Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Siūloma per šį medžioklės sezoną leisti sumedžioti 120 vilkų

Image - Siūloma per šį medžioklės sezoną leisti sumedžioti 120 vilkų

  Aplinkos ministerija siūlo per šį vilkų medžioklės 2019-2020 m. sezoną, kuris prasidės spalio 15 d., leisti sumedžioti 120 vilkų. Šį limitą patvirtinančio aplinkos ministro įsakymo projektas yra pateiktas derinti suinteresuotoms

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

Kelis dešimtmečius asfalto laukiantys naujakuriškiai pakilo į kovą

Image - Kelis dešimtmečius asfalto laukiantys naujakuriškiai  pakilo į kovą

Praėjusį ketvirtadienį, rugsėjo 26 dieną, dvylika Šilutės Naujakurių kvartalo gyventojų, su plakatais rankose surengė piketą priešais Šilutės savivaldybės administracijos pastato langus - vorele išsirikiavo kitoje Lietuvininkų gatvės pusėje. Pusvalandį prieš

Ketvirtadienis, 3 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Trečiojo amžiaus universitetas pradėjo trečiąjį sezoną

Image - Trečiojo amžiaus universitetas pradėjo trečiąjį sezoną

Pagyvenusių žmonių dieną Šilutės Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) lankytojai ir šiemet pradėjo naujus mokslo metus – jau trečiąjį sezoną.Buvusios Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos salė, kaip įprasta, buvo pilnutėlė

Antradienis, 8 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

Gardamo svente_aukurasTradicinę savo šventę Gardamo seniūnijos žmonės šiemet nuaudė kitokią: skyrė ją istorijai, piliakalnių ir tautinio kostiumo metams, o taip pat - ir šiandien šalia gyvenančių saviškių bendrystei. Šventėje buvo ir stiprybę bei geras mintis lemiančių senovinių ritualų, ir nuoširdžių linkėjimų bei pagarbos šalia gyvenantiems kaimynams.

Gardamiškiai šiemet buvo vieninteliai, nepabūgę liepos 1-2 dienų liūčių ir neatsisakę šventės, o stiprybės pasisemti susibūrę ant Žakainių piliakalnio.

Sportavo ir surengė parodąGardamo svente_krastieciai

Pirmoji Gardamo šventės „Piliakalnių sakmės“ diena prasidėjo sportinėmis varžybomis. Nepabūgęs lietaus jaunimas lauke žaidė krepšinį ir tinklinį, ir tik norintys išbandyti rankų tvirtumą susibūrė po stogu. Arti dešimties jaunųjų gardamiškių dalyvavo ir pirmą kartą organizuotame bėgime aplink miestelį, „Garbės žiedu“ pavadintame. Visi įsitikinę, kad toks bėgimas taps tradicinis, ir kitąmet jame išbandyti save ryšis kur kas daugiau vietinių.

Pralaimėjusiųjų nebuvo nė vienose varžybose - prizų užteko visiems dalyviams. O vaišinami karšta arbata ir saldumynais jaunieji sportininkai tik stebėjosi klausimais, ar netrukdė sportui lietus. „Argi čia lietus?..“ - klausė jie.

Visi seniūnijos gyventojai, savo albumuose saugantys Gardamo istoriją menančias fotografijas, šiemet galėjo jas parodyti surengtoje parodoje „Gardamo istorijos atspindžiai“. Tik ją dėl gamtos išdaigų teko perkelti iš aikštės į vietos biblioteką.
Tiesa, dėl lietaus teko atsisakyti ir kai kurių kitų šventės akcentų.

Pagerbė seniūną ir dėkojo kraštiečiams

Oficialioji vakarinė šventės dalis pradėta tylos minute, kuria vedėja Lina Balčiauskienė pakvietė prisiminti neseniai anapilin išėjusį ilgametį Gardamo seniūną Tomą Balčytį.

Gardamo svente_sportininkaiPirmoji susirinkusiuosius pasveikino laikinai seniūno pareigas einanti seniūnijos specialistė ir Gardamo bendruomenės „Tenenys“ pirmininkė Birutė Pocevičienė. Ji pasidžiaugė, kad visos apylinkės gyventojai gražiai puoselėja bendruomenės šventės tradicijas, kad ją rengia bei joje linksminasi kasmet.

Pakvietusi šventę švęsti nekreipiant dėmesio į motulės gamtos išbandymus, bendruomenės pirmininkė į sceną pakvietė savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį. Svečias linkėjo klestėti šiai bendruomenei, įteikė šermukšnio medelį, kad šis saugotų bendruomenę nuo negandų, ir išreiškė viltį, kad ilgainiui vieta, kur jis bus pasodintas, virs tikru parku.

Vietą sodinukui „Tenenio“ pirmininkė žadėjo parinkti kartu su visais bendruomenės nariais.

Dalia ir Anatolijus Žibaičiai, Teresė Lorenčienė, Liudvikas Stankus, Stasys Mėlinauskas - štai tie gardamiškių kraštiečiai, kurie nuolat garsina šį kraštą ir jo istoriją leisdami knygas, dalyvaudami įvairiuose susibūrimuose. Gardamiškiai dėkojo jiems už šią veiklą ir dovanojo vėliavas su savo seniūnijos simbolika. Seniūnijos vėliavas labiausiai kraštui nusipelniusiems žmonėms gardamiškiai dovanoja jau treti metai.

Vakarinėje šventės dalyje lietaus nepabūgę namiškiai ir svečiai plojo grupių „Vyšnios“, „Patruliai“ ir „Štabas“ atlikėjams.

Linkėjo sau ir Lietuvai

Piliakalnių metams skirta šventė kitą dieną nuo pusiaudienio - kaip ir dera - tęsėsi ant Žakainių piliakalnio.

Prisiminti šios istorinės vietos istoriją atvykusiems smalsuoliams piliakalnio papėdėje padėjo folkloro grupės „Knituva“ ir „Pilutė“ su vadovais Valdu Rutkūnu ir Adma Baltutiene. Atvykusieji net galėjo nusiprausti šaltinio vandeniu ir taip nuplauti nuo savęs visas negandas bei įgauti šioje vietoje slypinčios jėgos.

Galingai suskambo ąžuolą apkabinusių vyrų daina, kurią netruko pagauti visi renginio dalyviai.

V.Rutkūnas priminė, kad Lietuvoje žinoma arti 900 piliakalnių, papasakojo jų ir ant jų stovėjusių pilų istoriją, priminė, kad ant jų kadaise nuolat vyko kruvinos kovos. Kartu su Žakainių seniūnaičiu Sigitu Jakštu jis pakvietė kopti į piliakalnį, kur jau liepsnojo aukuras, šeimininkės kaitė vandenį kvepiančiai žolelių arbatai ir ruošėsi žarijose kepti bulves.

Sustoję ratu gardamiškiai pasijuto ypač vieningi, ir, anot V.Rutkūno, geriausiai pajautė vienas kitą ir visų bendrumą.

Santarvės; kad nebūtų pavydo, ir vienybės, kantrybės; nepamiršti, kad esame lietuviai; kad šviesa ir tiesa mūsų žingsnius lydėtų, kad visi linkėjimai pildytųsi, - tokius linkėjimus vieni kitiems ir sau išsakė šventės dalyviai, juos dar ir laužan mestomis ąžuolo tošelėmis ir „Tautiška giesme“ užtvirtinę.

Visiems kaimynams ir svečiams bendrą linkėjimą išsakė apylinkės gaspadorius - Žakainių seniūnaitis Sigitas Jakštas. Jis irgi linkėjo bendrystės, supratimo ir gebėjimo atleisti.

Susirinkusieji išklausė „Pilutės“ vadovės A.Baltutienės pasakojimą apie tautinius kostiumus, sužinojo, kokių žolelių arbatos gardžiausios ir kvapniausios. Bendruomenės pirmininkei B.Pocevičienei patikėta visiems išvirti arbatos iš beveik 10-ies piliakalnio vaistinių žolelių rūšių. Šiek tiek sužvarbusius šventės dalyvius sušildė ir lauže keptos bulvės su kastiniu, Almos Bendžienės gaminta gira, o alkį numalšino gardūs Elytės Statkuvienės sūriai.

Pasivaišinę susirinkusieji ir padainavo, ir vieną kitą suktinį apsuko, taip dar labiau savo tądien ypač sustiprėjusią bendrystę jausdami ir saugodami.

Komentarai  

 
#1 Neaš 2019-03-20 09:30
:D :D :D :D :D DELEMUNDO DEPRESENTO
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt