Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Vagystės iš namų: skaudžiausios ir sunkiausiai tiriamos

Image - Vagystės iš namų:  skaudžiausios  ir sunkiausiai tiriamos

Vagystes iš namų išgyvenę žmonės sako, kad rasti sujauktus namus – išdaužtus langus, išverstus stalčius, daiktus, iškratytas žemes iš gėlių vazonų - yra šlykštus jausmas. Patyrus tokią psichologinę traumą, dar

Sekmadienis, 16 Vasaris Komentarai (1)

Būkite budrūs - plinta netikri pinigai

Image - Būkite budrūs - plinta netikri pinigai

  Išradingi lietuvaičiai stengiasi visais įmanomais būdais praturtėti. Pastaruoju metu stebina tendencija, kai netikri Lietuvos apyvartoje esantys pinigai užsakomi ir atsisiunčiami iš įvairių internetinių tinklalapių. Atsisiųsti netikri pinigai panaudojami rinkoje. Pinigus,

Trečiadienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Įvykiai

Patikrinimo metu automobilyje rado draudžiamą ginklą

Image - Patikrinimo metu automobilyje rado draudžiamą ginklą

  Apžiūrėję automobilį Pašyšių kaime, policijos pareigūnai rado draudžiamą ginklą - medinę savadarbę

Pirmadienis, 24 Vasaris Komentarai (0)

Vagys irgi nori kvepėti

Image - Vagys irgi nori kvepėti

  Vakar Šilutės policija gavo pranešimą, kad iš parduotuvės Miško gatvėje pavogti 3 buteliukai kvepalų. Parduotuvė patyrė 172,79 eurų

Penktadienis, 21 Vasaris Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Kelių gaidelis gimė po laiminga žvaigže: traumų išvengė, mašinai pakilus į orą kelis metrus

Image - Kelių gaidelis gimė po laiminga žvaigže: traumų išvengė, mašinai pakilus į orą kelis metrus

  Šilutės rajone Žemaitkiemio kaime vėlų šeštadienio vakarą „Ford Focus“ vairavęs girtas vyras, nesuvaldęs automobilio nuskriejo nuo kelio, vertėsi ir atsidūrė kitoje plento pusėje esančiame griovyje. Iš aplaužytų medžio šakų matyti,

Sekmadienis, 23 Vasaris Komentarai (0)

Galimai girtą vairuotoją sustabdė gatvės šviestuvas

Image - Galimai girtą vairuotoją sustabdė gatvės šviestuvas

  Tik gatvės šviestuvas sustabdė, spėjama, girtą vairuotoją, kuris dideliu greičiu važiavo Šilutės Liepų gatvėje. Nesuvaldęs automobilio, vairuotojas užlėkė ant šaligatvio (Liepų ir P. Jakšto gatvių sankryžoje), kuriuo ką tik buvo

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

 

Sauna Party_01_1000Pirtyje gimtadienį švęsti sumaniusi kompanija nenumanė, kad šventės metu užsiplieks pirties karščiui prilygstančios santykių aiškinimosi aistros. Kumščius į darbą paleido ne tik ten buvęs vyras, bet ir moterys.
Į teisiamųjų suolą liepos mėnesį sėdo šventės „kaltininkė“, gimtadienį šventusi J. S. ir jos vyras V. S. bei gimtuvininkės sesuo D. S. Jiems teko prisiminti prieš 2 metus vykusius įvykius.

Prasidėjo nuo įžeidinėjimų

Nukentėjusioji J. S. teisme pasakojo, kad 2017-ųjų rugsėjį buvo pakviesta į pažįstamos J. S. gimtadienį, kuris vyko pirtyje. Po vidurnakčio neblaivus gimtadienį šventusios draugės vyras V. S. ėmė ją įžeidinėti, koneveikti necenzūriniais žodžiais. Moteris stengėsi į tai nekreipti dėmesio, ją ramino šalia sėdėję kiti svečiai. Tačiau įžeidinėjimai nesiliovė. Šokių metu V. S. tai petimi ją pastūmė, tai ranka per galvą tapšnojo. Moteriai niekaip nepavyko išvengti priekabių, nors visi šoko ir linksminosi. V. S. nuolat prie jos kibo ir įžeidinėjo.

Linksmybėms įsisiūbavus, jau paryčiui V. S. priėjo prie jos, nieko nesakęs uždėjo ranką ant krūtinės ir pastūmė. Ji susverdėjo, atstūmė vyrą, liepė jam ramintis ir elgtis kaip vyrui. Tačiau priėjusi V. S. žmona tuomet paklausė, ko pati engiamoji esą lendanti prie jos vyro?..

Išgirdęs triukšmą atėjo pirties šeimininkas, kuriam V. S. pasakė, kad moterys „sublūdo“. Pirtį išnuomojęs vyras liepė visiems susirinkti daiktus ir išeiti. Pirmoji susiruošė užgauliojama moteris, bet ją prie išėjimo pasitikęs V. S. ranka griebė už kaklo ir ėmė spausti. Moteriai trūko oro, ji mojavo rankomis, siekdama išsilaisvinti, bet smurtautojas nepaleido ir pargriovė ją ant vejos. Griūdama moteris susitrenkė petį.

Netrukus nukentėjusioji pamatė atbėgant mušeikos žmoną J. S. Tuomet V. S. jos kaklą paleido, o žmona jai gulinčiai stvėrė už plaukų ir tampė į visas puses. Moteris gynėsi, ir neatmeta galimybės, jog nagais įbrėžė ją mušančiai J. S. veidą. Pastaroji kelias minutes tampė jai plaukus, išrovė jų kuokštus, po to ją paleido.

Ji atsistojo, o pirties šeimininkas jai liepė važiuoti namo. Moteris neklausė ir nuėjo į pirties salę išsiaiškinti, kodėl draugė su vyru ją sumušė. J. S. iškeikė sumuštą draugę, numetė jos dovanas, o gimtuvininkės sesuo D. S. ėmė šaukti, neva tai nukentėjusioji sumušė jos seserį.

Moteris pasileido bėgti, bet nepavyko - ji pajuto, kad seserys sugriebė ją už plaukų ir pradėjo tampyti. Prie moterų prisidėjo ir V. S., kuris ją smaugė, nutraukė auksinę grandinėlę. D. S. dar trenkė keliu į veidą. Užpultoji gynėsi kojomis ir rankomis, kažkam įspyrė, po to prarado sąmonę.

Kaltas alkoholis

Kiti šventės dalyviai pasakojo, kad iš pradžių visi bendravo draugiškai, bet tą vakarą visiems buvo per daug alkoholio. Vakarėlyje dalyvavo apie 9 žmonės, viena moteris vidurnakčio nesulaukusi ėjo į kitą pastatą miegoti. Išgirdusi triukšmą pamatė, kad vyksta konfliktas.

Nukentėjusiosios anyta teisme pasakojo, kad tą vakarą marti išėjo į šventę ir 4 valandą ryto grįžo sumušta, purvinais ir kruvinais drabužiais. Buvo sumuštas jos veidas, matėsi mėlynės kojose ir rankose, styrojo išpešti plaukai.
Anyta ruošė marčiai šaltus kompresus ir galvojo, kad viskas praeis. Sumuštoji sakė, kad namo ji parėjo pati. Marti ryte turėjo eiti į įstaigą pokalbiui dėl darbo. Ryte ji buvo ištinusi, pamėlynavusi, tačiau nuvyko pas darbdavį, jai pavyko įsidarbinti. Pasak anytos, jos marti geros širdies, paslaugi, rūpinasi namais, vaikais ir ja.

Galiausiai susitaikė

Apie tai, kad pirtelėje prieš ją buvo smurtauta, moteris pranešė policijai. Medicinos ekspertai nustatė, kad moters kūnas nusėtas kraujosrūvomis, ištinusi galva, daugybiniai odos nubrozdinimai veido ir kaklo srityse, patempti kaklo raiščiai ir t.t. Dėl nosies kaulų lūžio padarytas nesunkus sveikatos sutrikdymas, kiti sužalojimai yra nežymus sveikatos sutrikdymas.

Pradžioje kaltinamieji kaltę pripažino iš dalies, nes dėl girtumo neatsiminė įvykių. Išklausę liudytojų parodymus jie suprato, kad kaltinimai pagrįsti, gailėjosi dėl savo veiksmų. V. S. ir J. S. atlygino J. S. po 250 Eur žalos, kurią nustatė tarpusavio susitarimu. Kaltinamoji D. S. dalį žalos (500 Eur) atlygino ir susitarė, kad likusius 1 000 Eur atlygins per 3 mėnesius.

Nukentėjusioji J. S. su kaltinamaisiais susitaikė ir teismo prašė juos atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, o bylą nutraukti. J. S. iš pradžių pareiškė V. S., J. S. ir D. S. solidariai civilinį ieškinį dėl 3 000 Eur neturtinės žalos atlyginimo. Vėliau prašomą sumą sumažino iki 2 000 Eur ir prašė žalą atlyginti dalimis.

Kaltinamieji anksčiau nebuvo teisti, visi yra dirbantys ir darbdavių charakterizuojami teigiamai. Jiems išaiškinta, kad jeigu jie, dabar atleidžiami nuo baudžiamosios atsakomybės, per 1 metus padarys baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą, ar nevykdys teismo patvirtinto susitarimo dėl žalos atlyginimo tvarkos, teismas gali panaikinti sprendimą dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės. Tuomet iš naujo būtų sprendžiama dėl baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas nusikalstamas veikas.