Žveją pažeidėją nustatyti padėjo sieną su Rusija kontroliuojanti sistema

kamerosNaudodamiesi sienai su Rusija kontroliuoti skirta stebėjimo sistema, pasieniečiai sulaikė Šilutės rajono gyventoją. Jis Nemune neleistinai gaudė karšius.

Antradienį VSAT Pagėgių rinktinės Vileikių užkardos pasieniečiai, naudodamiesi pasienyje su Rusija įrengta technine kontrolės stebėjimo sistema, Rusnės miestelio prieigose pastebėjo žveją. VSAT pareigūnams jis pasirodė įtartinas, todėl stebėjimo kameros buvo nukreiptos į šią vietą. Paaiškėjo, kad pažeisdamas žvejybos taisykles vyras Nemune gaudė karšius.

Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. karšius žvejoti uždrausta. Jeigu netyčia jie užkimba, karšius privaloma nedelsiant paleisti. Buvo akivaizdu, kad šis žvejas to daryti nesirengė. Kai į šią vietą atvyko pasieniečiai, 24-erių Šilutės rajono gyventojas jau buvo spėjęs pagauti du karšius ir juos įsidėti į tinklą.

VSAT pareigūnai apie užfiksuotą žvejybos taisyklių pažeidimą informavo ir iškvietė Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojus. Vyras VSAT pareigūnams pateikė tvarkingus dokumentus, kurių reikia būnant pasienio ruože. Jį pasieniečiai perdavė aplinkosaugininkams, kurie už teisės aktų, reglamentuojančių mėgėjišką žūklę, pažeidimus pradėjo administracinės bylos teiseną.