„Žvaigždūnės“ gimtadienis vėl suošė kaip audringas jausmų vandenynas

zvaigzdune sveikina komskisKiekvieną pavasarį šilutiškiai nekantriai laukia vieno iš įspūdingiausių renginių – šokių klubo „Žvaigždūnė“, populiaraus ne tik Pamario krašte, bet garsinančio mus visoje šalyje ir už jos ribų, gimtadienio. Šiemet jis paminėtas jau 23-iąjį kartą! Su šia brandžia sukaktimi jau 23-iąjį kartą Šilutės kultūros ir pramogų centre nubangavo audringiausias jausmų vandenynas.

Šventinio koncerto metu sulaukta gausybės žiūrovų, šokėjų artimųjų ir gerbėjų, o sienos ir vėl pulsavo nuo aidinčių šūksnių, šokėjas palydinčių aplodismentų.

Bet ne vieno šokėjo ir žiūrovo veidu nuriedėjo ir ašaros – nostalgiško atsisveikinimo su „Žvaigždūnę“ paliekančiomis abiturientėmis.   Bet nors augančios žvaigždės, suspindusios Pamario padangėje, keičiasi, tačiau visad išlieka meilė. Meilė šokiui…

Padėka mylimiausiai publikai

Šių metų šokių sezonas jau eina į pabaigą, o „Žvaigždūnės“ šokėjos bei jų vadovės Loreta Stanelienė ir Gintarė Stanelytė, kaip ir ankstesniais pavasariais, skaičiuoja gausius apdovanojimus, įvertinimus ir išgyvenimus.

Vien per šiuos metus „Žvaigždūnės“ trofėjų archyvą papildė keliolika įvairių konkursų aukščiausių apdovanojimų taurių. Dalyvauta prieškalėdiniame renginyje „Žiemos šokis“, šokių festivalyje „Sidabrinė snaigė“, tarptautiniame šokių čempionate „Lithuanian CUP 2016“, 12-jame šokių festivalyje „Šokio erdvėje“, „Augantys talentai 2016“, „Olimpinės gėlės 2016“. Spėta apsilankyti Prancūzijoje bei ten parodyti įspūdingą savo programą pavasario karnavale.

Intensyvus laukia ir birželis – klubo šokėjos vyks į Ispaniją ir Pamarį bei Lietuvą garsins populiariausiame jaunimo kurorte Lloret de Mar.zvaigzdune pradzia

Tačiau šokėjoms nėra nieko maloniau už tą akimirką, kai jos gali po visų konkursų bei festivalių pasirodyti savai publikai – šilutiškiams, ištikimiausiems ir mylimiausiems jų fanams.

O parodyti tikrai yra ką, nes kaip ir kasmet, minėdamos klubo gimtadienį, visos „Žvaigždūnės“ šokėjų grupės: jauniausiosios „Žvaigždūnytės“ ir ne vienerius metus šokančios „Ija“, „Šaula“, „Mensa“ merginos bei grupės „Lyra“  moterys pristatė savo naujausią programą.

Dovanojo pakvietimus  

Šventiniame koncerte pasidžiaugta ne tik populiaraus klubo pasiekimais, bet malonios staigmenos laukė ir gimtadienį kartu atšvęsti atvykusių žiūrovų. „Žvaigždūnės“ vadovių įsteigti du kuponai su 30 Eur vertės čekiu ir pakvietimu visą mėnesį lankytis šokių aikštelėje atiteko jauniems šilutiškiams – Ugniui ir Gabrielei, kurie, pakviesti šventinio koncerto vedėjo Lauryno Nikelio, išdrįso pademonstruoti publikai gimnastikos figūras – tiltelius.

Tiesa, trečiasis kuponas taip ir nesurado savo šeimininko, nes pabūti „dirigentu“ ir padiriguoti žiūrovams gimtadienio dainą „Su gimimo diena“ teko pačiam renginio vedėjui.  

Atsisveikino su abiturientėmis

Dėkodama šokėjoms, jų tėvams, kurie per visus metus negailėjo savo laiko ir paramos, bei susirinkusiai publikai, klubo vadovė L.Stanelienė nesulaikė atsisveikinimo ašarų. Kaip žinia, kiekvieną pavasarį klubas išgyvena išsiskyrimą – turi išlydėti į gyvenimą vyriausias merginų grupės šokėjas – abiturientes.    Šiemet atsisveikinimas su šiomis šokėjomis buvo kaip niekad jautrus, nes net aštuonios „Mensa“ grupės narės palieka sceną. Tai 8 metus „Žvaigždūnėje“ šokusios ir savo pasirodymais gimtąjį miestą bei Lietuvą garsinusios Gabrielė Overlingaitė ir Karolina Lankutytė, 11 metų šokusios Viktorija Cikaitė ir Meda Baguckaitė, 12 metų ant scenos lipusi Arūnė Verbickaitė, 14 metų šokiui paskyrusios Jogailė Boldyrevaitė bei Gabija Vaidilaitė ir net 16 metų su šokiu gyvenusi Kristina Toleikytė. Ši mergina, kaip sakė vadovė L.Stanelienė, „Žvaigždūnę“ pradėjo lankyti būdama vos trejų metų.

zvaigzdune abiturientes„Turėčiau prie šito priprasti, bet šiemet jūsų – tiek daug… Pirmą kartą tiek daug“, – braukdama ašaras ir kreipdamasi į paskutinį kartą „Žvaigždūnės“ gimtadienio koncerte šokusias abiturientes sakė L.Stanelienė.

Anot choreografės, šios merginos – jau pasiruošusios gyvenimui, nes žino, kas yra darbas, tikslo siekimas, kas yra laimėjimo džiaugsmas ar pralaimėjimas. Viso to jos išmoko lankydamos šokių klubą.   Visoms su klubu atsisveikinančioms šokėjoms įteikti choreografijos studijos „Žvaigždūnė“ baigimo pažymėjimai, vardinės taurės ir dovanėlės.   Atsidėkodamos savo mylimoms vadovėms klubą paliekančios merginos taip pat negailėjo šiltų žodžių.

„Ačiū už pirmuosius šokio žingsnelius, už tiesią nugarą. Ačiū, kad leidote pasijusti žvaigždėmis“, – sakė abiturientės.

Šokis gyvens ilgai

Šventiniame šokių klubo gimtadienio koncerte – ir scenoje, ir žiūrovų salėje – bangavo ir ošė gražiausias jausmų vandenynas. Apie tai, kad „Žvaigždūnėje“ šokėjos išmoksta svarbių gyvenimo pamokų, kalbėjo ir su gimtadieniu atvykęs pasveikinti Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.   Žiūrovų šūksniai ir plojimai, lydintys kiekvieną šokėjų grupės pasirodymą, dar kartą įtikino, jog šokis Šilutėje dar gyvens ilgai bei pačiomis gražiausiomis spalvomis kasmet praskaidrins pamariečių gyvenimą.

Kaip žinia, artėjančioje Šilutės miesto šventėje, kai minėsime 505-ąsias metines, visi lankytojai bei svečiai galės dar kartą pasidžiaugti naująja šokių klubo „Žvaigždūnė“ koncertine programa.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.