Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

Image - Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

  Įgyvendinus Aplinkos ministerijos kuruojamą projektą, žvejai mėgėjai ir kiti poilsiautojai jau gali nemokamai naudotis naujai įrengtomis 27 valčių nuleidimo vietomis dvylikoje savivaldybių. Tikimasi, kad, sudarius sąlygas vandens telkiniuose tinkamai nuleisti

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų nukentėjusiųjų

Image - Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų  nukentėjusiųjų

Iš Vokietijos užmestos sukčių pinklės stipriai įpainiojo šilutiškę verslininkę. Į įmonės pašto dėžutę antrą kartą gavusi anglų kalba paruoštus dokumentus, moteris pagalvojo, kad tai ES duomenų patvirtinimo forma, juos pasirašė

Pirmadienis, 30 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

Image - COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

  Ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 47 nauji koronaviruso atvejai, o daugiausia jų jau kelintą dieną iš eilės fiksuojama Klaipėdoje. Dar vienas koronaviruso atvejis, jau trečiasis, patvirtintas ir Šilutės rajone. "Šilutės naujienų"

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (8)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

Užlietas kelias. / grynas.lt nuotr.Ne vietinės reikšmės vieškelis, o asfalto  plentas - svarbiausia susisiekimo arterija su Kuršių marių pakrante, Kintų gyvenviete ir Ventės rago kyšuliu - visą savaitę yra  skersai perkirstas vandens srovių.

Jos nesenka, dauboje vandens gilėja, ir 30 cm. sluoksnį lengvųjų automobilių vairuotojai  ketvirtadienį jau nerizikavo kirsti.

„Nenorim gadinti mašinos agregatų vandeny, bet kad ir aplinkkelis į Kintų gyvenvietę pro Bundulų mišką pylimo viršumu yra labai išmaltas, mašinos lūžta“, - nervinasi iš Klaipėdos į Kintus tiesiausius keliu negalėjusi grįžti jaunuolių pora.

Jei darytų 20 kilometrų lankstą ir pasuktų pro Šilutę į Rūgalių vieškelį, ir laiko, ir degalų išeikvotų dvigubai daugiau. 

„Įsitikinau, kad dabar, kai Minija ir Tenenys  taip smarkiai ištvino ir  skandina kelius ir net  tiltus, trumpiausias ir ekonomiškiausias kelias iš Klaipėdos į Kintus būtų pro Dreverną ir Svencelės kaimą. Žinoma,  ties Priekule reiktų sukti link Sakučių ir Ventės rago“,- sako Ventės rago vyriausiasis ornitologas Vytautas Jusys.

Ar negalima būtų išpompuoti vandens kliūtį nuo kelio? Taip, bet niekas nesiima šio darbo organizuoti, nors jis  nėra nei labai brangus, nei sudėtingas.

15372

Žinoma, šioje vietoje ir pralaidą galima būtų įrengti, sankasą pakelti, bet valdžia kapitaliam jo remontui pinigų neskiria. Šią vasarą remontuotas vieškelis, kuriuo važinėja Seimo narys Audrius Endzinas. Nors jo nesemia nei rudens, nei pavasario potvyniai.

Šilutės ir Klaipėdos rajonuose poplūdžio vandenys jau apsėmė per tūkstantį hektarų žemumų. Tenenys ir Minija išėjo iš krantų, kelių Žalgiriai- Sausgalviai, Žemaitkiemis- Vabalai, Povilai-Minijos kaimas atkarpos užlietos, klampios, ir jų daugėja.

Potvynio vargais jau gyvena ne tik Nemuno deltos kaimų ir gyvenviečių žmonės, bet ir priemiestinė Šilutės gyvenvietė Pagryniai.

Į privačių namų rūsius teka vanduo, sklypai semiami, nes drenažo sistema drastiškai sugadinta. Ji nukentėjo tiesiant nuotekų tinklus , vykdant brangų europinį projektą. "Nežinom kas gali mums padėti, valdžia į skundus nereaguoja", - pyksta žmonės.

grynas


Susiję straipsniai