Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Mariaus Mockaus

Image - Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Mariaus Mockaus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios Mariaus Mockaus, gim. 1984 m., gyv. Šilutės r., Žemaičių Naumiesčio sen., Sugintų

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

Image - Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios 48 m. Gedimino Montvydo, gyvenančio Saugų seniūnijos Kukorų

Penktadienis, 8 Lapkritis Komentarai (0)

Įvykiai

Apvogė namą Šilutėje

Image - Apvogė namą Šilutėje

Savaitgalį vagys įsibrovė į 43 metų vyro namus Dirvų gatvėje, Šilutėje. Šeimininkas patyrė beveik 8000 eurų

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Juknaičiuose išprievartauta moteris

Image - Juknaičiuose išprievartauta moteris

  Sekmadienį 43 m. vyras namuose išžagino moterį 54 m.

Antradienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Šiemet savivaldybės galės sutvarkyti beveik dvigubai mažiau kelių

Image - Šiemet savivaldybės galės sutvarkyti beveik dvigubai mažiau kelių

Šiais metais savivaldybės gali netekti virš 40 proc. kelių priežiūrai ir plėtrai skirtų lėšų lyginant su 2019 metais, tuo tarpu valstybės keliams finansavimas išlieka beveik toks

Ketvirtadienis, 9 Sausis Komentarai (0)

Pagryniuose „Audi“ nulėkė nuo kelio - keleivė išvežta į ligoninę

Image - Pagryniuose „Audi“ nulėkė nuo kelio - keleivė išvežta į ligoninę

  Šeštadienį apie pietus avarija įvyko Pagryniuose, prieš porą metų išasfaltuotoje Gamtos gatvėje. Stačiame posūkyje automobilis nuvažiavo nuo kelio sankasos, nuvertė ženklą ir apsivertė aukštyn

Šeštadienis, 4 Sausis Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

Teisingumo ministras Juozas BernatonisTeisingumo ministerija tęsia aktualių publikacijų ciklą, kuriame atsako į žmonėms rūpimus klausimus.

Klausimas: Ar galima parduotuvei grąžinti nepatikusias dovanas? Kokių prekių pardavėjai nepriima?

Atsako teisingumo ministras Juozas Bernatonis:

Kai kuriais atvejais jūs galite gautą dovaną, kurios nenorite, tiesiog pakeisti į labiau patinkančią. Civilinis kodeksas numato, kad pirkėjas turi teisę per 14 dienų nuo ne maisto daiktų perdavimo jam, jeigu pardavėjas nėra nustatęs ilgesnio termino, pakeisti nusipirktus daiktus pirkimo ar kitoje pardavėjo nurodytoje vietoje analogiškais kitokių matmenų, formos, spalvos, modelio ar komplektiškumo daiktais. Taigi daugeliu atvejų galite tiesiog nukeliauti į parduotuvę, kurioje buvo nupirkta jums padovanota dovana, ir išsirinkti kitą analogišką prekę. Jei pardavėjas neturės pakeitimui tinkamų prekių, galėsite tiesiog grąžinti dovaną ir atgauti už ją sumokėtą kainą.

Visgi egzistuoja keletas apribojimų prekių grąžinimui. Pirmiausia, remiantis Civiliniu kodeksu, dovanos grąžinti negalėsite, jei ji buvo naudota, sugadinta, neišsaugotos jos vartojamosios savybės, ji prarado prekinę išvaizdą arba jei neturite įrodymų, patvirtinančių, kad daiktus pirkote būtent iš to pardavėjo.
Tai reiškia, kad gauto daikto, kurį norite grąžinti, jokiu būdu negalite naudoti (pvz., dėvėti, jeigu tai drabužis). Taip pat, turite pardavėjui pateikti pirkimo čekį. Jeigu jums dovaną dovanojęs artimasis nepridėjo čekio prie dovanos, paprašykite jo, kad pateiktų jums čekį. Jei čekio ar kito pirkimo faktą įrodančio dokumento nėra – grąžinti dovanos negalėsite.

Be to, egzistuoja sąrašas prekių, kurias, remiantis Mažmeninės prekybos taisyklėmis, grąžinti ir pakeisti naujomis galima tik tuo atveju, jei pardavėjas sutinka. Šiame sąraše yra tabakas ir tabako gaminiai, parfumerija, kosmetika ir tualetiniai preparatai, fotografijos ir kinematografijos prekės, knygos, audiniai, pėdkelnės, kojinės ir puskojinės, liemenėlės, brangakmeniai, antžeminio transporto priemonės, laikrodžiai, ginklai, baldai, meno kūriniai ir kai kurios kitos prekės.
Taip pat keisti ir grąžinti negalima augalų, gyvūnų ir tinkamos kokybės maisto prekių. Be to, naudotos prekės, įsigytos tik naudotoms prekėms skirtose parduotuvėse, turgavietėse ir savivaldybės tarybos ar jos įgaliotos savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytose viešosiose vietose arba pagal nuotolines sutartis, sveriamos ir matuojamos prekės, kurios vartotojo pageidavimu buvo specialiai paruoštos, atpjautos, supjaustytos ir panašiai, gali būti keičiamos ar grąžinamos tik pardavėjui sutikus.

Šiandien populiaru švenčių proga dovanoti dovanų kuponus. Daugeliu atvejų kupono galiojimo laikas nepratęsiamas ir pinigai už nepanaudotą kuponą grąžinami tik tuo atveju, jeigu pardavėjas ar paslaugos teikėjas sutiktų tai padaryti geranoriškai ar už papildomą mokestį. Todėl dar prieš įsigyjant dovanų čekį ar nuolaidų kuponą reikia atidžiai perskaityti jų sąlygas, galiojimo terminą, atkreipti dėmesį ar paslaugai reikalinga išankstinė rezervacija.

Niekada nepamirškite: gali būti, kad jūsų artimasis ar draugas dėl vienos ar kitos priežasties norės grąžinti jūsų dovaną. Todėl dovanodami dovaną visada pridėkite ir pirkimo čekį.

 

Šiame atsakyme pateikiama tik bendro pobūdžio informacija, kuri neturėtų būti vertinama kaip oficialus teisės aiškinimas ar konkrečiu atveju priimtas sprendimas.

Daugiau informacijos teisinio švietimo klausimais ieškokite Teisingumo ministerijos interneto svetainėje http://www.tm.lt/klausimai/duk

Teisingumo ministerija

Teisinis svietimas

 

 

 

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt