos taurės, apdovanojimai, videokelionė kolektyvo kūrybiniu keliu dar kartą patvirtino, jog „Žvaigždūnė“ garsi net tik Šilutėje, ne tik Lietuvoje, bet laukiama ir garsiausiuose Europos šokių festivaliuose.

21-ieji šokio metai buvo nemažiau svarūs pasiekimais, prizais. Žvaigždynų vardais pavadintos šokėjų grupės „Žvaigždūnytės“, „Ija“, „Vela“, „Dorado“, „Mensa“, „Lyra“ savo įvertinimų kolekciją papildė daugybe laimėjimų.

Pernai rudenį „Žvaigždūnė“ dalyvavo tarptautiniame šokių čempionate „Lithuanian Cup 2013“ ir pelnė 1-ąją („Ija“), 3-iąją („Mensa“), 4-ąją („Dorado“), 5-ąją („Mensa“) ir 7-ąją („Žaigždūniukai“) vietas. Žiemą tarptautiniame meno festivalyje – konkurse „Baltic talents 2014“ Rygoje grupė „Mensa“ iškovojo „Grand Prix“, 1-ąsias vietas pelnė „Dorado“ ir Zvaigzdune  3„Žvaigždūniukai“, 3-iąją – „Vela“. Pavasarį parvežti net trys „Grand prix“ („Žvaigždūniukai“, „Mensa“ ir „Lyra“) iš „Šokio fiestos 2014“, vykusios Kaune! Šioje fiestoje stilingiausia grupe pripažinta „Ija“. O neseniai mažieji šokėjai dalyvavo X respublikiniame mažųjų šokėjų festivalyje „Traukinukas 2014“ Klaipėdoje.

Šilutiškiai populiarųjį kolektyvą galėjo matyti Šilutės miesto, Vasaros palydų ir Mokslo metų pradžios šventėse, jaunimo projekte „Šilutiškiai vienu ritmu“, kalėdiniuose miesto renginiuose „Žiemos šokis“ ir „Kalėdų balsas“. Kovo 11-osios eisenoje dalyvavę šokėjai įrodė, kad „Žvaigždūnė“ tikrai myli Lietuvą!

O po 21-ojo gimtadienio koncerto „Žvaigždūnę“ bus galima pamatyti Šilutės miesto šventės vakaro koncerte, moterų grupė sezoną baigs birželį Nidoje vyksiančiame konkurse „Šokanti Neringa“, o vyriausios merginos išvyks į tarptautinį teatrų festivalį Rumunijoje. Jos aplankys 4 Rytų Europos šalis.

Gimtadienio koncerte šiemet „Žvaigždūnė“ pasakojo apie paukščius: prasikalančius, išsiritančius, nedrąsiai žengiančius pirmuosius žingsnius, pradedančius plasnoti ir sužavinčius visus savo įspūdingais skrydžiais. Šokėjos, su „Žvaigždūne“ įžengusios į šokio pasaulį ir pakilusios į svaigų kūrybinį skrydį, tikino niekada negalėsiančios atsisakyti šokio.

Tai įrodė ir apie 100 įvairaus amžiaus mergaičių, „Žvaigždūnėje“ gaunančių ne tik gracijos, plastikos, darbštumo, pareigingumo pamokų, bet ir pasitikėjimo savimi, grožio supratimo, tikslo siekimo.

O moteris į šią elegancijos mokyklą atvedė tas pats neišgydomas šokio virusas, galintis suteikti ir adrenalino, ir džiaugsmo, ir visapusės palaimos. „Štai kas atvedė medikes, buhalteres, verslininkes, pedagoges, mamas į sceną. Palikusios savo socialinius vaidmenis, šeimyninį statusą ir amžių užkulisiuose jos ryžosi pokyčiams! O pokyčiai suaugusio žmogaus gyvenime, pripažinkime, reikalauja drąsos“, – sakė koncerto vedėjas Marius Drukteinis, kviesdamas moterų grupę į sceną. Ir moterys buvo sutiktos su ypatingomis publikos ovacijomis ir susižavėjimo šūksniais.

Kai visą sceną užtvindė margaspalviai šokėjai, griausmingai plojantys žiūrovai neslėpė ir atodūsių – taip, rodos, akimirksniu šokantys paukščiai pasiekė šventės finalą.Zvaigzdune

Tokiais pat plojimais pasitiktos vadovės Loreta ir Gintarė pirmiausia dėkojo nuostabiai publikai, nes salėje buvo daugybė buvusių šokėjų, dabartinių šokėjų tėvelių, artimųjų. Be abejo, didžiausia padėka – brangiausiems žmonėms: visiems šokėjams ir jų tėveliams, nes be jų, L.Stanelienės žodžiais tariant, nebūtų nieko.

Prieš 10 ir 12 metų pirmąjį šokį sušokusios abiturientės Eglė ir Erika šįkart į sceną irgi įžengė pagal to vaikystės šokio muziką. Su kolektyvu atsisveikinti turinčios merginos graudinosi pačios, ašarą nuryti privertė vadoves, tėvelius, žiūrovus.

Padėkojusios už skrydžiui išaugintus sparnus, žavios šokėjos tikino, kad niekur geriau nei „Žvaigždūnėje“ nerado.

Gimtadienį švenčiančią „Žvaigždūnę“ sveikinusi ir už kasmet sukuriamą stebuklą dėkojusi Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė teigė, kad šis kolektyvas – pats geriausias mūsų krašto ambasadorius ir Lietuvoje, ir užsienyje.

Daugiau nuotraukų „Žvaigždūnės” facebook albume

 

 

Gimtadienio koncerto video: