Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

Image - Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

  Trečiadienį Nidoje ir Šilutėje pasiekti sausio 15 dienos šilumos

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja šilutiškiai?

Image - Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja  šilutiškiai?

  Antradienio pavakarę Lietuvą apskriejo sukrečianti žinia, jog Klaipėdos AB „Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias leido nevalytas nuotekas. Paskelbti šiurpūs faktai: tarša normas viršijo iki 130 kartų, į marias galimai išleista

Sekmadienis, 12 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

Image - Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

  Jau galima sužinoti, kas bus kviečiami atlikti karo prievolę šiais metais – šiandien paskelbti 2020 m. karo prievolininkų sąrašai. Jie skelbiami šioje interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugose sužibo penktoji Padėkos vakaro žvakutė

Image - Saugose sužibo penktoji  Padėkos vakaro žvakutė

Yra laikas dirbti ir laikas pasidžiaugti darbo vaisiais. Saugų seniūnijos kolektyvas, norėdamas atsidėkoti už įvairiapusę pagalbą, į penktąją Padėkos vakaro šventę pakvietė Savivaldybės atstovus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, mokyklų vadovus, saviveiklininkus,

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

prostitucija sveksnaŠvėkšnos specialiojo ugdymo centre susiklosčiusi situacija kelia siaubą - nepilnametės mergaitės pardavinėja jaunesnes savo bendramoksles seksualinių nuotykių norintiems vyrams. O suaugę vyrai, susigundę tokiais siūlymais, važiuoja į šį miestelį iš visos Lietuvos. Užkirsti tam kelio negali nei centro darbuotojai, nei teisėsauga, praneša TV3 laida „Savaitės komentarai“.

Prezidentės atsakymas į prostitucijos skandalą Švėkšnoje: „Įvykiai Švėkšnos specialiojo ugdymo centre, didėjantis patyčių aukų skaičius mokyklose apnuogino tikrąsias vaiko teisių apsaugos problemas. Atsakingos institucijos turi nustoti stumdyti atsakomybę, atsikratyti biurokratinio požiūrio ir imtis konkrečių veiksmų. Apie kiekvieną vaiką turi būti galvojama kaip apie savo", - sakė Prezidentė. Švietimo ir mokslo ministerija turi kuo skubiau savo žinion iš Šilutės savivaldybės perimti Švėkšnos specialiojo ugdymo centrą ir ateityje jį uždaryti.

"Šilutės naujienos" rašė, kad dar pernai Švėkšnos specialiojo ugdymo centrui buvo skirti keli milijonai ES paramos lėšų pastatams atnaujinti ir darbuotojų kvalifikacijai kelti. Dar vienas investicinis projektas projektas jau pradėtas rengti.

 

Sutenerės ir aukos - nepilnametės

Šiuose namuose, skirtuose specialių poreikių vaikams, šiuo metu mokosi 78 vaikai iš visos Lietuvos. Iš jų yra 62 berniukai ir vos 16 mergaičių, bet būtent dėl keleto iš jų sunerimusi ir teisėsauga, ir vaikų teisių specialistai.
Kristina Mišinienė, Lietuvos Carito programos vadovė, pasakoja, kad pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl kelių mergaičių elgesio. „Turime tiek sutenerius - nepilnamečius, tiek nepilnametes aukas“, - sakė ji.

Istorijoje dalyvauja penkios 15-17 metų merginos, vyksta net keli ikiteisminiai tyrimai dėl sąvadavimo ir pelnymosi iš nepilnamečio asmens prostitucijos.

Vyrai veržiasi pas nepilnametes

Ruslanas Ušinskas, Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras, TV3 „Savaitės komentarams“ sakė, kad kelios merginos su prostitucija sveksnoje navickienevyrais supažindindavo bendramoksles, kurios už tam tikrą atlygį teikdavo seksualines paslaugas.

Tą patvirtina ir Švėkšnos specialiojo ugdymo centro direktorė Laima Navickienė, kurios teigimu, klientų randama per televiziją, internetu ir pan. „Didžiausia problema yra ne tos mano mergaitės, o tie vyrai, kurie žinodami, kur važiuoja, vis tiek važiuoja“, - apgailestauja direktorė.

K.Mišinienė sako, kad tai tokia prostitucijos forma, kai internete, televizijose talpinami seksualinių paslaugų skelbimai. Tai daro vyresnės, daugiau išmanančios mergaitės, o vėliau vietoj savęs į susitikimus siunčia jaunesnes, silpnesnes mergaites.

L.Navickienė neslepia nerimo - vyrai atvažiuoja iš Kauno, Klaipėdos, juos tenka ir jėga sulaikyti, kai bando įeiti į ugdymo centrą. Per mėnesį policijai parašoma po 5-6 pareiškimus. Darbuotojai kaip įmanydami stengiasi sulaikyti mergaites. „Bet kartais išeina šiukšlių išnešti mergaitės su šlepetėmis ir išvažiuoja“, - apie situaciją pasakojo direktorė.

Tokia situacija - visuose globos namuose?

Veiksmas esą vyksta netoliese, miške ar šiaip atokesnėje vietoje. Kelios mergaitės buvo pabėgusios, todėl neatmetama, kad jos Klaipėdoje taip taip teikė seksualines paslaugas už pinigus. Pasak prokuroro, mokamos sumos nėra didelės - nuo keliasdešimties litų, taip pat atsilyginama ir daiktais - maistu, cigaretėmis, alkoholiu.
Pati direktorė ir jos darbuotojai yra ne kartą parsivežę ankstyvą lytinį gyvenimą pradėjusias auklėtines iš tokių linksmybių, tačiau pamokslai ir kalbos nepadeda - namų šilumos neturėjusios mergaitės tikisi jos sulaukti iš suaugusių vyrų.

L.Navickienė priduria, kad pastarąjį mėnesį panašių atvejų nėra pasitaikę, tad tikisi, kad pastangos suvaldyti susidariusią situaciją nenuėjo veltui.
„Esu įsitikinusi, kad visuose vaikų globos namuose su mergaitėmis yra šitaip elgiamasi. Gal kai kurie vaikų globos namai bijo tai viešinti ir apie tai kalbėti, nes gali būti nubausti“, - kalbėjo L.Navickienė.

Kontrolierė įžvelgia dėmesio stoką

Edita Žiobienė, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė, įsitikinusi, kad jeigu vaikams skiriama mažiau dėmesio, nesiaiškinama, ką jie veikia, vaikai ir imasi visokios veiklos, net ir seksualinio pobūdžio.
„Tokiais vaikais manipuliuoti yra labai paprasta, kadangi jie turi tam tikrų sutrikimų, tuo galima prisidengti“, - teigia E.Žiobienė.

Daugiau skaitykite:

DELFI.LT "Už seksą su keturiolikmetėmis mokėjo nuo 50 iki 200 litų: mergaitės ateidavo po dvi".

LRYTAS.LT "Policija tik numodavo ranka į paauglių viešnamį Švėkšnoje".

Laidos „Savaitės komentarai“ vaizdo įrašas.

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt