Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

Image - Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

  Aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas 2019-2020 m. vilkų medžioklės sezonas, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, ir nuo sausio 17 d., šiuos žvėris draudžiama

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Senjorai cepelinais bus vaišinami ir Šilutėje

Image - Senjorai cepelinais bus vaišinami  ir Šilutėje

Vasario 2-ąją, Pasaulio cepelinų dieną, tinklaraštininkas Riebus katinas kviečia pavaišinti senjorus cepelinais.Apie savo dalyvavimą akcijoje jau paskelbė Šilutės valgykla „Šyša“, lietuviškų patiekalų kavinė „Astra“ ir „Trukio stotelė“. Kitos valgyklos, restoranai

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Image - Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai  aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Aktyviausi Švėkšnos bendruomenės nariai, tie, kas nuolat remia įvairias seniūnijos, vietos gimnazijos ir kultūros įstaigų iniciatyvas ir šiemet metų sandūroje sukviesti į Padėkos vakaronę. Tai – ilgametė šios seniūnijos ir

Šeštadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

KALINAUSKO _1Praėjusį ketvirtadienį šilutiškiams buvo pristatytas K. Kalinausko gatvės rekonstravimo projektas. Tik vargu ar projektuotojai tikėjosi, kad pristatymo metu kils toks „ermideris“. Šilutės seniūnijos salėje susirinkę šilutiškiai tiesiogine žodžio prasme nušvilpė projektą, kuris, jų nuomone, nereikalingas, nes ir tokios gatvės tiesiog nereikia. O šimtatūkstantinę sumą, kuri būtų skirta jos įrengimui, vertėtų panaudoti svarbesniems darbams Šilutės mieste.

Projekto pristatyme dalyvavo Savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis ir administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, kuriems ir teko atlaikyti susirinkusiųjų pyktį bei kritines pastabas.

Atliko savivaldybės užsakymą

Projektuotojų UAB „Sweco Lietuva“ vyresnioji inžinierė Svaja Kaniušienė pasakojo, kad K. Kalinausko gatvė bus rekonstruojama nuo pačios pradžios - H. Šojaus gatvės, eis pro Pirmąją gimnaziją, sankryžą su Vilų gatve, „Žibų“ pradinę mokyklą, kirs Dariaus ir Girėno gatvę ir atsirems į Klaipėdos gatvę. Didžiausia naujiena šioje vietoje yra ta, kad bus nutiesta ir poros šimtų metrų nauja gatvės atkarpa, kuri dabar yra pėsčiųjų - dviratininkų takas šalia „Žibų“ pradinės mokyklos. Ši nauja atkarpa sujungs dvi trumpas gatvės atkarpas: nuo H. Šojaus gatvės iki Vilų ir nuo Dariaus ir Girėno iki Klaipėdos g.

S. Kaniušienė išvardijo kiek rekonstruotoje gatvėje bus perėjų, greitį ribojančių slenksčių, pasakojo, kaip šalia gatvės bus įrengti pėsčiųjų ir dviratininkų takai, kaip ji bus apšviesta, įrengta nauja lietaus kanalizacija ir t.t. Pasak jos, suprojektuota gatvės atkarpa yra suderinta su visomis institucijomis, todėl nėra jokių kliūčių, kad suplanuoti darbai negalėtų būti atlikti.

Pasipylė klausimų lavina

Susirinkusieji palyginus kantriai išklausė projekto pristatymą, tačiau, kai tik inžinierė baigė kalbą, ją užgriuvo klausimų lavina.

Pirmasis prabilo politikas Audrius Endzinas, kuriam parūpo nuo vaikystės prisimenama K. Kalinausko gatvės atkarpa su akmenų danga. Jis klausė, ar ši danga bus atnaujinta, kaip miesto senųjų gyventojų palikimas, ar tiesiog asfaltuota, taip kaip įprasta dabar.

Beje, prieš bendraudami su susirinkusiais šilutiškiais, projekto autoriai klausė ar užsiregistravo visi, kurie norės užduoti klausimus. Tad A. Endzinui teko skubiai ieškoti registracijos lapų ir įrašyti savo pavardę, kitaip niekas su juo nebūtų kalbėję. Jo pavyzdžiu registruotis suskubo dar bent 10 susirinkimo dalyvių.

Visgi gatvės projektuotojai taip ir neatsakė nei į A. Endzino, nei į kitų klausimus. Šilutiškiams rūpėjo, iš kokių lėšų bus atliekama gatvės rekonstrukcija, kiek projektas kainuos ir ar kas nors tyrė čia gyvenančių ar dirbančių žmonių nuomonę bei tos gatvės poreikį. Vienas susitikimo dalyvių, gyvenantis šalia rekonstruotinos gatvės teigė, kad niekas neklausė jo nuomonės apie tą rekonstrukciją ir apie tikslą pratęsti gatvę iki Klaipėdos gatvės. Vyriškis sakė, jog pasikalbėjęs su kaimynais nerado nė vieno, kuris pritartų K. Kalinausko gatvės pratęsimui.

Klausimų srautą tęsė „Žibų” pradinės mokyklos pedagogai ir vaikų tėvai. Jie stebėjosi, kodėl projektuotojai neatsižvelgė į jų pageidavimą turėti šalia mokyklos žaliąją zoną, kur vaikai pertraukų metu gali saugiai palakstyti ir pažaisti.

Susirinkusieji prašė, kad Savivaldybės administracijos direktorius V. Pozingis inicijuotų plano pakeitimus, nutiesti naujos gatvės atkarpą, o kartu rekonstruoti pėsčiųjų - dviratininkų taką. Tuomet visiems viskas būtų gerai.
Dar kiti klausė, kodėl jau daug dešimtmečių netvarkoma Vilų gatvė, kurios šaligatvių plytelės ir akmenų danga jau seniai išsiklaipiusi.

Į susitikimą buvo atvesti ir keli vaikai, kurie rankose laikė plakatus su pageidavimais neatimti jų žaidimo aikštelės ir leisti mokytis sveikoje aplinkoje. Visgi, po A. Endzino pastabos, kad vaikai turėtų būti jiems tinkamesnėje vietoje, pedagogės išsiuntė juos iš salės.

Dirbo komisijos ir politikaiKALINAUSKO _2

Projektuotoja S. Kaniušienė dėstė, jog gatvės statybos sąlygos išpildytos, atitinka visus reikalavimus. Pasak jos, „Sweko Lietuva” atliko visus Šilutės savivaldybės administracijos užsakymus, o klausimus apie gatvės tikslingumą ar būtinumą, vaikų gerovę, ji prašė adresuoti Savivaldybės valdžiai.

Mero pavaduotojas S. Šeputis, nors ir buvo ragintas, į klausimus neatsakinėjo. Jis tik ragino po trijų dienų aplankyti Savivaldybės svetainę, kur yra viešinami visi projektiniai darbai, ir pasiskaityti projektuotojų atsakymus. Jo tvirtinimu, projekto autoriai raštu atsakys į visus klausimus.

V. Pozingis sakė, kad apie K. Kalinausko gatvės rekonstrukciją Savivaldybėje buvo kalbama jau prieš dešimtmetį, todėl buvo koreguotas ir Šilutės miesto projektas. Ruošiant projektą atsižvelgta į tai, jog darosi būtina mažinti transporto grūstis Lietuvininkų gatvėje. Be to jis sakė, jog prieš kelis metus pats yra išklausęs šilutiškių priekaištų, jog reikia įrengti gatvę šalia mokyklos, kad būtų galima saugiai, tvarkingai, ant tvirtos dangos išlaipinti vaikus.

Pasak V. Pozingio, prieš 3 metus apie K. Kalinausko gatvės rekonstrukciją ir naujos gatvės atkarpos įrengimą svarstė ir Savivaldybės tarybos nariai, situaciją tyrė administracijos bei visuomenės atstovų komisija. Tuomet rajono politikai ir apsisprendė, kad ši gatvė bus rekonstruojama. Pasak V. Pozingio, net ir jis negali nevykdyti Savivaldybės tarybos sprendimo.

Tiems, kurie stebėjosi, jog jų nuomonės niekas neklauso ir kad gatvė, prieš jų valią, vis tiek bus rekonstruota, V. Pozingis siūlė į projektuotojus kreiptis raštu, ir visiems bus atsakyta. Tačiau, dėl gatvės statybos projekto įgyvendinimo dabar jau gali spręsti tik Savivaldybės taryba. Jis sakė, kad jeigu politikai nuspręs kitaip, Savivaldybės administracija stengsis suplanuotas lėšas perkelti į kitą objektą. K. Kalinausko g. rekonstrukcijai suplanuota išleisti apie 650 tūkst. eurų.

Susitikime dalyvavusi konservatorė Sandra Tamašauskienė teigė, jog sprendžiant klausimą dėl šios gatvės rekonstrukcijos, opozicijos politikai nebalsavo. Todėl jos manymu, visa atsakomybė už naujos gatvės atkarpos atsiradimą tenka valdančiajai daugumai.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt