Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

Image - Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

  Trečiadienį Nidoje ir Šilutėje pasiekti sausio 15 dienos šilumos

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja šilutiškiai?

Image - Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja  šilutiškiai?

  Antradienio pavakarę Lietuvą apskriejo sukrečianti žinia, jog Klaipėdos AB „Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias leido nevalytas nuotekas. Paskelbti šiurpūs faktai: tarša normas viršijo iki 130 kartų, į marias galimai išleista

Sekmadienis, 12 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

Image - Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

  Jau galima sužinoti, kas bus kviečiami atlikti karo prievolę šiais metais – šiandien paskelbti 2020 m. karo prievolininkų sąrašai. Jie skelbiami šioje interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugose sužibo penktoji Padėkos vakaro žvakutė

Image - Saugose sužibo penktoji  Padėkos vakaro žvakutė

Yra laikas dirbti ir laikas pasidžiaugti darbo vaisiais. Saugų seniūnijos kolektyvas, norėdamas atsidėkoti už įvairiapusę pagalbą, į penktąją Padėkos vakaro šventę pakvietė Savivaldybės atstovus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, mokyklų vadovus, saviveiklininkus,

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

tomografas 3Dar metų pradžioje Šilutės gyventojai bei medikų bendruomenė džiaugėsi žinia, kad Šilutės ligoninė pirks naują 128 pjūvių kompiuterinį tomografą (KT), atnešiantį naudą: diagnostinę - pacientams, piniginę - ligoninei. Tuomet Savivaldybės meras ir rajono taryba pritarė naujos medicininės įrangos pirkimui. Ligoninės administracijai buvo pažadėtas 30 proc. pradinis įnašas – 170 000 Eur, ir leista pradėti viešuosius pirkimus. Visa tai palaimino ir Sveikatos apsaugos ministerija, paskolą, reikalingą likusiai sumai padengti, pažadėjo suteikti bankas.

Deja, atėjus pasirašymo laikui, KT pirkimo procedūros sustojo. Savivaldybės administracija pareiškė, kad savo žadėtojo pradinio įnašo neįneš ir apskritai Šilutės ligoninė, Savivaldybės administracijos valdymo laikotarpiu, iš viso jokių pinigų negaus. Pasigirdo kalbos, kad prastesnį kompiuterinį tomografą, gal ir naudotą - 16 pjūvių – ligoninėje nori statyti privati įmonė.

Tarp medikų pasklido neoficialios kalbos, kad taip bandoma pasinaudoti susidariusia situacija, kuomet ligoninė neteko ilgamečio savo vadovo, kuriam buvo svarbu kad įstaiga turėtų savo kompiuterinį tomografą. 

Tokiu atveju, Klaipėdos teritorinė ligonių kasa už suteiktas KT paslaugas ambulatoriniams ligoniams mokėtų ne Šilutės ligoninei, o privačiai įmonei. Todėl mūsų ligoninė visiškai negautų pajamų už ambulatoriniams ligoniams suteiktas KT paslaugas.

Ne gana to, Šilutės ligoninė privačiai įmonei dar privalėtų susimokėti už KT paslaugas, suteiktas ligoninėje gulintiems pacientams. Perėmus privačiam verslui radiologinių tyrimų paslaugas, Šilutės ligoninė patirtų milžinišką finansinį nuostolį. Pasak medikų, šis privataus verslo pasiūlymas visiškai nebuvo derintas su Šilutės ligoninės gydytojais, su Gydymo taryba (skyrių vedėjais), su ligoninės Darbo taryba.

Tai supratę Šilutės medikai Savivaldybės merui, Administracijos direktoriui, Tarybos nariams išplatino viešą laišką, prašantį tesėti priešrinkiminius pažadus rajono gyventojams, ligoninės medikų bendruomenei: įnešti savo žadėtą pirmąjį įnašą naujojo KT pirkimui.

Viešas Šilutės ligoninės Radiologijos skyriaus vedėjo Darijaus Pundžiaus kreipimasis:

„Noriu informuoti, kad liepos 31 d. sugedo kompiuterinis tomografas. Techninę priežiūrą atliekantys „Siemens“ specialistai nustatė, kad perdegė KT aukštos įtampos generatorius. Specialistai kreipėsi į Vokietijoje esančią „Siemens“ KT gamyklą dėl sugedusios dalies pakeitimo ir gavo atsakymą, kad mūsų KT atsarginės dalys nebegaminamos, jis yra labai senas (2003 m. gamybos). „Siemens“ gamyklos atstovai pranešė, kad niekuo padėti negali, siūlo tik įsigyti naujos kartos KT, kuriam būtų užtikrinama reikalinga techninė priežiūra, o sugedus - reikiamų detalių pristatymas.

Šilutės savivaldybės taryba garantavo finansinį prisidėjimą pirmajam įnašui - 30 proc. kainos, perkant naują KT. Tačiau, remiantis Šilutės savivaldybės administracijos raštu, Šilutės ligoninė buvo informuota, kad šiais metais šie pinigai nėra numatyti Savivaldybės biudžete, kad šie pinigai bus numatyti formuojant 2020 metų biudžetą. Todėl geriausiu atveju ligoninė reikiamą paramą gautų 2020 metų sausio pabaigoje ar net vasarį.

Tai labai ilgas laiko tarpas - net 6 mėnesiai, per kurį Šilutės ligoninė patirtų labai didelį finansinį nuostolį, o gyventojams nesuteiktų TLK apmokamų kompiuterinės tomografijos paslaugų.

Su senuoju KT per mėnesį atlikdavome iki 300 tyrimų (tiek ambulatoriniams pacientams, tiek stacionare gulintiems ligoniams). Jei nedirbtume 6 mėnesius, dėl neatliekamų KT paslaugų (maždaug 1800 tyrimų), patirtume apie 118 800 eurų nuostolį. Per minėtą laikotarpį didžiulį finansinį nuostolį patirtų Vidaus ligų skyrius. Nes pagal SAM įsakymą, ligoniai, kurie turi galvos smegenų kraujotakos sutrikimus, gali būti gydomi toje ligoninėje tik pakitimus patvirtinus kompiuterinio tomografo tyrimu.

Gydant ligonius su minėtais galvos smegenų kraujotakos sutrikimais Šilutės ligoninėje, už suteiktas paslaugas pilnai apmokėdavo teritorinė ligonių kasa (TLK). Neatlikus KT tyrimo tokiems pacientams, jų gydyti Šilutės ligoninėje mes negalėsime, todėl ligoninė patirtų dar ir papildomą finansinį nuostolį.

Sugedus kompiuteriniam tomografui, dalis skubių pacientų vežami greitosios pagalbos automobiliais į Klaipėdos ligonines, o iš ten šie ligoniai nebeparvežami, lieka gydytis tose ligoninėse. Už šių ligonių gydymo paslaugas TLK apmoka kitoms ligoninėms, o tai vėl finansinis nuostolis Šilutės ligoninei.

Nesuteikus KT tyrimų paslaugų mūsų rajono gyventojams ligoninė patirtų skaudžias pasekmes. Todėl kreipiuosi į gerbiamą Savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį bei Tarybos narius: prašau priimti palankų sprendimą dar šiais metais ir skirti minėtą lėšų sumą, kuri reikalinga perkant naują kompiuterinį tomografą.“

PAPILDYTA

 

Po penktadienį „Šilutės naujienose“ išspausdinto straipsnio „Naujos įrangos laukiantiems Šilutės medikams politikai atkišo špygą“, Šilutės ligoninės medikų bendruomenę pasiekė geros žinios. Pirmadienį ryte su medikais susitikęs Šilutės meras Vytautas Laurinaitis patikino, kad Savivaldybė tikrai įneš savo žadėtą pirmąjį įnašą naujo kompiuterinio tomografo pirkimui – 30 proc. nuo visos sumos.

Yra ir tai patvirtinantis oficialus garantinis raštas. „Šilutės naujienų“ žiniomis, meras kuo greičiau paragino pradėti viešąjį pirkimą naujajam KT įsigyti.

Taigi planuotas Šilutės medikų ir Savivaldybės tarybos narių susirinkimas, į kurį buvo kviečiami ir visuomenės atstovai, turėjęs įvykti rugpjūčio 27 d., 8.15 val., atšaukiamas.

 

Susiję straipsniai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt