„Žvaigždūnės“ šokėjos festivalyje Rumunijoje buvo dėmesio centre

DSCF5449Šokių klubo „Žvaigždūnė“ šokėjos grįžo iš Rumunijoje, Sibiu mieste, vykusio tarptautinio teatrų festivalio „Sibiu International Theatre Festival“, į kurį buvo pakviestos ilgamečių Italijos partnerių – agentūros „International Show Parade“.

Festivalyje dalyvavo įvairių žanrų kolektyvai (2500 dalyvių) iš daugiau negu 70 šalių.

Per 10 festivalio dienų buvo surengta 350 kultūrinių renginių: spektaklių, koncertų, parodų, knygų festivalis ir kiti renginiai. Šis festivalis yra vienas reikšmingiausių kultūrinių įvykių Europos Sąjungoje. Įspūdingos architektūros istorinis Sibiu miestas 2007 m. buvo Europos kultūros sostinė.
DSCF5629
„Žvaigždūnės“ šokėjos, atstovaujančios Lietuvai ir Šilutės miestui, viso festivalio metu buvo spaudos ir žiūrovų dėmesio centre. Šokėjų bei jų vadovės Loretos Stanelienės pasirengimą šventei, choreografiją, profesionalumą bei įvaizdį aukštai įvertino teatro bei šokio specialistai.

Šilutiškes, kurios yra dalyvavusios ne viename tokiame festivalyje, įskaitant Nicos, San Remo ir kitus, nustebino ir Sibiu miesto grožis, ir aukštas renginių kultūros lygis, ir stulbinami Rumunijos peizažai.

Šokėjos ilsėjosi Tatrų kalnuose, mėgavosi Bešanovos terminių vandenų baseinais.

Didžiąją dalį kelionės išlaidų finansavo minėti partneriai iš Italijos – koncertinė agentūra „International Show Parade“ ir Rumunijos Tarptautinio teatrų festivalio komitetas. Dalį lėšų skyrė ir Šilutės savivaldybė.