Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

Image - Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

  Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) šiemet nuo rugpjūčio 3 iki gruodžio 1 dienos vykdė akciją „Lašiša 2019“, per kurią iš viso surengti 386 reidai ir patikrinta 3050 žvejų

Antradienis, 10 Gruodis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Klaipėdoje rasto negyvo kūdikio motina žinoma ir Šilutės policijai

Image - Klaipėdoje rasto negyvo kūdikio motina žinoma  ir Šilutės policijai

Sekmadienio vakarą visą Lietuvą sukrėtė žinia, kad bute Klaipėdoje rastas 2,5 mėnesio, jau pradėjęs irti, kūdikio lavonėlis. Pareigūnai prašė pagalbos surasti mažylės mamą Aliną Sriebaliūtę ir jos sugyventinį Mykolą Ruikį.

Antradienis, 10 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

Image - Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

 Artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, gruodžio 1-ąją Švėkšniškių sambūris pakvietė draugijos narius į šventę, kurią organizavo aštuntąjį ka

Penktadienis, 6 Gruodis Komentarai (0)

euraiVyriausybė pritarė siūlymui nuo liepos padidinti minimalią algą 25 eurais - iki 325 eurų (MMA). Tam šių metų biudžete numatyta 14,4 mln. eurų.

Ministrų kabinetas trečiadienį posėdyje pritarė MMA didinimui, kuris yra jau trečias nuo 2012-ųjų pabaigos, kai dirba dabartinė koalicinė socialdemokratų, tvarkiečių ir darbiečių Vyriausybė. Nuo to laiko MMA yra padidėjusi 79 eurais.

„Lietuvos laisvosios rinkos institutas nepritarė minimalios mėnesio algos didinimui, tačiau noriu akcentuoti tai, kad Trišalės tarybos sprendimu balandžio 21 dieną buvo pritarta dėl minimaliosios mėnesio algos didinimo. Projektui įgyvendinti numatytos valstybės biudžeto lėšos“, - Vyriausybės posėdyje sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
 
LLRI specialioji ekspertė Rūta Vainienė skeptiškai vertina MMA didinimą. Anot jos, sprendimas bus skaudžiausias smulkiesiems verslininkams, be to, realiai didesnį MMA gaus tik dalis žmonių, o kita dalis bus atleista iš darbo. Anot jos iš MMA uždirbančio gyventojo „dosnioji“ valdžia paima 35,4 proc. atlyginimo mokesčiais.

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos vadovė Zita Sorokienė anksčiau taip pat tvirtino, kad smulkiesiems verslininkams po šio sprendimo padidės valstybei mokami mokesčiai - tai esą palies maždaug 250 tūkst. smulkiųjų prekybininkų.

Z.Sorokienės nuomone, MMA didinama per greitai, tačiau jeigu kartu didėtų ir neapmokestinamų pajamų dydis (NPD), tuomet žmogui būtų naudingiau.
 
Tuo metu prezidentė Dalia Grybauskaitė palaiko MMA didinimą 25 eurais, nes jis pakeliamas ir verslui, valstybės biudžetui, be to, skurdo mažinimo politikos prasme tai pagrindinis instrumentas, kuris mažina skurdą ir atskirtį.
 
Lietuvos pramonininkai mano, kad minimalios algos kėlimas 25 eurais neturės įtakos didelėms įmonės, tačiau gali paveikti smulkųjį verslą, ypač paslaugų įmones rajonuose.
 
Lietuvos darbdavių konfederacija, Trišalėje taryboje balandį pritarusi MMA didinimui, tai padarė tik su išlyga, jog ateityje jis bus siejamas su ekonominiais rodikliais - vidutiniu darbo užmokesčiu, darbo našumu, vidutiniu metiniu vartotojų kainų indekso pokyčiu, bendrojo vidaus produkto augimu bei vidutiniu metiniu nedarbo lygiu.

Premjeras Algirdas Butkevičius yra pranešęs, kad nuo kitų metų sausio siūlys MMA didinti iki 350 eurų. Seimo valdantiesiems priklausantys „darbiečiai“ jau yra užregistravę siūlymą minimalią algą iki 2016 metų liepos padidinti daugiau nei 100 eurų - iki 437 eurų.
 
Paskutinį kartą minimali alga didėjo nuo 2014 metų spalio - 10,1 euro iki 300 eurų.
 
Statistikos departamento duomenimis, pernai spalį 19,4 proc. darbuotojų uždirbo minimaliąją mėnesinę algą arba mažiau, iš jų daugiau negu pusė dirbo ne visą darbo laiką. 300 eurų ir mažesnį darbo užmokestį gavusių darbuotojų skaičius pernai spalį siekė 211,4 tūkst., iš jų 124,7 tūkst. dirbo ne visą darbo laiką.

Visą darbo laiką dirbusių ir MMA gavusių darbuotojų skaičius pernai spalį sudarė 9,2 proc. (86,8 tūkst.) ir per metus sumažėjo 1,3 procentinio punkto.
 
Vyriausybė pritarė simboliniam pensijų didinimui
 
Vyriausybė trečiadienį pritarė simboliniam senatvės pensijų didinimui, kuriam šių metų „Sodros“ biudžete numatyta 22,86 mln. eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės teigimu, dėl šio sprendimo vidutinė senatvės pensija turėtų padidėti 5 eurais, tačiau kiekvienu atveju ji didės individualiai, atsižvelgiant į asmens darbo stažą ir iki pensijos turėtas draudžiamąsias pajamas.

Bazinė pensija nuo liepos 1-osios didės 3 eurais iki 108 eurų, draudžiamosios pajamos - taip pat 3 eurais iki 434 eurų. Be to, nustatytas naujas maksimalios neperskaičiuotos pensijos dydis - 236 eurai (dabar - 229 eurai).

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt