Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

Image - Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

  Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) šiemet nuo rugpjūčio 3 iki gruodžio 1 dienos vykdė akciją „Lašiša 2019“, per kurią iš viso surengti 386 reidai ir patikrinta 3050 žvejų

Antradienis, 10 Gruodis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutiškiams nebegėda – miesto Kalėdų eglė nušvito naujai

Image - Šilutiškiams nebegėda – miesto Kalėdų eglė  nušvito naujai

Šimtai šilutiškių penktadienį atėjo į Kalėdų eglės įžiebimo šventę. Daugeliui tai buvo dviguba šventė, nes šiemet eglė nušvito ne įprastai mėlynai, o jau padabinta naujomis puošmenomis. Šventinėmis spalvomis sutvisko ir

Trečiadienis, 11 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

Image - Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

 Artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, gruodžio 1-ąją Švėkšniškių sambūris pakvietė draugijos narius į šventę, kurią organizavo aštuntąjį ka

Penktadienis, 6 Gruodis Komentarai (0)

bepilociaiLietuvos savivaldybės pradeda įvesti apribojimus bepiločiams orlaiviams - jų skraidymą norima riboti virš strateginės reikšmės objektų bei viešosios paskirties pastatų.

Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu bepiločių orlaivių skraidymas draudžiamas virš „Giraitės ginkluotės gamyklos“, Kauno dujų pilstymo stoties ir Kauno technologijos universiteto Netonių skraidyklos.

Joniškio rajone toks draudimas galioja skraidymui virš „Orlen Lietuva“ padalinio bei Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir policijos komisariato teritorijų, taip pat – virš Joniškio rajono apylinkės teismo.

Alytaus rajono ekstremalių situacijų komisija yra pritarusi siūlymui bepiločiams orlaiviams uždrausti skraidyti virš karinio šaudymo poligono Kaniūkų kaime.

Kėdainių rajono savivaldybės tarybai siūloma uždrausti bepiločių orlaivių skrydžius bendrovių „Lukoil Baltija“, „Lifosa“ teritorijose, taip pat – virš autobusų ir geležinkelio stočių, policijos komisariato, pirminės sveikatos priežiūros centro bei ligoninės. Kėdainiuose tokie orlaiviai negalėtų kilti ir virš darželių ir mokyklų bei Kėdainių arenos.

Pasak Lietuvos bepiločių orlaivių naudotojų asociacijos (LBONA) prezidento Antano Gedvilo, savivaldybės skraidymą virš savo teritorijų gali reguliuoti neišduodamos sutikimų.

„Taisyklėse numatyta, kad iš esmės tankiai apgyvendintoje teritorijoje negalima skraidyti. Ir tam, kad ten orlaivis skristų, kad būtų gautas tam leidimas, savivaldybės turi duoti sutikimą. Jos gali neduoti sutikimo ten skristi ir tada skridimas bus nelegalus“, – sakė A. Gedvilas.

Tačiau jis atkreipė dėmesį, kad paskubėjus įvesti labai griežtus apribojimus, vėliau dėl to gali kilti problemų, prisireikus bepiločius orlaivius pritaikyti visuomenės reikmėms.

„Jeigu mes taip eisime, kad visur taip drausime, kada matysime, kad tie orlaiviai gali duoti ir naudos, mes pamatysime, kad nebėra, kur su jais skraidyti. Mes atstumiame naujas technologijas. Neįmanoma jų sustabdyti – jos ateina“, – svarstė A.Gedvilas.

Bepiločiai orlaiviai gali būti naudojami aplinkos apsaugai bei karinėje pramonėje, žemėlapių sudarymui, įrenginių priežiūrai ir kitiems tikslams.

Praėjusią savaitę Aplinkos ministerija pranešė, kad bepiločius orlaivius fiksuoti pažeidimams pasitelks aplinkos apsaugos institucijos. Pasak A.Gedvilo, egzistuoja priemonės apriboti bepiločių orlaivių patekimą ten, kur jų buvimas yra žalingas – pavyzdžiui, virš įkalinimo įstaigų.

„Fiziškai galima padaryti tokias sąlygas, kad jie ten nepateks ir bus nevaldomi. Tačiau ar tiek daug tų draudimų reikia?“, – kalbėjo LBONA vadovas.

Pernai metais priimtos Bepiločių orlaivių naudojimo taisyklės numato, kad skrydžiai bepiločiais orlaiviais gali būti vykdomi teritorijoje, kurioje tokių skrydžių nedraudžia vietos savivaldybė ir jie vykdomi laikantis nustatytų sąlygų bei reikalavimų, ne toliau nei už kilometro nuo fizinės valdytojo buvimo vietos, išlaikant minimalų 50 metrų atstumą nuo visų rūšių transporto priemonių, statinių ir pašalinių žmonių.

Negavus atskiro oro leidimo, jų skrydžiai draudžiami arčiau kaip 1 jūrmylės (apie 1.8 km) spinduliu nuo tarptautinių Vilniaus, Kauno, Palangos ir Šiaulių oro uostų aerodromų kontrolinių taškų, numatyti ir kiti apribojimai.

 

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt