Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

siuksles Liepu_gatveje„Protestuojant Neapolio (Italijos miesto) šiukšlių vežėjams, mieste buvo geresnis vaizdas nei pas mus“, - savaitės pradžioje piktinosi šilutiškiai.

Piktintis buvo dėl ko, nes pirmadienį miestas skendėjo šiukšlėse. Šalia konteinerių riogsojo didžiulės krūvos neišvežtų buitinių atliekų, pro kurias kai kuriuose šaligatviuose ir praeiti buvo sunku. Optimistiškiau nusiteikę šilutiškiai džiaugėsi, kad dabar ne vasara, o tai būtų tekę prisiuostyti tokių kvapų...

Labiausiai žmones piktina tai, kad už šiukšlių išvežimą jie moka pinigus į priekį, mažiausiai už ketvirtį, tačiau ši paslauga teikiama nekokybiškai.

„Jeigu mes neapmokėtume sąskaitos, mus netrukus perduotų antstoliams, o dabar, matydami nevykdomus darbus, mes net neturime kur kreiptis“, - „Šilutės naujienoms“ skundėsi Žemaitkiemyje gyvenanti Birutė.

Apie šią situaciją kalbėjomės su atsakingais Šilutės rajono savivaldybės specialistais, kuriems ši padėtis yra puikiai žinoma. Jie taip pat reaguoja į žmonių skundus, važiuoja patys, aiškinasi, tačiau sukontroliuoti atliekas vežiojančią įmonę, kurioje daug nesklandumų, ir jiems nepavyksta...

Šilutiškiai piktinasi

„Kodėl už šiukšlių išvežimą mes sumokame nemažus pinigus, o kažkas neatlieka savo darbo? Kada bus tvarka, už kurią susimokame“, - retorinį klausimą iškėlė šilutiškis Romas.

Neapsikentęs jis atsiuntė keletą nuotraukų su šiukšlių krūvomis Kęstučio ir Liepų gatvėse. Paskelbus šias nuotraukas feisbuke, užvirė diskusija. Šilutiškiai nepatenkinti esama situacija, komentavo, kad pirmadienį šiukšlėse skendėjo ir Melioratorių bei Laisvės alėjos, Miško gatvė, Traksėdžių gyvenvietė.

„Prie garažų išvis tik kartą per du mėnesius pradėjo atvažiuoti, tuoj skęsime ne tik vandenyje, bet ir šiukšlėse“, - piktinosi Žydrūnas.

Metų pradžioje dažniausiai sąskaitas už visus metus apmokantys šilutiškiai sako, kad negaudami tinkamos atliekų išvežimo paslaugos, jie net neturi kam pasiskųsti. Anot jų, šiltuose sostuose sėdintys valdininkai būna labai nepatenkinti, kai jų paklausi, kodėl nevežamos šiukšlės. O ir atliekas vežančioje firmoje vairuotojai „išrankūs“: vienus konteinerius ištuština, kitų - ne.

„Vadybininkas nesusitvarko su savo vairuotuojais, Savivaldybė su vadybininku, o paskambinus į būstinę Vilniuje ir pareikalavus pasikalbėti su viršesniu, maloni sekretorė dangsto vadybininką, sako „susisieksim, tikrai geras tas vadybininkas, jis tuoj su jumis susisieks viskas bus išspręsta...“ Spėkit ar išsisprendė, ar susisiekė?..“ - komentavo kita internautė.

Nepatenkinti ir rajono gyventojaisiuksles kestucio_gatveje

Padėtis su buitinių atliekų išvežimu ne geresnė visame Šilutės rajone. Dar prieš Kalėdas į „Šilutės naujienų“ redakciją kreipėsi Žemaitkiemyje gyvenanti Birutė. Šio kaimo gyventojai taip pat neapsikentė, kad ir iš jų gyvenvientės šiukšlės nevežamos. Kalėdas jie norėjo pasitikti švariau, bet deja buvo kitaip...

Moteris pasakojo, kad buitinės atliekos iš jų kaimo turėjo būti vežamos antradieniais ir penktadieniais, tačiau galiausiai šiukšliavežė pradėjo atvažiuoti tik kartą savaitės viduryje. Nuolat neištuštinti likdavo ir antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriai su popieriumi ir plastiku.

Buvusi kaimo seniūnaitė sulaukė ne vieno skambučio iš pasipiktinusių gyventojų. Birutė skambino į bendrovę, atsakingą už atliekų išvežimą. Įmonės atstovai Vilniuje jai pasiūlė skambinti į Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyrių. Čia dirbantys specialistai pažadėjo, kad atliekos bus išvežtos kitą dieną, tačiau pažadas taip ir liko pažadu. Birutei paskambinus kitomis dienomis, specialistai aiškino, kad atliekas vežiojančioje įmonėje yra betvarkė...

Birutė piktinasi, kad pamiršus susimokėti už šiukšles, kaipmat gauni solidų įspėjimą iš Savivaldybės, kad jeigu nesusimokėsi, būsi perduotas sumą išieškoti teisminiu būdu.

Pripažino problemą

„Nu tai važiuokite ir pasižiūrėkite į miestą, ar faktai atitinka tikrovę“, - trečiadienį patiems per miestą pervažiuoti ir pasižiūrėti, kaip atrodo gatvės, siūlė Šilutės r. savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus.

Mums, be abejo buvo aišku, kad antradienį daugelyje miesto gatvių šiukšlės buvo išvežtos. Betgi gal savaitės pradžioje buvo kažkokie sutrikimai? - dar kartą klausėme vedėjo. Į mūsų klausimą jis atsakė, kad „šiukšlės yra išvežtos“, o į kitus panoro atsakyti tik raštu.

Tuo tarpu to paties skyriaus specialistai su žurnalistais kalbėjo kur kas maloniau ir išsamiai paaiškino susiklosčiusią situaciją.
„Padėtį puikiai žinome, patys darėme žygius, kad tvarka būtų padaryta. Patys važiavome, žiūrėjome, turime ir nuotraukų. Šiuo metu lyg ir baigiam apsikuopti.“, - problemą pripažino specialistas Artūras Losius.

Šiame skyriuje išsiaiškinome, kad neseniai iš darbo išėjo šiukšliavežės vairuotojas, dirbantis su mašina, kuri tuština požeminus konteinerius. O ir kiti automobiliai nuolat genda. Anot specialistų, paprasto vairuotojo vairuoti specialios šiukšliavežės nepasodinsi, nes reikia turėti patirties ir aibes pažymėjimų. Vairuotoją surasti ypatingai sunku, nes darbas sudėtingas.

„Praėjo kelios dienos, ir Šilutę ištiko šiukšlių krizė. Viskas tiesiog susidėjo į vieną vietą“, - sakė specialistai.

Anot Savivaldybės atstovų, ši krizė su pagerėjimais ir pablogėjimais rajone tęsiasi jau pusę metų. Taip yra todėl, kad atliekas veža viena įmonė, kurios darbas jau keli metai netenkina šilutiškių.

Tiesa, dar gruodžio pradžioje Savivaldybė paskelbė konkursą naujam buitinių atliekų tvarkymo operatoriui surasti. Tad belieka laukti ir tikėtis, kad ateityje padėtis pagerės.

Jau greitai paaiškės, kas laimės konkursą

„Eidamas pro šalį negalėjau neužfiksuoti to, ką matau nebe pirmą kartą - sofos, spintos, maišai su komunalinėmis atliekomis palikti šalia konteinerių. Jeigu kartono lapai netelpa, nepatingėkite jų suplėšyti. Baldų prie konteinerių palikti NEGALIMA!“, - dar gruodžio pradžioje savo feisbuke piktinosi jauniausias Šilutės rajono tarybos narys Tomas Budrikis.

Tiesa, tąkart jis labiau apeliavo į pačių šilutiškių sąžinę. Tačiau ir šios savaitės pradžios situacija, kuomet miestą buvo ištikusi atliekų išvežimo krizė, politikui puikiai žinoma. Pasipiktinę žmonės skambino ir jam, nes Tomas yra Komunalinių atliekų tvarkymo darbo grupės pirmininkas.

„Šilutės naujienoms“ jis išsamiau papasakojo apie šiuo metu vykstantį atliekų operatoriaus konkursą: jau yra gauta pasiūlymų, vyksta dokumentų tikrinimas. Kaip žinia, dabartinio vežėjo sutartis buvo pasibaigusi prieš daug metų, ir darbus jis tęsė tik todėl, kad nebuvo kam perduoti įsipareigojimų.

„Ta sutartis buvo labai sena. Joje nebuvo numatyta griežtesnių apribojimų vežėjui“, - sakė jis.

T.Budrikio vadovaujama darbo grupė metus intensyviai dirbo teikdama pasiūlymus naujai rengiamai sutarčiai. Sutartyje bus numatytos konkrečios nuobaudos konkursą laimėjusiam operatoriui už neatliktus darbus, bus numatyti visi šio darbo niuansai.

„Jeigu mieste bus netvarka, vežėjas gaus nuobaudas. Pagal naująją sutartį, vežėjas jaus didesnę atsakomybę. Galbūt jam bus didesnė motyvacija ieškoti daugiau mašinų ir išvežti atliekas, negu jų nevežti“, - komentavo jaunasis politikas.

Jau artimiausiu laiku, jeigu neiškils nesklandumų, Šilutės rajono savivaldybės administracija pasirašys naująją sutartį su atliekų tvarkymo operatoriumi.