Žygis baidare Talinas – Klaipėda: paskutiniai kilometrai tikslo link – pėsčiomis Baltijos pakrante

Tempdamas baidarę pajūriu Domantas keliauja link Klaipėdos. / Asmeninio archyvo nuotr.Rusniškis Domantas Laukevičius – finišo tiesiojoje. Tačiau dėl didžiulio vėjo 700 km žygį baidare Talinas – Klaipėda jis turi užbaigti ne vandeniu, kaip suplanuota, o Baltijos jūros pakrante. Vilkdamas baidarę keliautojas nuo Palangos iki Klaipėdos eina pėsčiomis.

Keliaujant teko baidarę atkakliai tempti krantu ir kovoti su priešpriešiniu vėju. Komandos nariai, pasakoja, kad paklausus Domanto, ar ką skauda, jis atsako: „Skauda viską, tik širdies – ne”.

„Buvau alkanas kaip benamis šuo staugiantis prie kačių išrausto konteinerio ir galvojantis apie bet kokį dešros gabalėlį. Išlipus į krantą mane pamalonino skania ir sočia vakariene. Užkrimtęs, persirengiau savo kelininko sausąjį kostiumą ir nusprendžiau mėginti nusiirti likusius 28 km iki Liepojos. Iš tolo gražiai ir kviečiančiai į svečius švietė miesto šviesos. Bet bet…

Tik pradėjau irtis, o miesto šviesas aptemdė pareinantys juodi ir žaibuojantys debesys. Pamaniau, turėsiu „romantišką” atkarpėlę. Kuo toliau yriausi, tuo labiau žaibavo ir baugino mane. Vėjas, bangos, žaibai iš priekio dešinės ir kairės, o aš čia vienas kabinu link namų. Žaibas čia žaibas ten ir man pradėjo suktis mintis: hm… ką aš čia dabar naktį vienas darau po žaibais tarp bangų?“ – apie penktadienio žygį pasakojo Domantas.

Jūra pasiėėmė ir savo „aukas”: irkluotojas per bangavimus vandenyje prarado mp3 grotuvą, gertuvę.

„Taip norisi namo, kad jau sapnuoti pradedu. Atrodo, jog kažkas pastatė mūrinę sieną, pro kurią niekaip neina prasiveržti, nors pro plyšį matosi namai, o kelio į juos atrasti kol kas neįmanoma. Orai į priekį žada statyti dar didesnę ir sieną…” – guodėsi Domantas, kai iki tikslo buvo likę tik 110 km.

Paskui save traukdamas ant ratukų uždėtą baidarę Domantas sekmadienį galų gale pasiekė Lietuvos krantus. Oro prognozės nebeleido tęsti žygio baidare, tad likusius apie 50 km. nuo Palangos iki Klaipėdos kartu su draugu Andriumi Baubkumi D.Laukevičius eina pėstute.

facebook fotkes