Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Image - Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Vasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų

Šeštadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Image - Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai, kur

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

 

ZEMES KURLIANSKISDidžiulę žemės mokesčio didinimo intrigą patyrė Šilutės savivaldybės tarybos politikai, susirinkę svarstyti antrajam posėdžiui skirtus sprendimo projektus. Vienas šių sprendimų sukėlė tikrą sambrūzdį. Jau nebe pirmą kadenciją rajono taryboje esantys politikai sprendimo projekte „Dėl 2020 metų žemės mokesčio tarifų nustatymo“ pastebėjo dviejų žemės mokesčio tarifų pakeitimus. Savivaldybės admnistracijos pasiūlyti nauji tarifai iš esmės gerokai nustebintų vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijos ir daugiabučių gyvenamųjų pastatų bei bendrabučių šeimininkus, nes jiems, pagal administracijos pateiktą siūlymą žemės mokesčio tarifai nuo šiol būtų dvigubai didesni, nei lig šiol. Jie vietoje buvusio tarifo - 0,4 proc. sprendimo projekte buvo pakeisti į 0,8 proc.

Sprendimo autorius politikų neįtikino

Sprendimo projektą „Dėl 2020 metų žemės mokesčio tarifų nustatymo“ savivaldybės politikams pristatė Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Losius. Jis, žinoma, nepaminėjo, kuris iš vadovų nurodė didinti gyvenamosios paskirties pastatų teritorijų žemės tarifus. Jis tik aiškino, kad nurodyti žemės mokesčio tarifai yra didinami siekiant juos priartinti prie kaimyninių savivaldybių tarifų. A. Losius pavardijo kelias savivaldybes, kuriose tie tarifai jau anksčiau siekė ir 0,8, ir 0,9 proc.

Be to buvo kalbama, jog padidinus tarifus bendra surenkamo Žemės mokesčio suma padidės tik apie 80 tūkst. Eur. Pasak A. Losiaus, sprendimas dėl žemės mokesčio tarifų turi būti priimtas iki birželio mėnesio 1 d., nes kitu atveju LR Vyriausybė nustatys mažiausios reikšmės tarifus visoms žemės naudojimo paskirtims.

Savivaldybės politikai komitetuose skirtingai priėmė tokį administracijos pasiūlymą. Vieni kalbėjo, kad nieko nuostabaus, jog mokesčiai didinami. Pasak jų, Savivaldybė vykdo daug projektų, kuriais siekiama gerinti miesto ir seniūnijų gyvenviečių viešąsias teritorijas, tad nieko tokio, jei šiek tiek daugiau lėšų į savivaldybės biudžetą sumokės ir gyventojai.

Kitus politikus piktino faktas, jog sprendimas dėl žemės mokesčio tarifų pateiktas iškart po savivaldos rinkimų. Juk Taryboje dabar bemaž pusė politikų pradeda naują kadenciją, tad jiems nėra žinoma situacija dėl žemės mokesčio. Kita vertus, tie naujokai dabar visuomenės akyse tarsi tampa lupikautojais, nes tik jiems atėjus jau didinami mokesčiai.

Bene visiems politikams kilo abejonių, kodėl dėl žemės mokesčio tarifų nebuvo jokių diskusijų anksčiau. O aiškintojams, jog Šilutės krašto žemės mokesčio tarifai gyventojams tik priartinami prie kitų savivaldybių tarifų, naujieji politikai atkirto, jog mažesni tarifai Šilutėje tik gerina įvaizdį. Juk žmogus, besirenkantis savo gyvenimui naują vietą, mieliau rinksis savivaldybę su mažesniais mokesčiais.

Po tokių diskusijų Ekonomikos komitete politikai sutarė eiti į kompromisą ir tarifą padidinti tik iki 0,6 proc. Socialinių reikalų komitete buvo pasiūlyta žemės mokesčio tarifą gyvenamos paskirties pastatų teritorijoms didinti tik iki 0,5 proc.

Opozicija vis tiek nepritarė

Tarybos posėdyje meras Vytautas Laurinaitis, pristatydamas sprendimo projektus, iškart paminėjo, jog žemės mokesčio tarifams patvirtinti politikams yra pateiktas alternatyvus projektas. Jame nurodyta, jog ginčus tarp politikų sukėlę tarifai yra didinami minimaliai. Vietoje buvusio 0,4 proc. yra numatytas naujas 0,5 proc. tarifas. Kitaip tariant, vietoje planuoto žemės mokesčio padvigubinimo dabar mokestis didės tik ketvirtadaliu.

Tačiau ir toks mokesčio tarifo didinimas opozicijos politikų sutiktas nepalankiai. Opozicionierius, Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas teigė, kad jis nepatenkintas tokia mokesčių kėlimo praktika: be jokios finansinės argumentacijos, be išanalizuoto mokesčio didinimo poreikio ir t.t. Jam nepakanka ir paaiškinimo, jog mokestis dabar bus panašus į kaimyninėse savivaldybėse patvirtintus mokesčius.

Jo priekaištams pritarė ir liberalsąjūdietis Algirdas Gečas. Abu šie politikai informavo, kad dėl žemės mokesčio tarifo padidinimo nebalsuos.

Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad už naujus žemės mokesčio tarifus balsavo po 11 Tarybos narių už ir prieš. Taigi nulėmė mero V. Laurinaičio dvigubas balsas. Tad krašto sodybų šeimininkai kitais metais už savo valdomą žemę jau mokės ketvirtadaliu daugiau.

Be didelių diskusijų komitetuose ir Taryboje buvo pritarta pasiūlymui nustatyti neapmokestinamų žemės sklypų dydžius fiziniams asmenims, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje nėra darbingų asmenų ir kuriems nustatytas 0 – 40 proc. darbingumo lygis, arba jie jau yra sulaukę pensinio amžiaus arba yra nepilnamečiai. Kaimo vietovėse tokių neapmokestinamų sklypų dydis dabar bus 0,20 ha (anksčiau buvo 1 ha), Šilutės mieste – 0,06 ha (toks ir buvo).