Žvejai Rusnėje jau semia pirmąsias stintas

STINTOS 1Jau kelios dienos Rusnėje sujudo žvejai, kuriems rūpi stintų žvejyba. Pirmąsias stintas pradėjo traukti žvejų grandys, kurios stovi prie trečiosios ir antrosios Skirvytės upės krantinės. Iki šiol buvo įprasta, kad šviežiais agurkais kvepiančių žuvelių žvejyba tinklais prasidėdavo Rusnės salą apjuosiančiose Atmatos ir Skirvytės upėse. Šiemet kelios grandys tinklais vandenį košia Skirvytės upėje nuo pirmųjų kovo dienų, bet pirmieji laimikiai nedžiugino. Per vakarą žvejai sugraibydavo tik po kelias dešimtis kilogramų. Tik sekmadienio vakare laimikiai pasiekė 200 ar 300 kg. Vienu mastu pagaunama ne daugiau nei po 20 – 30 kg.

Žvejų grandys, kurios turi gaudykles, jau kelias savaites šias žuveles gaudo Kuršių mariose.

Skirvytės upės pirmosios ir antrosios krantinės pakrantėse jau būriuojasi ir žvejai mėgėjai, kurie stintas gaudo meškerėmis. Tačiau jų laimikis per dieną vos 3 – 5 kg.

Dar tik žvejybos pradžia
STINTOS 3
Prie antrosios krantinės jau antrą, penkeriems metams išpirktą laikotarpį, žvejoja UAB „Tatamiškis“ grandis. Bendrovės direktorius, grandininkas Ovidijus Katkus „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad sezonine stintų žvejyba bendrovė užsiima nuo 1992 metų. Skirvytės pakrantėje, žvejams palankiausioje vietoje, už trečiosios krantinės grandis žvejojo porą dešimtmečių. Tačiau pastaraisiais metais teko rinktis kitą vietą – arčiau antrosios krantinės, nes kas 5 metus žvejams yra skelbiami žvejybos vietos konkursai. 

O. Katkus gyvena Šilutėje, yra tikras šišioniškis. Žvejyba apskritus metus ir jos organizavimas grandininkui yra nuo pat jaunystės gerai žinomas verslas. Sezoninei stintų žvejybai „Tatamiškis“ susirenka grandį iš 7 žmonių, visi jie dirba tik sezono metu. Trys žvejai yra rusniškiai, jie gerai žino kiekvieną pakrantės pėdą ir upės gelmes. Pasak O. Katkaus, grandies žvejai jau seniai nepiktnaudžiauja alkoholiu, todėl su jais dirbti paprasta ir saugu.

Pageidaujantieji nusipirkti šviežių stintų tai gali padaryti čia pat, ant kranto. Šiuo metu jų kaina – 2 Eur už 1 kg. Stintos, kad ir ne pačios didžiausios, tačiau, kalbant žvejų kalba, švarios – be pūgžlių. O tai rodo, kad dar yra tik žvejybos sezono pradžia.

Ar stintų laimikiai artimiausiu metu didės, priklausys ir nuo aplinkos temperatūros. Savaitgalio naktimis meteorologai žada iki 3 ar 5 laipsnių šaltuką, tad tikėtina, kad stintų, plaukiančių į Nemuno upę nerštui, srautas gali sulėtėti. Todėl tie, kas nori jų paskanauti dabar, turėtų nelaukti ir aplankyti žvejus.

Mėgėjams – tik pramoga

Rusnėje žvejų su graibštais dar nematyti. Tie, kurie pabandė – įsitikino: laimikio jokio. Manoma, kad stintos eina giliau upės vagoje ir pernelyg lėta vandens srovė jų nepaskleidžia visoje upės vagoje. Atkakliausi žvejai su meškerėmis per dieną sužvejoja po 3 ar 5 kg.

72-ejų šilutiškis Albinas sakė, kad žvejyba jam – puiki pramoga. Jis per dieną – 7 žvejybos valandas sugavo apie 3 kg stintų. Vyras džiaugiasi, kad pabuvojo gamtoje ir turi gerus pietus šeimynai. Stintauti šiemet Albinas pasiryžęs dar ne kartą. Stintas jis žvejoja ant pjaustytų kuojos ir pačios stintos gabaliukų. Žvejyba nuo ryto iki tamsos dabar yra įvairaus intensyvumo, tarsi žuvys plauktų būreliais – kimba su pertraukomis.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.