Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

Image - Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

K. Kalinausko gatvės gyventojai, pradinės mokyklos „Žibai“ pedagogai ir moksleivių tėvai bei miesto visuomeninių organizacijų atstovai jau gali džiūgauti: valdžia išgirdo jų nuomonę ir sutinka koreguoti prieš 3 metus parengtą

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (1)

Savivaldybėje

Dirbti policijoje motyvuoja noras padėti kitiems ir nuoširdi padėka

Image - Dirbti policijoje motyvuoja noras padėti kitiems  ir nuoširdi padėka

Spalio pradžioje minėjome Angelų sargų arba Policijos dieną. Ta proga nusprendėme pakalbinti keturis šiemet Šilutės policijos komisariate pradėjusius dirbti jaunuosius policijos pareigūnus. Tie, su kuriais pavyko susisiekti atsakė į šiuos

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

 

sirenosSpalio 1-ąją šalyje gaudusios perspėjimo sirenos, skirtos saugumo pratyboms, ne vieną privertė įsivaizduoti – o jei pavojus būtų tikras? Šiais bandymais patikrintas gyventojų apsaugos planas, kurio būtų imtasi nutikus branduoliniam ar radiologiniam įvykiui. Visgi, kiekvienam svarbu žinoti, kad ištikus tikram pavojui, saugumo veiksmai gali skirtis. Tad kaip elgtis išgirdus pavojaus sirenas?

Pirma – sužinoti daugiau informacijos

Perspėjimo sistemos gali suveikti dėl keleto skirtingų priežasčių, pradedant gamtinėmis katastrofomis, baigiant kariniais veiksmais. Į kiekvieną iš atvejų reaguoti tektų skirtingai – kartais būtina palikti patalpas, o kartais – priešingai, jose likti. Tad visų pirma, išgirdus sirenas ar pamačius telefone įspėjimo žinutę, būtina išsiaiškinti, apie kokį pavojų jos skelbia.

„Išgirdus sirenas, svarbu kontroliuoti savo reakciją, nepulti į kraštutinumus – paniką ar visišką abejingumą. Tai tik pirmasis signalas, tad po jo svarbu įsijungti radiją ar televiziją ir išklausyti nacionalinio transliuotojo programoje skelbiamą informaciją. Šią informaciją taip pat pateikia regioniniai bei vietiniai transliuotojai. Būtent jos pagrindu būtina vadovautis priimant tolesnius sprendimus“, – aiškina draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Žalų administravimo departamento direktorius Gytis Matiukas.

Paprastai Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) įspėjančių sirenų tikrinimą vykdo dukart per metus. Šių patikrinimų metu apie vykstančias pratybas praneša ir nacionalinis transliuotojas. Įvykus tikrai nelaimei, „Dėmesio visiems“ signalą, trunkantį 3 minutes, paleisti gali ne tik PAGD, bet ir savivaldybių administracijų direktoriai.

Itin svarbi ir psichologinė reakcija

Gavus daugiau informacijos apie vykstantį pavojų, su situacija reikia supažindinti visus namų gyventojus, įskaitant vaikus – jie turėtų suprasti, kad tai, kad vyksta aplink, nėra žaidimas.

„Išgirdę perspėjimą, atidžiai įvertinkite situaciją ir galimus apsisaugojimo kelius. Jei paliksite namus ar darbo vietą, patartina iš karto žinoti judėjimo kelią, suplanuoti, ką būtina pasiimti su savimi, bei įsivaizduoti galimas alternatyvas, jei kelias nepravažiuojamas. Jei išgirdote rekomendaciją išvykti, darykite tai greitai, bet nepanikuodami ir pasirūpindami būtiniausiais daiktais, nes vėliau tai padaryti gali būti sudėtinga“, – oficialias PAGD rekomendacijas aiškina G. Matiukas.

Kadangi galimi pavojai skirtingi, iš anksto pasiruošti kiekvienai iš tikėtinų situacijų itin sudėtinga. Be to, radiacijos, potvynio ar kitų nelaimių atveju net ir saugos specialistai negalės pateikti vienareikšmiškų rekomendacijų, ar verta likti namuose, ar evakuotis – tai gali priklausyti ir nuo jūsų buvimo vietos. Todėl visais atvejais būtinas ir kritinis informacijos įvertinimas.

„Nepriklausomai nuo situacijos, tikro pavojaus atveju pasirūpinkite, kad su savimi turėtumėte dokumentus, pirmosios medicininės pagalbos vaistinėlę, pinigų, maisto bent kelioms dienoms, drabužių, asmeninės higienos priemonių, telefoną bei, jei įmanoma, elektros lizdo nereikalaujančią priemonę jo baterijai pakrauti“, – primena G. Matiukas.

Įspėjimus gali gauti ne visi

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad įspėjimai apie pavojų mobiliuosius telefonus pasiekia ne trumposiomis žinutėmis, o per korinio transliavimo (ang. Cell Broadcasting) technologiją. Tai reiškia, kad norint gauti tokius perspėjimus, telefone turi būti įjungta korinio transliavimo funkcija. Tuo kiekvienas turėtų pasirūpinti jau dabar.

„Žinoma, norisi tikėtis, kad ne pratyboms, o tikram pavojui skelbti skirtų sirenų išgirsti neteks. Visgi, kiekvienas gyventojas turėtų būti susipažinęs su PAGD rekomendacijomis, kaip elgtis susiklosčius pavojingoms sąlygoms. Taip ištikus nelaimei bus daug paprasčiau išlaikyti šaltą protą ir suplanuoti tolimesnius veiksmus“, – pataria draudimo bendrovės atstovas G. Matiukas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt