Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje pasirodė retosios meldinės nendrinukės su specialiomis kuprinėlėmis

Image - Lietuvoje pasirodė retosios meldinės nendrinukės su specialiomis kuprinėlėmis

  Gegužės pradžioje ornitologams pavyko sugauti į pamarį grįžusias meldines nendrinukes, kurioms praėjusiais metais buvo uždėti į kuprinėles panašūs prietaisai – geolokatoriai. Juose sukaupta informacija padės nustatyti, kur žiemoja lietuviškos meldinės

Ketvirtadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Startavo Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitetas

Image - Startavo Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitetas

  Naujieji savivaldybės politikai ima valdžią, - taip galima pasakyti pabuvojus 9-ojo šaukimo Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmajame posėdyje. Jo nariais Tarybos posėdyje buvo paskirti 9 politikai, jie atstovauja

Ketvirtadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Kančias kentusios karvės šeimininkė nubausta 25 eurais

Image - Kančias kentusios karvės šeimininkė nubausta 25 eurais

Šią savaitę Lietuvos internautus pašiurpino nukankintos karvės vaizdai iš Šilutės rajono Usėnų seniūnijos Meišlaukių kaimo. Vienoje nuotraukoje gyvulys, iš kurio likę tik kaulai, oda ir galva, guli (o gal dvesia?)

Penktadienis, 17 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Savivaldybių švietimo reitingas: Šilutė 38-oje vietoje

Image - Savivaldybių švietimo reitingas: Šilutė 38-oje vietoje

Slauga, programų sistemos, grožio terapija, teisė, veterinarinė medicina, kineziterapija - tai penkios populiariausios profesijos, kurias 2018 metais rinkosi Šilutės abiturientai.Šiuos ir kitus rodiklius pateikia žurnalas „Reitingai“, pagal švietimo parametrus sudaręs

Šeštadienis, 18 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Image - Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Usėnų pagrindinė mokykla dalyvauja Europos Komisijos finansuojamame projekte Erasmus+ „Atrasti Europos paveldą, remiantis kultūrinėmis ištakomis“. Projektas tęsis dvejus metus ir suburs šešias Europos mokyklas iš Italijos (projekto koordinatoriai), Lietuvos, Prancūzijos,

Ketvirtadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

 

Sunys ikalinti_balkoneIšsekęs šuo, gyvenantis savo išmatomis užterštame balkone Klaipėdoje, išgelbėtas gyvūno staugimo neapsikentusių kaimynų dėka. Šis šuns nepriežiūros atvejis pašiurpino ne tik daugiabučio kaimynus, bet ir kiekvieną, skaičiusį šią istoriją.

Šiuo metu šuo yra „Šilutės beglobių“ globoje, o prieglaudos įkūrėjai Rimutei Vismantienei ši kalytė, vardu Luna yra jau pažįstama. Pasirodo Luna įkalinama jau ne pirmą kartą, ir tai padaro ta pati šeimininkė. Rudenį Rimutė kalytę išgelbėjo iš požeminių garažų Tilžės gatvėje, kur ji, kartu su dar dviem šunyčiais, buvo laikoma be maisto, savo išmatose. Tąkart Rimutė šunis buvo priversta atiduoti jų šeimininkei, nes ši policijai įrodė, kad labai sirgo ir negalėjo gyvūnais tinkamai pasirūpinti.

Bet grasinimų socialiniuose tinkluose sulaukusi šuns šeimininkė ir šįkart pateikė savo įvykio versiją.

 

Pasidalino pagalbos prašymu

Ketvirtadienį socialiniuose tinkluose, o vėliau ir republikinėje žiniasklaidoje išplito žinia apie Klaipėdoje kankinamą šunį.

“Gyvename Žalgirio g. name. Prieš porą mėnesių pastebėjome viename bute, uždarame įstiklintame balkone vilkšunio dydžio šunį. Šuo nenustodamas lojo nuo 7-os ryto iki 1 val. nakties. Netekę kantrybės iškvietėme policijos pareigūnus. Šuns staugimo faktą užfiksavo, tačiau buto nuomininkų namie nebuvo. Šuns staugimas nuolat kartojasi, po to kaimynai užtraukdavo balkone esančius roletus ir šuns niekas nematėme.

Pabrėžiu, perklausus apytikriai 10 kaimynų, niekas nėra matęs to šuns lauke. Geriausiu atveju, vienas kaimynas teigia, du kartus matęs vedžiojant, per pusę metų. Tačiau šuns staugimą ir lojimą girdime nuolat. Atšilus orui, šio buto gyventojai atitraukus roletus, pradėjome stebėti, jog diena iš dienos šuo gyvena uždarytas balkone, savo išmatose. Nėra padėta, nei geriamo vandens, nei maisto, nei guolio miegui (kaip reikalaujama pagal teisės aktus). Tai tęsiasi beveik mėnesį, bandėme susisiekti su mergina, tačiau mums durų niekas nedarydavo.

Šuo kiekvieną dieną gyveno vis didesniame kiekyje išmatų, kol š.m. gegužės 1 d. šuo nenustojamai kaukė ir ėdė savo išmatas, netekę kantrybės vėl kvietėme policijos pareigūnus. Atvykę pareigūnai baisėjosi laikymo sąlygomis, tačiau pabrėžė, jog pagal įstatymus negali konfiskuoti gyvūno. 23-io buto gyventoja greičiausia gavo tik administracinę nuobaudą. Teisinosi, kad tai pirmas atvejis, tačiau dešimtys kaimynų liudijome, kad tai tęsiasi nuolat.

Labai prašau atkreipti dėmesį į tai, koks šuo yra perkaręs, išsekintas, ties sprandu nuplikęs. Tikėjomės, kad po vakarykščio įvykio 23-io buto gyventoja susitvarkys, tačiau paskutinėje prisegtoje nuotraukoje galite matyti, jog išmatos taip ir liko nesuvalytos... O šuo greičiausiai vėl uždarytas balkone kankintis.

Labai prašome jūsų pagalbos ieškant galimybių atimti šunį iš jo neprižiūrinčios ir skriaudžiančios jaunos merginos. Baisu kiekvieną dieną klausytis vargšo šuns kančių“, - pagalbos prašymu dalinosi daugiabučio gyventojai (kalba netaisyta).

Šuo buvo išsekęs

“Šilutės naujienoms“ R. Vismantienė pasakojo, kad Luna, kartu su dar dviem šuniukais buvo įkalinti spalio mėnesį Šilutėje, Tilžės gatvėje esančiuose požeminiuose garažuose.

„Ta pati mergina likimo valiai buvo palikusi Luną ir dar du 3-4 mėnesių šuniukus. Kad šunys yra palikti be maisto ir savaitę laiko ėda savo fekalijas mums pranešė žmonės“, - pasakojo ji.

R. Vismantienė nelaimėlius keturkojus išvadavo, jiems buvo suteikta laikina 14 dienų globa. Šuniukų savininkė policijai aiškinosi, kad sunkiai susirgo, ir negalėjo deramai pasirūpinti gyvūnais. Policija privertė prieglaudos savininkę šunis gražinti šeimininkei.

Praėjusią savaitę socialiniuose tinkluose pradėjus plisti informacijai apie balkone įkalintą šunį, Rimutė atpažino, kad tai ta pati Luna, kurią gelbėjo ir anksčiau. Šunį iš dabartinės šeimininkės gudrumu išviliojo buvusi Lunos laikinoji globėja.

„Ji nuvažiavo pas ją į svečius, o šiai atidarius duris, paėmė šunį už pavadėlio, nusivedė į mašiną ir išvažiavo. Bet kokiu atveju penktadienį pas šuns savininkę būtų vykę pareigūnai ir gyvūnų teisių globėjai“, - pasakojo R. Vismantienė.

Išgelbėta Luna iškart buvo pristatytas veterinarams. Šuns ligos istorijoje parašyta, kad jis akivaizdžiai yra praradęs svorį, nuplikęs kailis krūtinės, kaklo, kojų srityje. Anot veterinaro, matosi, kad šuo nemaitintas ir neprižiūrimas.

Rimutei žinoma, kad dėl šuns paėmimo jo šeimininkė ir šįkart parašė pareiškimą policijai.

Šeimininkė kaltina vagysteSunys ikalinti_luna_3

Į DELFI kreipėsi šuns šeimininkė ir sakė, kad internete išplitus informacijai apie jos gyvenamąją vietą sulaukė grasinamų žinučių socialiniame tinkle. Pasak jos, kaimynų skundai, kad ji esą nevedžioja savo šuns ir nemaitina, yra jų prasimanymas. „Būnu namuose, 2-3 kartus per dieną jį vedžioju. Tiesiog jis labai daug valgo ir tuštinasi. Tiesiog valgo labai daug. Jis yra mano prižiūrėtas, čipuotas ir skiepytas šuo. Kodėl atrodė kaip išsekęs? Tiesiog buvo prisirinkęs daug erkių, todėl turėjau jį apskusti“.

Ji taip pat sakė sulaukusi grasinamų žinučių, jog bijo išeiti į gatvę, galvoja, kad po šio įvykio turės emigruoti. O prasti santykiai su kaimynais tęsiasi nuo gruodžio, kai įsikraustė į nuomojamą butą.

„Mano šunį vakar pavogė. Nors esą man padėti norėjusi moteris atrodė geranoriška, tačiau ją įsileidus, ji čiupo mano šunį ir kažkur dingo. Skambinau į prieglaudas, bet jo niekur nėra. Aš negaliu išvažiuoti gyventi į užsienį, jei neatgausiu savo šuns“, – moteris kreipėsi į policiją dėl asmeninių duomenų nutekėjimo ir sulauktų grasinimų.

Skirs baudą

Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis naujienų portalui lrytas.lt pasakojo, kad ketvirtadienį taip pat sulaukė skundo dėl šio šuns nepriežiūros. „Skunde minima, kad šuo nuolat kaukia, niekas nemato, kaip jis vedžiojamas, jis gyvena savo išmatose, jas ėda, yra galimai nemaitinamas ir negirdomas. Mūsų darbuotojai su pareigūnais į minėtą butą buvo nuvykę dukart: prieš šešias ir po to prieš aštuntą valandą vakaro, bandė patekti į vidų, tačiau niekas jų neįsileido. Kadangi tyrimas jau pradėtas, šį rytą taip pat ketinome vykti ten, tačiau paaiškėjo, kad šuo jau paimtas ir šiuo metu yra Šilutėje“, – teigė S.Valiulis. Pasak jo, gegužės 1-ąją policija buvo atvykusi pas šuns savininkę dėl kaimynų skundo, tačiau pažeidimas nebuvo fiksuotas.

„Į mus kaimynai dėl šio šuns kreipėsi pirmą kartą, tačiau policija ten jau lankėsi. Man pavyko susisiekti su šuns savininke, ji pažadėjo pas mane atvykti pasikalbėti. Telefonu aiškino, kad šuo buvo prižiūrėtas ir kaimynai piktavališkai ją apkalba“, – pasakojo S. Valiulis. Jis teigė, kad dėl gyvūno nepriežiūros tokiu atveju gali būti taikoma administracinė atsakomybė. S. Valiulis tikisi, kad savininkę pavyks įkalbėti šunį atiduoti. „Pirmą kartą galime skirti baudą nuo 30 iki 120 eurų. Nežinau, kaip ši istorija išsirutulios. Šuo šiuo metu yra paimtas savavališkai. Kadangi jis yra čipuotas, turime kalbėtis su savininke, kad ji geranoriškai jo atsisakytų. Viliuosi, kad nugalės sveikas protas ir šuniui bus užtikrinta tinkama priežiūra“, – sakė S.Valiulis.


Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt