Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

 

Eivano robotas_baristas_copyGalbūt greitu laiku Šilutėje, kur nors Lietuvininkų gatvėje, atsiras pirmasis robotas Lietuvoje, kuris virs gardžią kavą ir darys tai su elegantišku grakštumu - lyg koks akrobotas iš pasaulinio lygio cirko. Jums tereikės paspausti savo mėgstamo gėrimo pasirinkimą ekrane, o už stiklo esantis robotas išvirs jums latė, kapučino ar tiesiog geros rytinės espreso kavos.

„Kol Lietuvos didmiesčiuose tik kalbama apie ketvirtąją pramonės revoliuciją, Šilutėje tai daroma be jokių nereikalingų kalbų“, - įsitikinęs ties šiuo projektu intensyviai dirbantis Šilutės robotikos mokyklos vadovas Eivanas Maksvytis.

„Tavo robotas“ dėka Šilutės vardas vis dažniau skamba mokslo, akademiniame pasaulyje. Šilutiškiai Klaipėdos universitete (KU) jau atidarė antrąją robotikos laboratorijos klasę, pradėjo bandradarbiauti su Kauno technologijos universitetu (KTU) ir Vilniaus Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parku, gavo daugiaženklę paramą iš Arvydo Janulaičio fondo.

Šilutėje vykdoma veikla vis labiau domisi pasaulio lietuviai, o neseniai E. Maksvytis tapo vienu iš Mariaus Jakulio Jason paramos fondo (MJJ fondas), kurio vertė 3,5 mln. Eur, ambasadorių.

Su kanadiečiu kuria įdomų projektą

Pasaulyje kavą gaminantis robotas nėra naujiena, tačiau Lietuvoje ir Šilutėje - taip. Šiuo metu Eivanas intensyviai dirba ties projektu, kad šilutiškiai galėtų atsigerti roboto išvirtos kavos – juodos, baltos, gardintos įvairiais priedais. Galvojama, kad robotas bus pritaikytas ne kavinės darbe, bet stovės paviljone kur nors netoli Šilutės savivaldybės pastato. Moderniame paviljone bus visa reikalinga įranga pagaminti bet kokiam kavos gėrimui.

Paviljono korpuse bus integruotas liečiamas ekranas, kuriame esančios nuorodos leis užsisakyti norimos kavos, atsiskaityti bus galima bankine kortele. Robotas baristas ne tik padarys kavą, bet jus pralinksmins ir kokiu nors linksmu judesiu nuotaikai praskaidrinti.

E. Maksvytis pasakojo, kad paviljonas iš pradžių stovės Šilutėje, o vėliau, kad projektas atsipirktų, bus išvežtas į Vokietijos ar Švedijos didmiestį, kur dideli srautai žmonių. „Mašina labai brangi, su atvežimu kainuoja apie 12 000 eurų“, - pasakoja programuotojas.

Šį savaitgalį į Šilutės robotikos laboratoriją atvažiuos lietuvis inžinierius, grįžęs iš Kanados Justas Mišeikis, kuris Eivanui talkins gaminti robotą baristą. Justas daug metų dirba prie mašininio mokymo algoritmų, taigi Eivanas spręs roboto judesių, mechaninę dalį, o svečias iš Kanados - programavimo.

„Tai klaikiai įdomus projektas ir gerai parodys robotikos buvimą šalia žmonių, ketvirtosios pramonės revoliucijos vystymąsi. Nes dabar dažniausiai mašinos uždarytos fabrikuose dirba, nėra prieigos prie jų. O dabar galėsite ateiti į Lietuvininkų gatvėje ir pasižiūrėti kaip robotas daro kavą“, - intriguoja šilutiškis.

Klaipėdoje atidarė antrąją laboratoriją

Neseniai šilutiškių „Tavo robotas“ komanda, bendradarbiaudama su bendraminčiais kolegomis iš Vilniaus, atidarė antrąją laboratoriją Klaipėdos universiteto patalpose. E. Maksvytis pasakojo, kad naujosios laboratorijos tikslas atgaivinti universiteto mechatronikos laboratoriją, kuri yra apleista, prastos būklės, stokoja finansavimo, įrangos, studentų dėmesio.

Klaipėdoje esanti laboratorija yra didesnė, jos pajėgumai bus jau kitokie. Tuo tarpu Šilutėje esanti robotikos mokykla nebegali sutalpinti visų norinčių jaunųjų studentų. Čia renkasi vaikai ne tik iš Šilutės, bet ir Švėkšnos, Vilkyčių, Saugų, Kintų, Usėnų, Juknaičių. Iš viso iš rajono gyvenviečių užsiregistravo 122 vaikai, tačiau visų norinčiųjų neįmanoma priimti. Šiuo metu „Tavo robotas“ prioritetą teikia paaugliams nuo 11 iki 18 metų ir intensyviai ieško mokytojo, kuris galėtų talkinti laboratorijos veikloje, dirbti su mokiniais.

E. Maksvytis pasakojo, kad Savivaldybė skyrė lėšų mokiniams iš rajono į užsiėmimus Šilutėje atvežti, tačiau ne visos mokyklos nori tą padaryti, kai kurios nurodo neaiškias priežastis.

„Yra direktorių, kurie pasakė, kad neapsimoka atsivežti vaikų, tai jiems savaitės dienos neįtinka, tai dar kas nors. Toks požiūris kelia dvejonių. Neinvestuoti į pažangų jaunimo švietimą yra nesuprantama“, - sakė robotikos mokyklos vadovas.

E. Maksvytis pastebėjo, kad jaunimas iš rajono turi žinių badą, jiems trūksta prasmingos užklasinės veiklos, jie yra dėmesingi, jų protai smalsesni, nei miesto vaikų. Tai džiugina robotikos mokytoją, kuris stengiasi, kad jo pamokos būtų įdomios.

Priėmė kvietimą kurti Lietuvos labui

Vasarį veiklą Lietuvoje pradėjo vieno didžiausių privačių investuotojų Lietuvoje Mariaus Jakulio Jason paramos fondas (MJJ fondas). 3,5 milijonų EUR vertės fondas finansiškai rems įvairių sričių mokslininkus, atvykstančius į Lietuvą tęsti mokslinį darbą ir dalintis žiniomis su lietuvių studentais, investuos į naujas grįžtančių ar atvykstančių verslininkų įmones ir teiks stipendijas talentingų Lietuvos studentų magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Vienu iš šio fondo ambasadorių tapo E. Maksvytis - VšĮ „Tavo robotas“ steigėjas, „mokslintojas“, IT specialistas į Šilutę grįžęs po 5 metų Skandinavijoje. Įsteigęs ten robotikos mokyklą bei ketinantis plėsti tokių mokyklų tinklą Lietuvoje.

Pasak E. Maksvyčio, fondo tikslas yra pakviesti talentingus lietuvius, norinčius dirbti mokslo, akademinėje srityje (atidaryti laboratorijas, atlikti tyrimus) arba inicijuoti verslą ir taip gerinti Lietuvos ūkinę padėti. Pasak šilutiškio, būti MJJ fondo ambasadoriumi yra ir garbė, ir atsakomybė, nes vertindamas IT srities paraiškas paramai gauti, gali apspręsti žmogaus likimą.

Visgi šiuo metu Eivano dalyvavimas aktyvioje fondo veikloje yra ribotas, nes jis turi atlikti daug savų darbų.

E. Maksvytis džiaugiasi, kad Šilutės laboratoriją daugiaženkle suma parėmė A. Jaunulaičio fondas. Su šiuo akademiku biotechnologu, kuris taip pat remia gabius mokslininkus, Eivanas susipažino Globalios Lietuvos apdovanojimų ceremonijoje praeitų metų gale.