Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

Image - Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

  Trečiadienį Nidoje ir Šilutėje pasiekti sausio 15 dienos šilumos

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja šilutiškiai?

Image - Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja  šilutiškiai?

  Antradienio pavakarę Lietuvą apskriejo sukrečianti žinia, jog Klaipėdos AB „Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias leido nevalytas nuotekas. Paskelbti šiurpūs faktai: tarša normas viršijo iki 130 kartų, į marias galimai išleista

Sekmadienis, 12 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

Image - Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

  Jau galima sužinoti, kas bus kviečiami atlikti karo prievolę šiais metais – šiandien paskelbti 2020 m. karo prievolininkų sąrašai. Jie skelbiami šioje interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugose sužibo penktoji Padėkos vakaro žvakutė

Image - Saugose sužibo penktoji  Padėkos vakaro žvakutė

Yra laikas dirbti ir laikas pasidžiaugti darbo vaisiais. Saugų seniūnijos kolektyvas, norėdamas atsidėkoti už įvairiapusę pagalbą, į penktąją Padėkos vakaro šventę pakvietė Savivaldybės atstovus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, mokyklų vadovus, saviveiklininkus,

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Vytauto gatveVaikus ir automobilius – ant daugiaaukščio stogo, - tokia ateitis matyt gresia Šilutės centre esančios Vytauto gatvės 29-ojo namo gyventojams, visai neseniai sužinojusiems, kad okupuojama paskutinioji tuščia šalia jų namo esanti erdvė – kitoje gatvės pusėje esanti aikštelė. Vieną gražią dieną jos prieigose pamatę lentą su užrašu „PARDUODU 12 arų sklypą“ daugiabučio gyventojai nepatikėjo savo akimis. O pabandę situaciją aiškintis Savivaldybėje išgirdo, esą ir tas plotelis, ir greta jo esantis kitas panašus, kuriame daržus nuo amžių amžinųjų sodino kaimynai – jau Žalgirio gatvės 5 ir 7 namų gyventojai - jau seniai buvę privatizuoti. Tik jų savininkas iki šiol kažkodėl geranoriškai leidęs svetimiesiems naudotis jo žemėmis...

Tad žmonėms dabar nebeaišku ne tik kur reikės statyti savo mašinas, bet ir kodėl žolę tų „seniai privatizuotų“ sklypų pakraščiuose kelis pastaruosius metus pjovė seniūnijos darbininkai?..

Įtaria neskaidrų sandorį

Vytauto gatve_2

Tiems, kam tenka važiuoti Vytauto gatve, plačiau aiškinti situacijos nė nereikia. O tiems, kas ja nevažinėja, pasakysime, kad prasilenkti dviem mašinoms šios gatvelės pradžioje neįmanoma: vienai tenka sustoti šalia išrikiuotų trijų laiptinių daugiabučio gyventojų automobilių ir luktelti, kol kita šiaip taip pravažiuos...

Sakysite tegu nestato tie daugiabučio gyventojai gatvėje savo mašinų? Bet kad 36 šio namo šeimos daugiau ir neturi kur jų dėti. Lieka nebent tas tuščias žemės plotas kitoje gatvės pusėje, bet ir jame vietos ne visada rasi. O ir aikštelė šalia namo apima vos dvi laiptines, tad trečiosios gyventojai grįžę namo nori nenori priversti ieškoti kitos vietos.

„Mes ne tik mašinų neturime kur dėti, - prie namo net jokios aikštelės vaikams žaisti nėra“, - dėsto savo vargus gyventojai.

Tokioje pat situacijoje sako pasijutę ir dviejų gretimos Žalgirio gatvės daugiabučių gyventojai, kurie jau nebežinia kiek metų greta esančiame sklype buvo pasidarę daržiukus. Jų čia iš viso dar 22 šeimos, ir jie dėsto, jog dar prieš porą dešimtmečių Savivaldybėje prašę leidimo išsipirkti tą žemės plotelį. Bet gavę atsakymą, kad tai esanti valdiška žemė ir niekas jos neparduos. Tiesa, naudotis ja jiems leista kiek tik panorėsią.

Jie ir naudojosi. Irgi iki šio birželio, kuomet pamatė tą pranešimą apie jau parduodamą ir šį sklypą.

„Kas, kada ir kaip tuos sklypus pardavė? Kodėl taip patylomis viskas padaryta? Negi neprivalėjo pirma pasiūlyti mums – kaimynams, mes patys būtume juos išsipirkę“, - vienas per kitą klausimus žeria kelios dešimtys gyventojų, susirinkusių draugėn.

Dar kiti išreiškia mintį, kad galbūt miesto valdžia, žinodama kokia tragiška yra eismo saugumo situacija šioje gatvėje, galėjo inicijuoti to sklypo išpirkimą, kad vėliau būtų galima čia įrengti normalią automobilių stovėjimo aikštelę.

Bet kokiu atveju, jie neslepia įtarimų, jog sandoris buvęs akivaizdžiai neskaidrus.

Kodėl pažymėtas šaligatvis?

Kreipęsi į Savivaldybės Ūkio skyrių jie sako išgirdę, esą tie sklypai buvę neteisingai suformuoti, o parduoti jie buvę 2016-aisiais. Ir galutinai pribloškusi naujiena - kad tame sklype bus statomas gyvenamasis namas.
„Tai kodėl ne savininkas, o seniūnija jame iki šiol žolę pjovė?“ - nebesupranta tokių viražų šilutiškiai.

Jiems nesuvokiama ir tai, kad vos prieš kelis metus išklotas šaligatvis jau pažymėtas raudonais dažais – esą pusė jo bus ardoma ir priskirta tam naujai parduodamam žemės sklypui.

Ir jau visai neaišku, kur tada visi šioje gatvėje gyvenantieji turės „pasikabinti“ savo automobilius?..

Aiškinsis ir Savivaldybė, ir ministerija

Vytauto gatve_3Visus šiuos klausimus sudėlioję juodu ant balto, tą baltą lapą, po kuriuo dar ir kelios dešimtys parašų surinkta, gyventojai įteikė Savivaldybės administracijos direktoriui Virgilijui Pozingiui. Analogiškas paklausimas išsiųstas ir į Žemės ūkio ministeriją.

„Šilutės naujienoms“ V. Pozingis sakė, kad jau įsuko reikalo karuselę. Užklausimai pateikti Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriui, kuris turės paaiškinti sklypų privatizavimo niuansus. Šilutės seniūnas turės pateikti paaiškinimus ar išties seniūnijos darbininkai pjovė žolę privačiame sklype.

V. Pozingis neatmeta ir tokios galimybės, kad gali būti susėsta prie stalo deryboms su žemės savininku dėl sklypų išpirkimo visuomenės poreikiams. Žinoma, jei šis pageidautų gauti „protingą“ - ne kosminę – kainą.

„Susėsime ir su architektais, svarstysime visus variantus. Bet greito atsakymo į visus klausimus nebus, tai užims tikrai ne vieną mėnesį“, - sakė V. Pozingis.

Gyventojai gavo ir ŽŪM patikinimą, kad situaciją Šilutėje aiškinsis ir ministerija.

Komentarai  

 
#3 Mantas. 2019-06-30 09:47
Viska daro pinigai... Žmogus už 10000lt nusipirko žemes.. O dabar jau prašo 34200€ kas lygu beveik 120000lt.. Žmogus negali tiek pinigų prarasti.. Plius rašo miesto centre. Toj to centro nebebus kaina nukris ir nebeišeis tiek gaut.. Gaila bet manau jei niekas nepirks galėsit toliau naudotis.
 
 
#2 Nuomonė 2019-06-29 19:08
Munriakas čia susitvarkė. Spėju nei vienas politikas po karbauskio neturėjo tiek žemės sklypų kiek anas. Tai nauju gudručių yra ir dabar, Traksėdžiuose visuomeninę žemę kažkaip sugebėjo paimti.
 
 
#1 As 2019-06-29 08:06
silutesskelbima i.lt/skelbimas/205800-vytauto-g.-8-silute-.html
 

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt