Žvejybos verslui Kuršių mariose – be trupinio pagarbos

ZvejybaDar savaitė, ir neršiančių saugotinų žuvų apsaugai skirta beveik tris mėnesius trukusi akcija „Lašiša“ baigsis. Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Stanislovas Sudeikis vietinėje spaudoje jau viešai pripažino – rezultatai liudija, jog komercinės žūklės subjektai, žvejybos verslo įmonės nepažeidinėjo taisyklių.

Akcijos „Lašiša“ metu, pasak S.Sudeikio, Kuršių mariose šiemet buvo demaskuotas tik vienas žinomas pavienis brakonerius su viena neteisėtai sužvejota lašiša. Pernai tokie buvo pagauti du.

Pasak S.Sudeikio,legaliai verslaujantieji žvejai jau nerizikuoja tapti pažeidėjais ne tik dėl didelių baudų(231-579eurai) ir žalos atlyginimo ieškinių(630-1900 eurai), bet ir dėl įvestos nuobaudų taškų sistemos skaičiavimo. Skirstant žuvų sugavimo kvotas, būtent į jas ir atsižvelgiama.

Nors patyręs ir neabejotiną autoritetą turintis ilgametis gamtosaugininkas Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas S.Sudeikis jau viešai pripažįsta pamario krašto žvejybos verslo atsakingą požiūrį į saugotinų žuvų išteklių apsaugą, bet išankstinio nusistatymo jo atžvilgiu niekaip neatsikrato Aplinkos ministerijos aukštoji valdininkija. Viceministras Linas Jonauskas – ypač.

Daugiau apie tai skaitykite Aldonos Aleksėjūnienės straipsnyje „Žvejybos verslui Kuršių mariose – be trupinio pagarbos“.