„Žvaigždūnės“ kelias: į sėkmę, laimėjimus, žiūrovų širdis

sokio dienai zvaigzdune 02Daugiau nei du dešimtmečius gyvenantis su šokiu, garsinantis Pamario kraštą ir ritmingam judesiui įkvepiantis žiūrovą, Šilutės šokių klubas „Žvaigždūnė“ džiaugiasi, jog ir šie metai yra dosnūs. O pavasaris – būtent tas metas, kai reikia įvertinti savo bendrą įdirbį, juo dalintis su aplinkiniais ir kurti naujus ateities planus.

Minint Tarptautinę šokio dieną, kurią viso pasaulio šokėjai švenčia balandžio 29-ąją, nuodėmė būtų nepasidžiaugti šių metų „Žvaigždūnės“, vienijančios skirtingo amžiaus mergaites, merginas ir moteris, pasiekimais. O jų – nemažai. Ir nors šiandien paskutinieji iškovoti prizinių vietų trofėjai ramiai ilsisi šokėjų repeticijų salėje, mes, besižavintys šokiu, suprantantys, užkrėsti ar tiesiog leidžiantys pamaloninti savo akis ir širdis, netrukus juos galėsime pamatyti iš arčiau, kai gegužės 14 d. klubas švęs savo 23-iąjį gimtadienį.

Aplankė ir Prancūzijąsokio dienai zvaizgdune 03

„Žvaigždūnės“ klubo vadovės Loreta Stanelienė ir Gintarė Stanelytė sakė, jog šis šokių sezonas pažėrė ne tik naujų išbandymų, bet ir naujų atradimų bei sėkmę. Pats intensyviausias šokių metas prasidėjo jau prieš Naujuosius, tačiau judesys scenoje ar jos užkulisiuose neleidžia sustoti ir dabar, po konkursų maratono. Šokis daugeliui klubo narių yra tapęs gyvenimo būdu.

Pirmieji šio sezono kolektyvo pasirodymai su naujomis programomis prasidėjo tradiciniuose renginiuose ir konkursuose. Tai – asociacijos „Trys žuvys“ surengtame prieškalėdiniame renginyje „Žiemos šokis“, šokių festivalyje „Sidabrinė snaigė“, tarptautiniame šokių čempionate „Lithuanian CUP 2016“, XII-jame šokių festivalyje „Šokio erdvėje“. „Žvaigždūnė“ per šį laiką suspėjo apsilankyti Prancūzijoje ir ten parodyti savo programą pavasario karnavale.

Vadovės džiaugiasi, jog šiemet buvo gautas finansavimas neformaliojo vaikų švietimo programos „Įvairių stilių šokiai“ vykdymui, tad pavyko jauniesiems šokėjams sumažinti abonentinį mokestį.

Naujausi laimėjimai

Žinoma, po gausių repeticijų ir konkursų šokėjų širdis atgaivina pergalių trofėjai. Jais gali didžiuotis ne tik mažiausios „Žvaigždūnės“ šokėjos, bet ir vyriausiųjų grupė. Balandžio pradžioje Lietuvos moterų sporto asociacijos surengtame šokių konkurse „Šokio fiesta 2016“, kuris įvyko Kaune, moterų grupei „Lyra“ įteikta „Grand Prix“ taurė.

Šokių festivalyje – konkurse „Augantys talentai 2016“ (Klaipėda) iškovoti trys III vietų apdovanojimai. Juos pelnė ir pirmą kartą konkurse dalyvavusios mažiausios šokėjos „Žvaigždūnytės“.

Šokėjų naujai parengtas programas ir į jas sudėtas pastangas toliau lydi stulbinanti sėkmė – sporto ir meno konkurse – festivalyje „Olimpinės gėlės 2016“ grupė „Šaula“, besivaržiusi tarp 29 kolektyvų, apdovanota I vietos taure, „Ija“ grupė iš 15-os dalyvių taip pat tapo nugalėtoja. „Vela“ I vietos prizininke tapo tarp dvylikos varžovų, o „Mensa“ II vietą iškovojo tarp 18 kolektyvų pasirodymų.

Išskirtiniai šie metai devynmetei „Šaula“ grupės šokėjai Kamilei Justaitei: balandį vykusiame konkurse „Augantys talentai 2016“ mergaitė apdovanota viso renginio geriausios šokėjos prizu. Kamilė klubą lankyti pradėjo būdama vos ketverių, ji kasmet perspektyviai tobulėja ir maloniai stebina ne tik žiūrovus, bet ir konkursų komisijas.

Laimėti – ne svarbiausia

sokio dienai zvaigzdune 01„Džiaugiamės, kad šokėjas lydi sėkmė ir aukšti apdovanojimai, bet tai – nėra svarbiausias dalykas. Mums šokis nėra vien varžybos. Tai labiau menas nei sportas. Konkurso laimėjimas – komisijos, tai yra dažniausiai tik trijų žmonių nuomonė, įvertinimas“, – sako klubo vadovė L.Stanelienė.

Anot pašnekovės, šokėjams ir vadovams svarbiau yra žiūrovų nuomonė. Tai parodo koncertų salėje susirinkusiųjų skaičius, jų vertinimai, kuriuos palydi gausūs plojimai ir šūksniai. Dar vienas svarbus dalykas – pačių šokėjų džiaugsmas, patiriama laimė šokant.

„Kadangi mūsų tikslas nėra vien tik įtikti komisijai, tai nenorime kurti šokių labai „rimtų“, drastiškų, su karstais, šiukšlių konteineriais, maišais. Mūsų nuomone, šokis turi būti estetiškas, kelti teigiamas emocijas, kad vaikams būtų malonu ir pasirodyti, ir repetuoti“, – sako klubo vadovės, prisipažindamos, jog kas kartą galvodamos naują programą ir kurdamos šokius vengia nudėvėtų temų, senos, atsibodusios muzikos.

Nors yra šokių, su kuriais klubas visada galėtų užtikrintai laimėti, „žvaigždūnietės“ vien dėl laimėjimo nešoka 10 metų tų pačių šokių. Naujausi rūbai, muzika, naujausios temos ir žingsniai – toks jų kelias.

Artimiausiuose planuose – „Žvaigždūnės“ 23-iasis gimtadienis, kuris šilutiškius ir svečius į Šilutės kultūros ir pramogų centrą pakvies gegužės 14-ąją. Atvykusieji pasidžiaugs naujausia šokėjų koncertine programa, tradiciškai pagerbs bei palydės į tolimesnį pasirinkimų kelią keliolika metų su šokiu draugaujančias abiturientes. Su „Žvaigždūne“ šiemet atsisveikins net 8 merginos, kurios paskutinį – 12-ąjį – kartą sušoks miesto šventės metu.

Šokėjams intensyvus bus ir birželis, mat kolektyvas ruošiasi konkursui „Under Spanish sky“, kuris vyks labiausiai lankomoje Ispanijos Kosta Bravos pakrantėje, populiariausiame jaunimo kurorte Lloret de Mar.