Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

Image - Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

  Įgyvendinus Aplinkos ministerijos kuruojamą projektą, žvejai mėgėjai ir kiti poilsiautojai jau gali nemokamai naudotis naujai įrengtomis 27 valčių nuleidimo vietomis dvylikoje savivaldybių. Tikimasi, kad, sudarius sąlygas vandens telkiniuose tinkamai nuleisti

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų nukentėjusiųjų

Image - Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų  nukentėjusiųjų

Iš Vokietijos užmestos sukčių pinklės stipriai įpainiojo šilutiškę verslininkę. Į įmonės pašto dėžutę antrą kartą gavusi anglų kalba paruoštus dokumentus, moteris pagalvojo, kad tai ES duomenų patvirtinimo forma, juos pasirašė

Pirmadienis, 30 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

Image - COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

  Ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 47 nauji koronaviruso atvejai, o daugiausia jų jau kelintą dieną iš eilės fiksuojama Klaipėdoje. Dar vienas koronaviruso atvejis, jau trečiasis, patvirtintas ir Šilutės rajone. "Šilutės naujienų"

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (8)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

griuvenos Nr 6 aiksteles betonuotos Sausgalviu kPaleičiai ir Sausgalviai. Gyvenvietės, prieš keliolika šimtmečių įsikūrusios dešiniojo Nemuno kranto intako, lėtos ir seklios Leitės upės žemupyje Šilutės rajone. Nuo praėjusio šimtmečio pabaigos - Nemuno deltos regioninio parko neatskiriama dalis.

Jos pirmosios šiemet sulaukė europinių fondų paramos ir apsivalė nuo kelių sovietmečio griuvenų.

Teritorijos tapo patrauklios

Prieš pat šventes Saugomų teritorijų tarnybos komisija vertino bendrovės „Vaidva“ atliktus darbus. „Pretenzijų dėl darbų kokybės niekas nereiškė, džiaugiamės, jog pagražėjo dar vienas Lietuvos kampelis, išskirtinis Nemuno deltos kraštovaizdis, jau atsidūręs poplūdžio apsupty, Leitė jau semia tiltą“, - sakė Ventoje (Akmenės r.) įsikūrusios bendrovės „Vaidva“ vadovas Alvidas Pakalniškis.griuvenos  Nr 6  Isbetonuotos aiksteles 2012-12-20

Fermų pamatų, siloso tranšėjų ir kitų susmukusių betono griozdų, gadinusių vaizdą dykvietėmis tapusiuose laukuose, griovimas ir lyginimas užtruko nuo rugpjūčio mėnesio iki dabar.

„Užsakymą, laimėję konkursą, gavome iš Saugomų teritorijų tarnybos, jį atlikome laiku. Ne tik Nemuno deltos regioniniame parke Šilutės rajono ribose, bet ir Panemunių (Jurbarko r.), Varnių (Šilalės r.) regioniniuose parkuose panašias griuvenas demontavome, išvežėme, teritorijas išvalėme, išlyginome, o 1,8 ha rekultivuotą Kartupėnų karjerą užsėjome ir žole. Ji spėjo suželti, ir teritorija tapo patraukli, malonu lankytis“, - pasakojo A.Pakalniškis.

Jurbarko rajone, Panemunių regioniniame parke, buvo demontuotos ir išvežtos Papiškių kiaulidžių, silosinių komplekso liekanos, sutvarkyta beveik hektaro teritorija. Senų fermų griuvenų neliko ir Šilalės rajono Vaitkaičių ir Bilionių kaimuose, ten pagražėjo Varnių regioninio parko teritorija.

griuvenos 3Rumsu savartyne apsemtaiPirmiausia likviduos keliančius pavojų

„Už šiuos visus atliktus darbus pagal sutartį turėtume gauti apie 600 tūkst. litų. Ketiname valyti nuo griuvenų Biržų, Dzūkijos, Salantų, Aukštaitijos saugomas teritorijas. Noro gražinti ir švarinti tėvynę ir iš to kukliai užsidirbti tikrai pakanka“, - sakė A.Pakalniškis.

Lietuvos saugomose teritorijose apleistų pastatų ir kitų aplinką darkančių objektų griovimui šiemet skirta 10 mln. litų ES parama. Viso projekto vertė - 12,6 mln. litų. Numatyta likviduoti 170 apleistų statinių, pirmiausia tuos, kurie kelia pavojų, užsilikę lankomose vietose ir gyvenviečių centruose.

Saugomų teritorijų tarnyba praneša, jog intensyvūs griovimo darbai visą rudenį vyko Vištyčio, Asvejos, Anykščių ir Labanoro regioniniuose parkuose. Juose nugriauti 33 apleisti statiniai. Beveik pusė jų - Vištyčio regioniniame parke. Visos statybinės atliekos susmulkintos ir panaudotos keliams tiesti. Sutvarkytas ir apleistas žvyro karjeras, kur žmonės pildavo šiukšles. Dieveniškių istoriniame regioniniame parke likviduoti 25 statiniai. Lietuvoje panašių yra apie 9 tūkstančiai.

Šilutės sąvartyne - vaizdas baisusgriuvenos 7Rumu savartyne isplauta sankasa

Šilutės rajone šiemet tikėtasi sulaukti puikaus efekto ir iš kito ekologinio projekto, finansuojamo ES paramos lėšomis. Jį vykdo Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC).

Iki šių metų galo KRATC buvo įsipareigojusi sutvarkyti paskutinį, septintąjį krašte uždarytą Šilutės rajono Rumšų sąvartyną. Jis yra vienas iš kelių, kurių sutvarkymui ES ir šalies Vyriausybė skyrė keliolika milijonų litų.

Iki šių metų pabaigos Rumšų sąvartyno teritorijos plote reikėjo atliekas sustumti, kaupą uždengti, įrengti paviršinio vandens nuvedimo griovį bei filtrato (kaupo perimetru) latakus, surinkimo šulinius, o naująjį kaupą ir sąvartyno teritoriją padengti augaliniu sluoksniu, apsėti daugiametėmis žolėmis.

Deja, vaizdas tebėra liūdnas, nei žolės, nei išlygintos teritorijos. Lietūs kaupą griauna, aplinka duobėta, filtratas srūva į aplinką... Gautos aplinkosauginės naudos iš ES paramos lėšų čia nematyti.