Žvyrkeliu lėkęs vairuotojas už avariją sumokėjo daugiau nei 2000 eurų

Avarija 1 ZAL 4655R.R. gyvenimą apkartino vasarą padaryta avarija. Vaikinui iki tol neteko sėdėti teisiamųjų suole, tačiau Šyšgirių kaime savosios „Mazdos“ nesuvaldęs ir su priešpriešiais atvažiuojančiu automobiliu susidūręs vaikinas ne tik savo biografijoje įsirašė naują įrašą „Teistas“, bet ir vos spėjo skaičiuoti iš jo priteistas pinigų sumas.

Sausio pabaigoje vyko teismas dėl sukeltos avarijos, per kurią buvo nesunkiai sužalotas žmogus. Avarijos kaltininkui R.R. paskirta 15 MGL dydžio 564,90 Eur (1950,49 Lt) bauda, iš jo priteista 195,33 Eur (674,43 Lt) žala Klaipėdos teritorinei ligonių kasai (TLK), 478,43 Eur (1651,93 Lt) žala VSDF Klaipėdos skyriui, 243,28 Eur (840 Lt) turtinė žala ir 579,24 Eur (2000 Lt) neturtinė žala nukentėjusiajam.

Birželio viduryje, apie 17 val., 25-erių R.R. automobiliu važiavo nuo Šyšgirių link Kintų. Vairuotojas teigė, kad žvyrkeliu judėjo ne didesniu kaip 40 km/h greičiu, tačiau posūkyje per daug pasuko vairą į kairę, todėl išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą.

Nespėjo sureaguoti, kai prieš save pamatė atvažiuojantį automobilį „Renault“ – trauktis jau nebuvo nei kada, nei kur.
R.R. dar bandė išvengti skaudaus susidūrimo ir pasukti į dešinę, tačiau nespėjo nei sugrįžti į savo kelio pusę, nei paspausti savo „Mazda 323F“ stabdžių – automobiliai susidūrė kaktomuša.

„Mazdos“ vairuotojas R.R. savo kaltę pripažino, jis buvo blaivus. Po avarijos paaiškėjo, kad vaikinas įvykio dieną vairavo savo automobilį, kuris nebuvo draustas, nebuvo atlikta techninė automobilio apžiūra.

Automobilyje „Renault“ žvejoti važiavo du jaunuoliai, avarijos metu abu nesegėjo saugos diržų. „Renault“ keleivis T.G. avarijos metu prarado sąmonę, o automobilio vairuotojas susitrenkė galvą į stiklą, susidūrimo metu iššovė saugos pagalvės.

Susižalojo ir R.R., kuris taip pat nesegėjo saugos diržo ir galva trenkėsi į priekinį automobilio stiklą. Buvo iškviesta greitoji pagalba, T.G. išvežė į Šilutės ligoninę, kiti gydėsi ambulatoriškai.

„Renault“ automobilį vairavęs A.A. buvo neblaivus – alkoholio matuoklis parodė 0,42 promilės. Be to, paaiškėjo, kad jis neturi ir vairuotojo pažymėjimo. Pažymėjimas iš jo buvo atimtas prieš trejus metus taipogi už vairavimą išgėrus.

Teisybės teisme ieškantis T.G. sakė, kad tądien važiavo žvejoti kartu su 31-erių A.A. automobiliu „Renault Laguna“. Važiuojant pagrindiniu keliu Šyšgirių kaime pamatė dideliu greičiu tiesiai į juos parvažiuojantį automobilį. Jis spėjo pamatyti tik 70-80 km/h greičiu parlekiančio automobilio spalvą.

Vaikinas mano, jog kito automobilio vairuotojas automobilio nesuvaldė dėl didelio greičio, todėl išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir trenkėsi į „Renault“, kuriame važiavo jis su draugu.

Teisme T.G. pasakojo, kad įvykio metu jam buvo pažeistas kaklo nervas, dėl to iki šiol jam tirpsta dešinė ranka. Po įvykio savaitę gulėjo ligoninėje ir dar pusantro mėnesio buvo nedarbingas, dėl kaltinamojo kaltės galėjo likti invalidu, buvo išsigandęs. Nukentėjusysis sakė, kad avarijos kaltininkas jo net neatsiprašė.

Avarijos metu sužalotam vaikinui buvo nustatytas galvos sumušimas su odos nubrozdinimu, galvos smegenų sukrėtimas, sprando raiščių patempimas.

T.G. nurodė, kad įvykio metu patyrė didžiulį sukrėtimą, dvasinius išgyvenimus, išsigando, po įvykio pusantro mėnesio buvo nedarbingas, iki šiol skauda dešinę ranką ir už šiuos avarijos padarinius reikalauja kompensacijos.

Nukentėjusysis T.G. prašė priteisti 243,28 Eur (840 Lt) turtinės žalos, kuri teisme įrodyta ir pagrįsta. Jis dar iškėlė 868,86 Eur (3000 Lt) civilinį ieškinį dėl neturtinės žalos atlyginimo, tačiau teismas sumą sumažino iki 579,24 Eur (2000 Lt), nes R.R. nurodo, kad 868,86 Eur (3000 Lt) suma yra per didelė, nes jis šiuo metu nedirba, turi finansinių įsipareigojimų, ieško darbo ir neturi iš ko sumokėti tokių sumų.

Teisėja atsižvelgė į tai, kad R.R. yra teisiamas pirmą kartą, todėl jis gali  pasitaisyti neizoliuojant jo nuo visuomenės. Jam skirta 15 MGL dydžio 564,90 Eur (1950,49 Lt) bauda.

Jam taip pat teks padengti Civilinius ieškinius Klaipėdos TLK 195,33 Eur (674,43 Lt) ir VSDFV Klaipėdos skyriui 478,43 Eur (1651,93 Lt).

Iš viso avarijos kaltininko kišenė patuštės 2061,18 Eur (7116,84 Lt).

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.