Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

Image - Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

K. Kalinausko gatvės gyventojai, pradinės mokyklos „Žibai“ pedagogai ir moksleivių tėvai bei miesto visuomeninių organizacijų atstovai jau gali džiūgauti: valdžia išgirdo jų nuomonę ir sutinka koreguoti prieš 3 metus parengtą

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (1)

Savivaldybėje

Dirbti policijoje motyvuoja noras padėti kitiems ir nuoširdi padėka

Image - Dirbti policijoje motyvuoja noras padėti kitiems  ir nuoširdi padėka

Spalio pradžioje minėjome Angelų sargų arba Policijos dieną. Ta proga nusprendėme pakalbinti keturis šiemet Šilutės policijos komisariate pradėjusius dirbti jaunuosius policijos pareigūnus. Tie, su kuriais pavyko susisiekti atsakė į šiuos

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

img680017Šilutės savivaldybės administracija galimai sugalvojo būdą kaip suaktyvinti valdomų bendrovių veiklą - pakeitė jų vadovams mokamų atlyginimų nustatymo tvarką.

Savivaldybės tarybai buvo pasiūlyta savivaldybės valdomų bendrovių vadovams nustatyti mėnesinę algą, kurią sudarytų nuolatinė ir kintamoji dalys. Iki šiol vadovai gaudavo nustatytą nekintamą atlygį. Taigi, nuo šiol vadovai turės akstiną stengtis, kad jų vadovaujamų įmonių veikla būtų pelningesnė, o tuo pačiu ir jų atlyginimas solidesnis.

Tik pradėjus šį sprendimo projektą svarstyti Tarybos komitetuose, naujiesiems politikams kilo daug klausimų apie valdomas įstaigas, jų metines pajamas, darbuotojų skaičių ir valdomą turtą.

Nuolatinė Savivaldybės įstaigų vadovų atlyginimų dalis būtų apskaičiuojama nustatytą koeficientą dauginant iš atitinkamų metų LR Seimo nustatyto valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, o mėnesinės algos nuolatinės dalies koeficientą siūloma nustatyti atsižvelgus į bendrovės praėjusių metų pardavimų pajamas, vidutinį darbuotojų skaičių bei valdomą turtą.

Mėnesinės algos kintamoji dalis būtų nustatoma atsižvelgus į bendrovės finansinių metų vertinimo rodiklius (efektyvumo, pelningumo, mokumo, įstatinio kapitalo, papildomų finansavimo šaltinių pritraukimo ir kt.). Konkrečias vertinimo rodiklių vertes nustatytų bendrovės visuotinis akcininkų susirinkimas kiekvienais metais. Mėnesinės algos kintamoji dalis negalės viršyti 50 procentų bendrovės vadovui nustatytos mėnesinės algos nuolatinės dalies dydžio. Visa tai numatyta Savivaldybės Ūkio skyriaus parengtame aiškinamajame rašte.ATLYGINIMAI MERLIUNAS

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ metinės pardavimų pajamos yra 3,3 mln. Eur. Šioje bendrovėje vidutinis darbuotojų skaičius yra 60 žmonių, bendrovė valdo 8,293 mln. Eur vertės turtą. Šios bendrovės vadovui pasiūlyta nustatyti algos koeficientą - 16. Taigi, preliminariai, galima paskaičiuoti, kad jo mėnesio atlyginimo nekintanti dalis bus 2 768 Eur, o atskaičius mokesčius, į rankas bus išmokėta apie 1660,8 Eur.

UAB „Šilutės vandenys“ metinės pajamos per praėjusius metus buvo 2,531 mln. Eur. Bendrovės vidutinis darbuotojų skaičius yra 105, o jos valdomas turtas yra vertas 25 294 mln. Eur. Bendrovės vadovui pasiūlytas algos koeficientas - 16. Taigi ir „Šilutės vandenų“ direktoriui mėnesio atlyginimo nekintanti dalis 2 768 Eur, o atskaičius mokesčius į rankas bus išmokama apie 1660,8 Eur.

UAB „Šilutės autobusų“ parkas metinės pajamos pernai siekė 986,8 tūkst. Eur. Bendrovės vidutinis darbuotojų skaičius – 70, o valdomas turtas vertas 1,137 mln. Eur. Šilutės autobusų parko direktoriui pasiūlytas algos koeficientas 15, jo mėnesio atlyginimo nuolatinė dalis bus 2595 Eur, o atskaičius mokesčius į rankas bus išmokėta apie 1557,0 Eur.

Prie jau paskaičiuotų mėnesio atlyginimo nuolatinės dalies mėnesinės algos kintamoji dalis būtų nustatoma atsižvelgus į bendrovės finansinių metų vertinimo rodiklius (efektyvumo, pelningumo, mokumo, įstatinio kapitalo, papildomų finansavimo šaltinių pritraukimo ir kt.). Konkrečias vertinimo rodiklių vertes nustatytų bendrovės visuotinis akcininkų susirinkimas kiekvienais metais.

Preliminariais skaičiavimais, geriausiu atveju Savivaldybės bendrovių vadovai galės per mėnesį gauti į rankas bemaž iki 2,5 tūkst. Eur.

Savivaldybės tarybos posėdyje už šį sprendimą balsavo bemaž visi Tarybos politikai. Konservatorių atstovas, švėkšniškis Zigmantas Merliūnas Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje sakė, kad jam toks sprendimo projektas yra nesuprantamas, jame trūksta konkrečių duomenų apie Savivaldybės bendrovių veiklą ir finansinę situaciją.

Projekto rengėjai papildė sprendimo projektą, ir Tarybos posėdyje Z. Merliūnas jau padėkojo ir pasidžiaugė, kad sprendimo projektas buvo papildytas konkrečiais skaičiais ir duomenimis, kurie leido jam lengviau suprasti sprendimo esmę.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt