Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Image - Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Vasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų

Šeštadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Image - Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai, kur

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gardamo svente_aukurasTradicinę savo šventę Gardamo seniūnijos žmonės šiemet nuaudė kitokią: skyrė ją istorijai, piliakalnių ir tautinio kostiumo metams, o taip pat - ir šiandien šalia gyvenančių saviškių bendrystei. Šventėje buvo ir stiprybę bei geras mintis lemiančių senovinių ritualų, ir nuoširdžių linkėjimų bei pagarbos šalia gyvenantiems kaimynams.

Gardamiškiai šiemet buvo vieninteliai, nepabūgę liepos 1-2 dienų liūčių ir neatsisakę šventės, o stiprybės pasisemti susibūrę ant Žakainių piliakalnio.

Sportavo ir surengė parodąGardamo svente_krastieciai

Pirmoji Gardamo šventės „Piliakalnių sakmės“ diena prasidėjo sportinėmis varžybomis. Nepabūgęs lietaus jaunimas lauke žaidė krepšinį ir tinklinį, ir tik norintys išbandyti rankų tvirtumą susibūrė po stogu. Arti dešimties jaunųjų gardamiškių dalyvavo ir pirmą kartą organizuotame bėgime aplink miestelį, „Garbės žiedu“ pavadintame. Visi įsitikinę, kad toks bėgimas taps tradicinis, ir kitąmet jame išbandyti save ryšis kur kas daugiau vietinių.

Pralaimėjusiųjų nebuvo nė vienose varžybose - prizų užteko visiems dalyviams. O vaišinami karšta arbata ir saldumynais jaunieji sportininkai tik stebėjosi klausimais, ar netrukdė sportui lietus. „Argi čia lietus?..“ - klausė jie.

Visi seniūnijos gyventojai, savo albumuose saugantys Gardamo istoriją menančias fotografijas, šiemet galėjo jas parodyti surengtoje parodoje „Gardamo istorijos atspindžiai“. Tik ją dėl gamtos išdaigų teko perkelti iš aikštės į vietos biblioteką.
Tiesa, dėl lietaus teko atsisakyti ir kai kurių kitų šventės akcentų.

Pagerbė seniūną ir dėkojo kraštiečiams

Oficialioji vakarinė šventės dalis pradėta tylos minute, kuria vedėja Lina Balčiauskienė pakvietė prisiminti neseniai anapilin išėjusį ilgametį Gardamo seniūną Tomą Balčytį.

Gardamo svente_sportininkaiPirmoji susirinkusiuosius pasveikino laikinai seniūno pareigas einanti seniūnijos specialistė ir Gardamo bendruomenės „Tenenys“ pirmininkė Birutė Pocevičienė. Ji pasidžiaugė, kad visos apylinkės gyventojai gražiai puoselėja bendruomenės šventės tradicijas, kad ją rengia bei joje linksminasi kasmet.

Pakvietusi šventę švęsti nekreipiant dėmesio į motulės gamtos išbandymus, bendruomenės pirmininkė į sceną pakvietė savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį. Svečias linkėjo klestėti šiai bendruomenei, įteikė šermukšnio medelį, kad šis saugotų bendruomenę nuo negandų, ir išreiškė viltį, kad ilgainiui vieta, kur jis bus pasodintas, virs tikru parku.

Vietą sodinukui „Tenenio“ pirmininkė žadėjo parinkti kartu su visais bendruomenės nariais.

Dalia ir Anatolijus Žibaičiai, Teresė Lorenčienė, Liudvikas Stankus, Stasys Mėlinauskas - štai tie gardamiškių kraštiečiai, kurie nuolat garsina šį kraštą ir jo istoriją leisdami knygas, dalyvaudami įvairiuose susibūrimuose. Gardamiškiai dėkojo jiems už šią veiklą ir dovanojo vėliavas su savo seniūnijos simbolika. Seniūnijos vėliavas labiausiai kraštui nusipelniusiems žmonėms gardamiškiai dovanoja jau treti metai.

Vakarinėje šventės dalyje lietaus nepabūgę namiškiai ir svečiai plojo grupių „Vyšnios“, „Patruliai“ ir „Štabas“ atlikėjams.

Linkėjo sau ir Lietuvai

Piliakalnių metams skirta šventė kitą dieną nuo pusiaudienio - kaip ir dera - tęsėsi ant Žakainių piliakalnio.

Prisiminti šios istorinės vietos istoriją atvykusiems smalsuoliams piliakalnio papėdėje padėjo folkloro grupės „Knituva“ ir „Pilutė“ su vadovais Valdu Rutkūnu ir Adma Baltutiene. Atvykusieji net galėjo nusiprausti šaltinio vandeniu ir taip nuplauti nuo savęs visas negandas bei įgauti šioje vietoje slypinčios jėgos.

Galingai suskambo ąžuolą apkabinusių vyrų daina, kurią netruko pagauti visi renginio dalyviai.

V.Rutkūnas priminė, kad Lietuvoje žinoma arti 900 piliakalnių, papasakojo jų ir ant jų stovėjusių pilų istoriją, priminė, kad ant jų kadaise nuolat vyko kruvinos kovos. Kartu su Žakainių seniūnaičiu Sigitu Jakštu jis pakvietė kopti į piliakalnį, kur jau liepsnojo aukuras, šeimininkės kaitė vandenį kvepiančiai žolelių arbatai ir ruošėsi žarijose kepti bulves.

Sustoję ratu gardamiškiai pasijuto ypač vieningi, ir, anot V.Rutkūno, geriausiai pajautė vienas kitą ir visų bendrumą.

Santarvės; kad nebūtų pavydo, ir vienybės, kantrybės; nepamiršti, kad esame lietuviai; kad šviesa ir tiesa mūsų žingsnius lydėtų, kad visi linkėjimai pildytųsi, - tokius linkėjimus vieni kitiems ir sau išsakė šventės dalyviai, juos dar ir laužan mestomis ąžuolo tošelėmis ir „Tautiška giesme“ užtvirtinę.

Visiems kaimynams ir svečiams bendrą linkėjimą išsakė apylinkės gaspadorius - Žakainių seniūnaitis Sigitas Jakštas. Jis irgi linkėjo bendrystės, supratimo ir gebėjimo atleisti.

Susirinkusieji išklausė „Pilutės“ vadovės A.Baltutienės pasakojimą apie tautinius kostiumus, sužinojo, kokių žolelių arbatos gardžiausios ir kvapniausios. Bendruomenės pirmininkei B.Pocevičienei patikėta visiems išvirti arbatos iš beveik 10-ies piliakalnio vaistinių žolelių rūšių. Šiek tiek sužvarbusius šventės dalyvius sušildė ir lauže keptos bulvės su kastiniu, Almos Bendžienės gaminta gira, o alkį numalšino gardūs Elytės Statkuvienės sūriai.

Pasivaišinę susirinkusieji ir padainavo, ir vieną kitą suktinį apsuko, taip dar labiau savo tądien ypač sustiprėjusią bendrystę jausdami ir saugodami.

Komentarai  

 
#1 Neaš 2019-03-20 09:30
:D :D :D :D :D DELEMUNDO DEPRESENTO