Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Mariaus Mockaus

Image - Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Mariaus Mockaus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios Mariaus Mockaus, gim. 1984 m., gyv. Šilutės r., Žemaičių Naumiesčio sen., Sugintų

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

Image - Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios 48 m. Gedimino Montvydo, gyvenančio Saugų seniūnijos Kukorų

Penktadienis, 8 Lapkritis Komentarai (0)

Įvykiai

Apvogė namą Šilutėje

Image - Apvogė namą Šilutėje

Savaitgalį vagys įsibrovė į 43 metų vyro namus Dirvų gatvėje, Šilutėje. Šeimininkas patyrė beveik 8000 eurų

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Juknaičiuose išprievartauta moteris

Image - Juknaičiuose išprievartauta moteris

  Sekmadienį 43 m. vyras namuose išžagino moterį 54 m.

Antradienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Šiemet savivaldybės galės sutvarkyti beveik dvigubai mažiau kelių

Image - Šiemet savivaldybės galės sutvarkyti beveik dvigubai mažiau kelių

Šiais metais savivaldybės gali netekti virš 40 proc. kelių priežiūrai ir plėtrai skirtų lėšų lyginant su 2019 metais, tuo tarpu valstybės keliams finansavimas išlieka beveik toks

Ketvirtadienis, 9 Sausis Komentarai (0)

Pagryniuose „Audi“ nulėkė nuo kelio - keleivė išvežta į ligoninę

Image - Pagryniuose „Audi“ nulėkė nuo kelio - keleivė išvežta į ligoninę

  Šeštadienį apie pietus avarija įvyko Pagryniuose, prieš porą metų išasfaltuotoje Gamtos gatvėje. Stačiame posūkyje automobilis nuvažiavo nuo kelio sankasos, nuvertė ženklą ir apsivertė aukštyn

Šeštadienis, 4 Sausis Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

 

l 597a225a0af57Į šalies kelius stambūs laukiniai gyvūnai pastaruoju metu plūstelėjo dėl neįprastos priežasties – palaižyti kelio dangą nuklojusios druskos, - sako kelininkai. Draudikai tai laiko pirmuoju ateinančio pavasario testu, kuris patikrins vairuotojų budrumą prieš intensyvią sezoninę gyvūnų migraciją. Turint omenyje gausensę nei įprastai šių metų kanopinių žvėrių populiaciją, kyla grėsmė vis dažniau juos sutikti ir keliuose.

Tvoros nėra didelė kliūtis

„Dar nebuvo metų, kai pavyksta išvengti skausmingų vairuotojų susidūrimų su laukine gamta. Nors diena jau pailgėjusi, o įjungti automobilių žibintai mūsų šalyje privalomi visą parą, ryte ir vakare keliuose pasirodantys gyvūnai kiekvieną sezoną tampa iššūkiu. Net ir specialiais ženklais pažymėtuose ruožuose gyvūnų mes kažkodėl nesitikime, o vairuotojai sutrinka ir nežino, kaip tokioje situacijoje elgtis“, – sako BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.
Jis atkreipia dėmesį, kad šią žiemą vairuotojams iššūkių ir taip netrūksta – juos lemia permainingi orai, kai šiltesnio oro bangą keičia ledas ar sniegas. Netikėtai kelyje pasirodantys gyvūnai situaciją dar labiau komplikuoja.

„Kasmet administruojame tokio tipo žalas, kurių vidurkis svyruoja apie 2000 eurų, o didžiausia pernai siekė 8000 eurų. Susidūrimo su stambiais gyvūnais – šernais, elniais ir briedžiais metu ne tik sulamdomas automobilis, bet ir patiriama sunkių sužalojimų, kurie kartais baigiasi tragiškai. Užkritę ant kapoto gyvūnai gali išdaužti priekinio langą ir užgriūti ant vairuotojo bei keleivių. O ir pats automobilis susidūrimo metu gali tapti nevaldomas“, – sako ekspertas.
Jis pataria pirmiausiai neignoruoti kelio ženklų, žyminčių, kad ruože tikėtini laukiniai gyvūnai. Net šalia kelių įrengtos tvoros daliai laukinių gyvūnų nėra kliūtis. Priešingai – kartais jos gali tapti ir nelaimės priežastimi, nes į kelią išbėgęs gyvūnas priverstas blaškytis važiuojamojoje dalyje ir neranda kelio atgal.
„Ženklai be reikalo nestatomi. Pamačius ženklą, perspėjantį apie galimą gyvūnų pavojų, pirmiausia reiktų sumažinti greitį, kad galėtumėte saugiai sustoti išvydę kliūtį. Labai pavojinga situacija, kuomet pamačius gyvūną staigiai „kertama“ ant stabdžių, bandant susivokti, į kurią pusę pasukti vairą. Jei iš paskos greitai juda ir kiti automobiliai, užteks kelių sekundžių sukelti masinę avariją“, – teigia A. Žiukelis.

Žvėris. Ką daryti?

Važiuojant keliu, jei tik netrukdoma kitiems eismo dalyviams, patariama naudoti ilgąsias šviesas, nes jos padeda anksčiau pastebėti kliūtis. Jei vis dėlto pastebite į kelią besiruošiantį išbėgti ar jau išbėgusį gyvūną, garsinis signalas ar staiga įjungtos ilgosios šviesos gali ir nepadėti. Nuo išorinių dirgiklių gyvūnas gali pasimesti, sustoti lyg įbestas ar staiga blokštis į priešingą pusę. Tuomet reikia pasirinkti manevrą, sukelsiantį kuo mažiau žalos. Negalima bandyti apvažiuoti gyvūno jam prieš nosį, tačiau net ir bandant jį aplenkti iš užpakalio nežinote, ar iš paskos neseka gentainiai. Tokiu atveju rizikuojate įvažiuoti į bandą.

Norint išvengti nelaimės svarbu stebėti priekyje važiuojančius automobilius. Jei matote, kad priekyje važiuojantysis staiga stabdo ar manevruoja – tai pavojaus signalas, kurio negalima ignoruoti. Tokio elgesio priežastys gali būti skirtingos, bet tai jums neturi didelės reikšmės. Stenkitės stabdyti automobilį taip, kad jis liktų stabilus. Dažnai vairuotojai, išvengę susidūrimo su gyvūnu, vis tiek nulekia nuo kelio, trenkiasi į medžius.

Bendram saugumui labai svarbu, o ir susidūrimo su gyvūnais išvengti gali padėti veikiantys ir teisingai sureguliuoti žibintai, švarūs stiklai ir nepriekaištingai veikiantys valytuvai. Vienintelė patikima priemonė – saugus greitis, kuris gali būti net gerokai mažesnis nei leidžiama, bei kitiems eismo dalyviams prognozuojamas manevravimas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt