Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Menkas obuolių derlius liūdina ir ūkininkus, ir verslininkus

Image - Menkas obuolių derlius liūdina ir ūkininkus, ir verslininkus

Pavasarį obuolių žiedus pakandęs šaltukas paliko pėdsaką ne tik Rytų Lietuvos obuolių derliui, bet ir Šilutės krašte, kur šalčio buvo mažiau, auginamiems sodams. Tad šiuo metu obuolių supirkėjai jau svarsto,

Sekmadienis, 15 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

Nesibaigiantys gatvių remontai nervina šilutiškius

Image - Nesibaigiantys gatvių remontai nervina  šilutiškius

Jau ketvirtą mėnesį vyksta Cintjoniškių gatvės dalies - nuo Gluosnių gatvės iki Pramonės g. - atnaujinimo darbai. Dešiniojoje gatvės pusėje įvažiavimai į Jaunimo alėjos gyvenamųjų namų kiemus jau sutvarkyti, užtat

Antradienis, 17 Rugsėjis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutiškiai atsisveikina su mažuoju Laurynu:artimieji prašo atnešti tik vieną gėlės žiedelį

Image - Šilutiškiai atsisveikina su mažuoju Laurynu:artimieji prašo atnešti tik vieną gėlės žiedelį

  Rytoj į paskutinę kelionę bus išlydėtas Gaidelių žvyro karjero tvenkinyje nuskendęs dešimties metų berniukas Laurynas. Penktadienį, rugsėjo 13 dienos popietę, baigėsi daugiau kaip dvi paras užtrukusios jo paieškos. Iš namų

Antradienis, 17 Rugsėjis Komentarai (1)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

 

traksedziai 2Senos, gyvenvietės pakraštyje esančios kapinaitės, kurių šabakštynuose seniai riogso kalnai šiukšlių, pagrindinė miestelio gatvė, kurios duobės irgi seniai kėsinasi „numauti“ ne vieno automobilio ratus, lietaus ir vėjo košiama autobusų stotelė šalia pagrindinio kelio, kurioje priebėgos vietiniai neranda net žvarbiausiu oru, - tai vis Šilutės pašonėje esančių Traksėdžių bėdos, piktinančios ne vieną vietinį. 

 

Į redakciją užsukęs traksėdiškis Alfonsas Virbauskas su savimi atsinešė šūsnį dokumentų – prašymų ir atsakymų iš Šilutės rajono savivaldybės ir kitų įstaigų, į kurias vyras kreipėsi, prašydamas spręsti konkrečias gyvenvietės problemas.

Net tris dienas vyras vargo rinkdamas kitų traksėdiškių parašus. Tačiau pakalbinus Šilutės seniūnijos ir Traksėdžių bendruomenės atstovus paaiškėjo, kad visgi didžiausia problema – nesusikalbėjimas, kai gyventojai nežino ar nesidomi savo gyvenamosios vietos bendruomenės veikla.

Prioritetus sprendė bendruomenė

Kaip vieną iš spręstinų problemų, A. Virbauskas įvardijo šalia įvažiavimo į Traksėdžius, Klaipėdos gatvėje įrengtą palaikę autobusų stotelę. Kitapus gatvės esanti stotelė turi stogelį, ir joje autobuso į Klaipėdą laukiantys žmonės yra apsaugoti nuo lietaus ir vėjo. Tokio pat komforto norėtų ir į Šilutės pusę vykstantys traksėdiškiai. Dar liepos mėnesį, surinkęs 156 traksėdiškių parašus, su prašymu įrengti stogą ir sieneles, A.Virbauskas kreipėsi į VĮ „Klaipėdos regiono keliai“. Ir gavo atsakymą, kad šią autobusų sustojimo aikštelę prižiūri Šilutės rajono savivaldybė.
traksedzai saligatvisŠilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas stebėjosi, kodėl iškilo ši problema, nes dėl lėšų stygiaus, tariantis su Traksėdžių bendruomene, buvo nuspręsta nuo vėjo ir kritulių apsaugoti laukiančiuosius tarpmiestinio autobuso į Klaipėdą – nes tokių keleivių tiesiog būna daugiau.

„Pačiuose Traksėdžiuose yra įrengta autobusų stotelė, kur stoja miesto autobusas ir veža į Šilutę. Gyventojams nebūtina eiti į stotelę, apie kurią kalbama“, - sakė A. Ivanauskas.

Apie tokį gyventojų norą pirmą kartą išgirdo ir Traksėdžių bendruomenės pirmininkė Eglė Paulauskienė. Ji svarstė, kad greičiausiai dėl tokio nesusikalbėjimo kaltas nežinojimas.

„Bendruomenės susirinkimai vieši, galima ateiti ir juose dalyvauti. Gal žmonės tiesiog nežino šito“, - kalbėjo ji.

Šaligatvius remontuos po šilumininkų darbų

Pavasarį tie patys 156 traksėdiškiai ir aplinkinių sodų bendrijų gyventojai į Šilutės seniūniją kreipėsi ir dėl pagrindinės, Šilojų gatvės, remonto. Jie prašė rasti galimybę kaip įmanoma skubiau rekonstruoti šaligatvius, įrengiant dviračių taką. Panašų prašymą dėl dviračių tako įrengimo pateikė ir Traksėdžių bendruomenė.

A. Virbauskas „Šilutės naujienoms“ piktinosi, kad prieš didžiuosius šalčius neseniai ant duobių gatvėse buvo papilta šiukšlių ir duobės palygintos buldozeriu. Bet didesnio remonto traksėdiškiai taip ir nesulaukė.

Tačiau tiek Šilutės seniūno pavaduotojas A. Ivanauskas, tiek Traksėdžių bendruomenės pirmininkė E. Paulauskienė informavo, kad šiuo metu gyvenvietėje jau vyksta šilumos trąsų tiesimo darbai, tad gatvės ir šaligatviai bus tvarkomi tik jiems pasibaigus. Per dvejus metus į visų namų kiemus bus nutiesta ir elektros linija.

Dėl šiukšlių sutaria visi

Visgi viena bėda kelia nerimą visiems pašnekovams. Tai – šalia senųjų kapinaičių ir garažų, netoli nuo pagrindinės kaimo gatvės, besikaupiančių šiukšlių krūvos.

A. Ivanauskas pasakojo, kad rajone išvis yra net 48 apleistos kapinės, ir palaipsniui bandoma sutvarkyti jas visas. Seniūno pavaduotojas žadėjo, kad atšilus orams į talką bus bandoma sukviesti visą bendruomenę, nors šabakštynais apžėlusios ir šiukšlėmis akis badančios erdvės prie garažų – privačios nuosavybės, tad aplinką turėtų tvarkytis patys statinių šeimininkai.

„Kas yra bendruomenė? Tie patys visi gyventojai. Gaila, kad savo šiukšlėmis dar bandoma atsikratyti nepriimtinais būdais. Juk ir spaudoje teikiama informacija, kur galima atvežti stambiagabarites atliekas, kada bus išvežami baldai ir pan. Juk reikia suvokti, kad numetus baldus prie konteinerio, jie ten ir riogsos, nes buitinių atliekų išvežimo operatorius jų tikrai nepaims“, - antrino ir E. Paulauskienė.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt