Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Image - Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Vakarų regiono žuvivaisos skyriuje, Rusnėje, dirbtinai išveisti ir paauginti vėgėlių jaunikliai šiomis dienomis išleisti į Lietuvos ežerus ir upes. 3–5 savaičių vėgėlių mažyliais

Penktadienis, 27 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Image - Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės  ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Prieš kelias dienas ūkininkas prie Gėgės upės netoli Plaškių taip trešė laukus, kad srutų kliuvo ne tik upei, bet ir šalia stovėjusioms žvejų mašinoms, čia pat sėdėjusiems žvejams.„Gal taip ūkininkas

Šeštadienis, 28 kovas Komentarai (1)

Savivaldybėje

Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

Image - Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

  Šalyje įvestas griežtas karantinas nė motais žūklės fanatikams. Vyrai antrą savaitę traukia žvejybinius įrankius ir vos prašvitus keliauja prie vandens. Kyla klausimas – ar pramoginė žvejyba leidžiama per karantiną? Patys

Sekmadienis, 29 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

 

Valgykla Sysa_4Valgykla „Šyša“ - neabejotinai yra vienas Šilutės simbolių, tame pačiame pastate veikianti nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Jos patiekalų skonį nostalgiškai prisimena prieš pusšimtį ir daugiau metų čia gyvenę žmonės – jie ir šiandien čia užsuka skaniai, greitai ir kokybiškai papietauti.

„Kokybė, kaina ir greitis. Tai trys svarbiausi dalykai skubančiam ir skaniai pavalgyti norinčiam žmogui“, - valgyklos darbo modelį atskleidžia dabartinis „Šyšos“ savininkas Modestas Vilkas.

Netrukus „Šyšos“ komanda savo klientams pasiūlys naują meniu, kurio patiekalai bus ne tik įvairesni, bet ir sveikesni.

Versle - jau 25 metai

Verslininkas M. Vilkas „Šyšos“ valgyklą iš buvusių savininkų nupirko prieš pusantrų metų, tačiau maisto apdirbimo, prekybos versle sukasi jau kelis dešimtmečius. Jo vadovaujamai įmonei „Gilanda“ jau 25 metai. Verslas prasidėjo 1995-aisias, kai Pagėgiuose atidarė maisto ir pramoninių prekių parduotuvę, vėliau dar kelias parduotuves Šilutėje, barą Traksėdžiuose, kurį vėliau rekonstravo į kulinarijos pusgaminių gamybą. Šaldytus produktus - koldūnus, blynelius, čeburekus ir kitus gaminius „Gilanda“ gamina jau 15 metų.

Šiuo metu verslininkas turi parduotuvę Traksėdžiuose, taip pat kulinarijos cechą, „Gilandos“ šaldytais gaminiais prekiaujama firminiuose skyreliuose Šilutėje, Kretingoje, Mažeikiuose, Klaipėdoje.valgykla Sysa_3

M. Vilkas sakė, kad įsigydamas „Šyšą“ planavo joje prekiauti patiekalais iš pusgaminių, tačiau vėliau šie planai pasikeitė 180 laipsnių kampu. Šiandien valgykloje šaldyto maisto beveik nenaudojama, visa produkcija - mėsa, pieno produktai, daržovės - atkeliauja švieži tiesiai iš gamintojų.
„Nenaudojame nei šaldytos mėsos, nei pusgaminių, viską gaminame tą pačią dieną. Jau stovėdamas eilėje žmogus žino, kad gaus šviežiai iškeptą ar išvirtą maistą“, - pasakojo verslininkas.

Kokybė - svarbiausia

Maisto gamyba valgykloje prasideda 8 valandą rytą, o jau 10 val. - prekiaujama patiekalais. Kasdien čia sukasi 13 žmonių kolektyvas. Valgyklos darbui vadovauja M. Vilko dukra Gintarė.

M. Vilkas džiaugiasi, kad šiuo metu kolektyvas jau yra gerai susiderinęs. Kiekvienas jo narys, pradedant vadove ir baigiant padėjėja yra svarbus, nes neatlikus savo darbų, tai greitai pasijustų kitiems.

Dvi „Šyšos“ kolektyvo narės yra profesionalios virėjos, jų visko galima paklausti, jos žino visų patiekalų receptūras. Modestas giria ir Onutę Matukevičienę, kuri maisto gamyboje dirba jau apie 40 metų. Būtent Onutė daug ką parodė, pamokė, paaiškino, atėjus naujiems valgyklos savininkams.

M. Vilkui labai svarbu kokybė, o ją, anot verslininko, išlaikyti sunku. Savo darbuotojams jis visada sako, kad pagrindiniai kriterijai, kuriais jie turi vadovautis yra patiekalų kokybė, sąžiningumas, švara. Taigi, jei prisvyla plovas ar pridega šnicelis, darbuotojas ragina pasakyti ir kartu spręsti problemą, o ne bandyti tai nuslėpti.

Šnicelis - TOP 1

Pradžioje naujieji valgyklos savininkai senųjų receptų nekeitė, tačiau artimiausiu metu klientams pasiūlys visai naują meniu, kuriame bus įvairesnių patiekalų: troškintų šonkauliukų „ragu“, bulvyčių fry, kepsnių.

Nauji patiekai bus ir sveikesni. Pavyzdžiui kepsniai bus kepami grilyje, jų nevoliojant tešloje ar džiuvėsėliuose, neužpilant padažo. Tokie kepsniai bus gardinami tik druska, pipirais ar kitais natūraliais prieskoniais. „Šiuo metu laukiame naujos įrangos, o receptūrą jau esame ištobulinę“, - atskleidžia M. Vilkas.
Tačiau vienas patiekalas, net ir keičiantis valgiaraščiui, išliks. Tai - šnicelis, kurio populiarumas neblėsta jau kelis dešimtmečius. Kasdien šio patiekalo valgyklos darbuotojos iškepa labai daug porcijų.

„Šnicelis mūsų TOP 1. Kepame tokius, kaip ir prieš 20 metų, jų receptūrą išsaugojo Onutė“, - pasakoja verslininkas.

Kiekvieną rytą valgykloje kepami šviežūs čeburekai, beliašai, spurgos.

Nepamiršta ir vargšų

Valgykla Sysa2Klientai valgyklą užplūsta pietų metu, nuo 12 valandos. Žmonių kontingentas įvairus, pradedant statybininkais, baigiant Savivaldybės tarnautojais. Kadangi „Šyša“ stovi pakelėje į Klaipėdą, čia užsuka ir daug pravažiuojančių žmonių. Pasak M. Vilko, klientai valgyklą vertina įvairiai, dažniausiai žmonėms čia patinka.
Valgykloje kartą per savaitę vyksta loterija, kurios metu pirkėjas gali laimėti pietus.

„Šyšos“ valgykla jau kuris laikas bendradarbiauja su Šilutės Socialinės paramos skyriumi - neparduoto maisto porcijas nuveža nepasiturintiems ar vargstantiems senoliams. „Neįsipareigojame vežti kiekvieną dieną ar būtinai tam tikriems žmonėms. Jeigu maisto tą dieną lieka, tai ir vežame, išdaliname, pabendraujame su tais žmonėmis. Jei tą dieną maisto neliko, tai ir nevežame“, - sako girtis nelinkęs M. Vilkas.

Šią labdaros idėją sugalvojo valgyklai vadovaujanti jo dukra Gintarė. Jauna moteris yra baigusi socialinius mokslus, anksčiau dirbo Priekulės dienos centre, kur bendravo su vargstančiais, senoliais, vaikais iš rizikos šeimų. Pakeitusi darbą Gintarė nepamiršo ir tų, kuriems sekasi prasčiau ir reikalinga pagalba.

Istorija svarbu

M. Vilkui svarbi ir „Šyšos“ istorija. Jis pasakoko, kad pastatas statytas XX a. pr., jo savininkas buvo Hoffmann Otto, vėliau 1921-1943 pastatas priklausė Olgai Schmiedtke, po karo nacionalizuotas.

XX a. pirmoje pusėje pirmajame pastato aukšte veikė O. Schmiedtke priklausantis restoranas, F. Bratkaus parfumerijos parduotuvė, antrajame ir trečiajame aukštuose buvo nuomojami butai. Reikia nepamiršti, kad XX a. pr. turgaus aikštėje, šalia kurios yra pastatas, tiesiog virė gyvenimas, nes čia vykdavo garsiejo žuvų turgūs, sutraukdavę minias žmonių.

Po karo pastatas buvo nacionalizuotas, pirmajame jo aukšte įsikūrė valgykla „Šyša“, o kituose - butai.

„Istorija labai įpareigoja“, - rodydamas segtuvą su istoriniais faktais sako M. Vilkas. Juk ne viena šilutiškių karta užaugo su šia valgykla. Būna, žmonės grįžta iš užsienio, atsiveda vaikus, sako, čia aš mažas valgydavau. Modestas sulaukia daug atsiliepimų, prašymų nieko pastate nekeisti, palikti valgyklą.

Jis svarsto, kad jei rekonstruos interjerą, atkurs senesnį 1960-ųjų stilių, kad susieti su praeitimi. Jau dabar valgyklos salėje yra atidengti autentiški raudonų plytų mūro sienos fragmentai, juos žadama išlaikyti.

Komentarai  

 
#2 Me 2019-01-22 16:30
Anksčiau ilgą laiką pietauvau Baldų valgykloje, dabar beveik kasdien Šyšoje.
Skaniau, porcijos didesnės, puikus aptarnaujantis kolektyvas. Meniu pakankamas, o gal net per ilgas, nes pastoviai man sunku apsispręsti ko labiau noriu :)
Sėkmės!
 
 
#1 Liuda 2019-01-22 14:32
Įdomu bifšteksas su keptu kiaušiniu ant viršaus ar yra meniu??? O gal tai buvo šnicelis , žodžiu kepsnys mėsos su kiaušiniu.Prieš trisdešimt metų tenai valgydavom :) ;) :) Ir kepti varškėčiai skanūs buvo,ypatingas padažas..Sėkmės reiks kada išbandyti .