Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

Image - Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

  Trečiadienį Nidoje ir Šilutėje pasiekti sausio 15 dienos šilumos

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja šilutiškiai?

Image - Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja  šilutiškiai?

  Antradienio pavakarę Lietuvą apskriejo sukrečianti žinia, jog Klaipėdos AB „Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias leido nevalytas nuotekas. Paskelbti šiurpūs faktai: tarša normas viršijo iki 130 kartų, į marias galimai išleista

Sekmadienis, 12 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

Image - Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

  Jau galima sužinoti, kas bus kviečiami atlikti karo prievolę šiais metais – šiandien paskelbti 2020 m. karo prievolininkų sąrašai. Jie skelbiami šioje interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugose sužibo penktoji Padėkos vakaro žvakutė

Image - Saugose sužibo penktoji  Padėkos vakaro žvakutė

Yra laikas dirbti ir laikas pasidžiaugti darbo vaisiais. Saugų seniūnijos kolektyvas, norėdamas atsidėkoti už įvairiapusę pagalbą, į penktąją Padėkos vakaro šventę pakvietė Savivaldybės atstovus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, mokyklų vadovus, saviveiklininkus,

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

ATENAI _1Praėjęs savivaldybės tarybos posėdis ir politikų karti kritika, ne paslaptis, apstulbino tiek šilutiškius, tiek mane, sporto klubo „Atėnė“ vadovę Jūratę Gricevičienę. Išsakyta Tarybos narių nuomonė trenkė kaip žaibas iš giedro dangaus. Svarstydami dešimtmetį besitęsusią panaudos sutartį tarp klubo ir savivaldybės, kad pastaroji išskirtinėmis sąlygomis ir neatlygintinai išnuomoja klubui patalpas, politikai pažėrė gausybę neteisingų faktų. Apie juos visus buvo rašyta 2019 m. gegužės 31 d. „Šilutės naujienų” laikraštyje Nr. 41, straipsnyje „Sporto klubas, kuriam suteiktos išskirtinės savivaldybės sąlygos – “Atėnė”.

Jei politikai, nesigilindami į klubo administracijos darbus, neapsilankydami ir neapžiūrėdami patalpų, garsiai klaidina visuomenę, būtina priminti per dešimtį nuveiktus klubo darbus ir kokią naudą jis atnešė mūsų krašto žmonėms.

Pateikė kelis klaidingus faktus

Kaip žinia, svarstydami „išskirtinėmis sąlygomis“ gautą sporto klubui „Atėnė“ patalpų panaudos sutartį, politikai įvardijo net kelis klaidingus faktus, tad juos šiame straipsnyje viešai ir paneigsiu.

Pirmasis: politikai pristatė neteisingą informaciją apie klubo savininkus. Aš ir mano vyras Dainius Gricevičius visiškai neturime jokių sąsajų su klubu, išskyrus tiek, kad jis yra mano sutuoktinis.

„Atėnė“ yra asociacija, valdoma klubo narių.

Klaida yra ir tai, kad „tuomet (kai buvo pasirašyta nuomos sutartis – aut. pastaba) klubo vadovė J.Gricevičienė buvo savivaldybės politikė, valdančiosios koalicijos narė“.

Kai 2007 m. vyko rinkimai į Savivaldybės tarybą, aš, būdama Liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriaus narė, pagal sąrašus patekau į Tarybą. Tuomet rajono meru buvo išrinktas Virgilijus Pozingis. Liberalų ir centro sąjunga tuo metu buvo opozicijoje. Kalbant konkrečiai apie patalpas Gluosnių g. 13 B, kur šiuo metu yra sporto ir sveikatingumo klubas „Atėnė, sutartis išsinuomoti iš Savivaldybės įvyko 2009 m. Aš tuomet jau buvau motinystės atostogose ir savo, kaip politikės mandatą buvau gerokai anksčiau sustabdžiusi, tad politinėje veikloje nedalyvavau.

Klubas atgaivino avarinės būklės patalpas

Sporto klubas „Atėnė“, kaip asociacija, su Savivaldybe sudarė patalpų nuomos sutartį 10 metų. Pagal šią panaudos sutartį, „Atėnė“ galėjo naudotis 451,93 kv. m patalpomis, kai iš viso minėtame pastato komplekse yra apie 1800 kv. m patalpų. 

Klubas visą dešimtmetį ir naudojosi sutartyje priskirtomis konkrečiomis patalpomis, o už kitas, priklausančias Savivaldybei, visiškai neatsako. Negana to, klubas dar tais pačiais 2009 m. metais, kai buvo pasirašyta sutartis, pradėjo savarankiškai vykdyti sutartyje su Savivaldybe numatytas sąlygas – savomis lėšomis tvarkyti bei prižiūrėti apleistas patalpas. Tuomet sporto klubo „Atėnė“ asociacija ėmė iš banko paskolą, kuri siekė 200 tūkst. litų, ir sutvarkė avarinės būklės išsinuomotas patalpas – pakeitė visą elektros instaliaciją, kanalizaciją, įrengė vyrams ir moterims dušus, dvi sales, skirtas treniruotėms grupėse ir individualiems užsiėmimams, taip pat įrengė treniruoklių salę. Už kitas lėšas, kurios siekė dar 200 tūkst. litų, nupirko treniruoklius ir kitą įrangą, būtiną klubo veiklai. Tai ar čia nėra klubo prisidėjimo prie griūvančio savivaldybės pastato ir apie kokias „išskirtines“ sąlygas šiandien kalba politikai?

Klubas vykdo daugybę nemokamų užsiėmimų

Labai klaidingas faktas, kurį minėtame paskutiniame posėdyje įvardijo politikai yra tas, kad „klubas nedalyvauja jokiose savivaldybės sveikatinimo programose, išskyrus tai, kad teikia nuolaidas sportuojantiems senjorams“.

Kadangi klubas yra visuomeninė organizacija, tai per visą dešimtmetį buvo parengta daugybė projektų, kad būtų gautas finansavimas, o sportuojantiesiems sudarytos sąlygos lankytis jame nemokamai. Taip, vieni iš tokių projektų – senjorams.

Taigi sporto klubas „Atėnė“ jau 9 metus veda nemokamus užsiėmimus vyresnio amžiaus Šilutės rajono gyventojams, 5 metus iš jų – bendradarbiauja su Šilutės visuomenės sveikatos biuru ir kartu rengia projektus bei kviečia sportuoti senjorus, taip pat jau net 4 metus veda nemokamas kalanetikos treniruotes. Sporto salės per šiuos visus užsiėmimus būna pilnos, o žmonės atvirai dėkoja treneriams už galimybę sveikatinti kūnus. Negana to, sporto klubas su Šilutės visuomenės sveikatos biuru vykdo fizinio aktyvumo projektus ikimokyklinio ir pradinio ugdymo vaikams. 2017 - 2018 m. buvo skaitomos mitybos ir sveikos gyvensenos paskaitos žmonėms, turintiems riziką susirgti širdies kraujagyslių ligomis. „Atėnė“ bendradarbiauja su Šilutės policijos komisariatu ir miesto mokyklomis: Šilutės pirmąja gimnazija, Žibų pradine mokykla, Šilutės Pamario mokykla. Moksleiviai turi galimybę dalyvauti kitokiose kūno kultūros pamokose. Taip pat – kas vasarą klubas nemokamai atveria treniruočių salės duris sunkiai besiverčiančių ar rizikos grupei priklausančių šeimų vaikams. Daliai tokių vaikų klubas suteikia galimybę ir mokslo metais lankyti nemokamas aerobinės gimnastikos treniruotes. Sporto klube pagal suderintą grafiką viso sezono metu taip pat nemokamai sportuoja Šilutės krepšinio klubo „Šilutė“ krepšininkai bei garsinantys kraštą sportininkai.

Kas politikams neįtiko?

Per visą dešimtmetį, kai klubas „Atėnė“ naudojasi iš Savivaldybės išsinuomotomis patalpomis, asociacija sukūrė nemažai darbo vietų, užaugino uolių ir profesionalių trenerių, kurie dirba ne tik mūsų krašte, bet ir sostinėje.

Tad klausiu: „ar yra dar nors vienas klubas Šilutėje, kuris tiek suteiktų sąlygų šilutiškiams sveikatintis nemokamai?“ Ar tai nėra nauda Savivaldybei ir jos žmonėms? Savivaldybės apleistas pastatas, kurio patalpomis naudojasi klubas, yra prikeltas naujam gyvenimui. Negi būtų geriau, jei mieste, vos atvažiavusieji iš kitur, pamatytų dar vieną apleistą vaiduoklį, kuriuo niekas nesirūpina?

Tai kodėl ir toliau neleisti išsinuomoti klubui šių patalpų? O gal jau nebereikia vykdyti žmonėms užimtumo ir ligų prevencijos programų, gal visai nebereikia visuomeninių organizacijų, kurios iš pačios Savivaldybės neima nė euro, o atvirkščiai - neša tik naudą žmonėms?..

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt