Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ornitologai stebi gandro kelionę namo

Image - Ornitologai stebi gandro  kelionę namo

„Sausis šiemet buvo neaišku - ruduo ar pavasaris, o vasaris jau aišku, kad yra pavasaris“, - sako Ventės ornitologijos stoties vedėjas Vytautas Jusys, kai klausiame apie prasidėjusią pavasarinę paukščių

Antradienis, 18 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutės medikai koronaviruso grėsmei pasirengė: paruošta speciali patalpa, apranga ir dezinfekcijos

Image - Šilutės medikai koronaviruso grėsmei pasirengė: paruošta speciali patalpa, apranga  ir dezinfekcijos

Suvaldyti mirtį nešantį koronavirusą ruošiasi ir Šilutės ligoninė. Kiekvienas į Priėmimo skyrių patekęs asmuo, kuriam būtų įtartas šis virusas, būtų nukreiptas į specialų apžiūrų kabinetą, jam būtų uždėta kaukė, ir

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

moksleiviu idarbinimasArtėjant vasaros atostogoms dažnas vyresnių klasių moksleivis tikisi susirasti darbą. Vieni prašo tėvų pagalbos, kiti ieško darbo per pažįstamus, neretas jaunuolis ir pats bando susirasti darbą internetinėje erdvėje ieškodamas pasiūlymų.

Kalbantis su jaunimu aiškėja, kad darbų paieškos vien Lietuva neapsiriboja: šiandienos jaunuoliai, net dar ir nebaigę mokyklų, pirmiausia domisi galimybe padirbėti užsienyje. Juos vilioja ne tik galimybė daugiau užsidirbti, bet pamatyti kitą šalį, patobulinti užsienio kalbos įgūdžius.

Dirbti norintys darbų randa


Nemažas būrys vyresniųjų klasių moksleivių vasaros atostogų metui stengiasi susirasti laikiną darbą. Dažnas šilutiškis gali matyti internetinėje erdvėje skelbimą, jog jaunuoliai ieško darbo jau net nuo 16 metų. Beje, vaikinų skelbimų beveik nerasi, užtat merginos sutiktų imtis ir auklės, ir bet kokio kito darbo.

Neradę darbų gimtojoje Lietuvoje dalis jaunimo ryžtasi išvykti į kitas šalis. Jie tikisi ne tik užsidirbti, bet ir patobulinti savo užsienio kalbų žinias, įgyti naujos patirties. Darbo paieškomis kiekvienas moksleivis užsiima kaip išmano, bet dažniausiai jiems padeda artimieji ar jau svečioje šalyje dirbantys draugai. Visi jie žino, jog jaunas jų amžius ir darbo patirties stoka leidžia pretenduoti tik į nekvalifikuotą darbą.

Šilutės pirmosios gimnazijos dvyliktokė Samanta dar net nesibaigus brandos egzaminams jau darbuojasi Šilutės centre - lauke prekiauja įvairiomis uogomis. Pirkėjų pietų metu netrūksta, net norinčių paskanauti uogų eilė susiformuoja. Bet moksleivė spėriai sukasi ir visus malioniai su šypsena aptarnauja. „Reikia dirbti, nes nuo rudens noriu studijuoti, bus daugiau išlaidų“, - sako mergina.

Danijoje dirbanti Akvilė pasakoja, kad nemažai jos bendraamžių vasaromis ten dirba žemės ūkio fermose, gamyklose, viešbučiuose, kavinėse. Bet ne visi jaunuoliai teisingai įvertina savo galimybes, kai kurie jų pasirenka per sunkų fizinį darbą, todėl neretam tenka grįžti namo anksčiau nei buvo suplanavęs.
Pernai Palangoje dirbęs Tadas sako, jog jam patiko išbandyti save, patirti naują gyvenimo etapą, kai visa atsakomybė už savo veiksmus ir pasekmes lieka tik pačiam. „Iš pradžių trūko tėvų, namų ir draugų, bet greit apsipratau naujoje aplinkoje, atsirado nauji draugai ir net nepajutau kaip ta vasara prabėgo. Tikiuosi ir šiemet pavyks suderinti ir nuvykti padirbėti į Palangą po egzaminų“, - sakė jaunuolis.

Donata planuojanti jau šiemet išvykti padirbėti į užsienį, atvirauja, jog jos pasirinkimą kur ieškoti darbo nulėmė galimybė kuo daugiau uždirbti pinigų. „Lietuvoje darbdaviai siūlo tik minimalų atlyginimą, todėl ir pasirinkau darbą svetur, nes grįžusi tikiuosi gauti vairuotojo pažymėjimą, o jei užteks pinigų - įsigyti ir automobilį“, - pasakojo mergina.

Užimtumo tarnyba neturi ką pasiūlyti

Užimtumo tarnybos Šilutės skyriaus vedėja Inga Girdenienė sako, jog šiuo metu vyresniųjų klasių mokiniams darbo pasiūlymų yra tik Klaipėdos ir Palangos miestuose. Visi siūlomi darbai - paslaugų sektoriuje. Klaipėdos mieste iš 49 laisvų darbo vietų studentams ir moksleiviams, į 15 iš jų darbdaviai įdarbintų ir moksleivius. O iš 15 laisvų vietų Palangos mieste tik į devynias gali pretenduoti ir moksleiviai.

Šilutės mieste ir rajone laisvų darbo vietų studentams ir pilnamečiams moksleiviams kol kas nėra registruota nė vienos. Vedėja I. Girdenienė mano, jog darbo pasiūlymų moksleiviams nėra todėl, kad darbdaviai nejaučia darbuotojų stygiaus, jie gali rinktis iš jau baigusių studijas jaunuolių.

Darbdaviai moksleivius priima noriai

Kavinės „Trukio stotelė“ savininkė Virginija Vaitiekienė, pasakojo, jog per ilgametę jos darbo patirtį šeimos įmonėje buvo įdarbinta nemažai jaunimo. Tiesa, jie dirbo virtuvėje padėjėjais, pagalbiniais darbininkais. Šiemet V. Vaitiekienė žada moksleiviams leisti dirbti ir padavėjais. Anot verslininkės, darbas virtuvėje yra sunkus ir ne kiekvienas jaunuolis sugeba ir nori jį dirbti. Vienas dirba noriai ir darbas jo rankose virte verda, o kitas susidūręs su pirmaisiais sunkumais pabėga net nieko nepasakęs.

„Visko būna, bet mes mylime jaunimą ir visada suteiksime jiems galimybę, jei tik jie norės pas mus padirbėti“, - sako verslininkė. Pasak Virginijos, moksleiviai dirbdami padavėjais lavina ne tik savo bendravimo įgūdžius, bet ir užsienio kalbą, nes kavinėje apsilanko ir svečiai iš užsienio.
Kavinės savininkė palankiai žvelgia ir į įvairias jaunų žmonių iniciatyvas. „Stengiamės atsižvelgti į jaunosios kartos pasiūlymus kaip pritraukti į kavinę daugiau jaunimo“, - sako ji.

Restorano „Kitchen Inn“ savininkė Jurgita Pikelienė sako, kad šioje įstaigoje jau ir pernai vasaros atostogų metu darbavosi moksleiviai. O vienas vaikinas dirbo ir ištisus metus - po pamokų ir savaitgaliais jis noriai talkino restorano kolektyvui.

Šiemet įstaigos šeimininkai taip pat laukia, jog pasibaigus mokslo metams jų kolektyvą papildys Šilutės moksleiviai. Tiesa, ne visi mokiniai patys išdrįsta ateiti pasiteirauti ar yra laisvų darbo vietų, kai kurie atsiunčia mamas. „Bet tie jaunuoliai, kurie priimami dirbti, dirba noriai ir atsakingai“, - sako verslininkė.