Žymus ornitologas Ventės miškelyje rado… gegutės batelius

Aystriskoji placiataureTikrasis ausiagrybis, austriškoji plačiataurė arba gegutės bateliai, baltaviršūnis elniagrybis, paprastasis raudonspuogis – tai grybų pavadinimai, kuriuos vaikščiodamas Ventės miškelyje vasario antrą dieną aptiko Ornitologinės stoties direktorius Vytautas Jusys.

„Pasirodė grybų galima ir viduržiemį rasti“, – įspūdžiais dalinosi jis.

„Šilutės naujienoms“ V. Jusys pasakojo, kad sekmadienį, vasario 2 dieną, oras buvo pavasariškas, taigi išėjo pasivaikščioti Ventės rage. Pamatęs vieną kitą įdomesnį grybą, nusprendė juos nufotografuoti, o vėliau į feisbuką sukėlė jų nuotraukas. Šis fotoreportažas sudomino ne vieną internautą, žmonės ėmė domėtis, klausinėti.
Ir nors dauguma grybų ornitologui buvo žinomi, kai kurių jų aprašymų jis ieškojo knygose, kad prie nuotraukos galėtų pateikti daugiau informacijos.
ausiagrybis
„Austriškoji plačiataurė pradėdavo raudonuoti tik nutirpus sniegui, pavasarį. Tikrąjį ausiagrybį mačiau dar prieš savaitę, prie Nemuno. Anksčiau šio grybo neteko sutikti“, – pasakojo V. Jusys.

Dauguma ornitologo vasarį Ventėje aptiktų grybų auga rudenį ar pavasarį, tačiau yra tokių, kurie sutinkami visus metus. Susipažinkite su įdomesniais iš jų.

Baltaviršūnis elniagrybis auga rudenį, grupelėmis, kupsteliais miškuose, parkuose ant supuvusios lapuočių medienos.

Tikrasis ausiagrybis auga visus metus, dažniausiai sutinkamas lapuočių miškuose. Auga tiek ant gyvų, tiek ant negyvų medžių, ypač ant šeivamedžio.

Austriškoji plačiataurė yra ankstyvo pavasario grybas ir pranašas. Liaudyje dar gegutės bateliais vadinami grybai auga vos sniegui nutirpus pavieniui, grupėmis, ant lapuočių medžių liekanų, kartais net vienu galu panirusios vandeny, giraitėse, šileliuose, krūmokšniuose.

Nustatyta, kad mažytis vaisiakūnis pradeda formuotis vėlyvą rudenį ir per visą žiemą vystosi toliau.