Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

VMI parama_klebonas_Gylys6600 šilutiškių 251 bendruomenei, asociacijai ar įstaigai skyrė 153,8 tūkst. eurų VMI paramos, kuri skaičiuojama 2 procentus atskaičiavus nuo gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Šilutiškiai, kaip ir kiti Lietuvos gyventojai buvo dar dosnesni, skyrė 35 000 Eur daugiau paramos nei pernai (pernai 119 000 Eur).

Daugiausia paramos - apie 14 300 Eur sulauks mūsų rajone registruota asociacija „Gyvūnų užuovėja“. Daugiau kaip 3700 Eur gaus Šilutės r. evangelikų liuteronų labdaros organizacija „Šilutės Sandora“, 3600 Eur - Šilutės lopšelis - darželis „Žvaigždutė“.

Šiemet 858 šilutiškiai parėmė partijas, joms skirdami 11,2 tūkst. eurų paramos. Didžiausia suma – 3 291 Eur bus pervesta Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams.

 

Kitąmet tik elektroninės formos

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) jau perveda paramą, kurią gyventojai - 2 procentus nuo pajamų mokesčio - skyrė įvairiems paramos gavėjams ir politinėms partijoms, meno kūrėjams. Paramos gavėjams iki lapkričio 15 dienos bus pervesta daugiau nei 20 mln. eurų.

Šiemet nuo 2018 m. sumokėtų mokesčių 519 tūkst. gyventojų paramai skyrė beveik 14 proc. didesnę sumą nei pernai - 20,5 mln. eurų. Iš jų apie milijonas eurų skirta politinėms partijoms – pastarosioms paramą skyrė 55 tūkst. gyventojų.

Pastebima, kad net 70 proc. gyventojų (13 000 daugiau nei pernai) prašymus skirti dalį GPM paramai pildo per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). VMI pažymi, kad nuo 2020-ųjų, siekiant užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimo asmens duomenimis atvejams, bus priimami tik elektroniniu būdu pateikti prašymai skirti GPM dalį paramai.

Skubama nuraminti kompiuteriu nesinaudojančius ar interneto ryšio neturinčius, tačiau dalį GPM paramos gavėjams, meno kūrėjams, profesinėms sąjungoms ir profesinių sąjungų susivienijimams bei politinėms partijoms norinčius skirti gyventojus. Jau nuo sausio pildant prašymus e. būdu visą reikiamą pagalbą gyventojai gaus tiek atvykę į VMI padalinius, tiek paskambinę VMI informacijos centro telefonu 1882. Prašymus EDS sistemoje taip pat bus galima užpildyti bei pateikti ir visoje Lietuvoje veikiančiuose Viešuosiuose interneto prieigos taškuose, į kuriuos atvyks ir VMI specialistai.

Primenama, kad įgyvendinant mokesčių reformą, nuo šių metų 1,289 karto padidintas „ant popieriaus“ gaunamas darbo užmokestis bei atnaujinti GPM tarifai, todėl pasikeitė ir procentinės paramai skiriamos pajamų mokesčio dalys. Nuo 2020 m. paramos gavėjams, tarp jų ir meno kūrėjams, bus galima skirti iki 1,2 proc. GPM (anksčiau buvo 2 proc.), politinėms partijoms - iki 0,6 proc. GPM (buvo 1 proc.), profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc. GPM (buvo 1 proc.).

Dosniausi - gyvūnams

Daugiausiai paramos Lietuvoje - 385 680 Eur gaus paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“, asociacija „Maltos ordino pagalbos tarnyba“ - 305 317 Eur. Trečioje dešimtuko vietoje organizacija „Penkta koja“, gausianti 221 041 Eur. Dešimtuke dar dvi gyvūnus gelbstinčios organizacijos - „Tautmilės globa“ (šeštoje vietoje, gaus 142 936,70) ir VšĮ „Lesė“ (aštuntoje vietoje, 118 474 Eur).

Daugiausiai paramos Šilutės rajone priskaičiuota mūsų rajone registruotai, tačiau Šilalėje veikiančiai asociacijai „Gyvūnų užuovėja“. Šiai įstaigai 1259 žmonės skyrė 14 287 Eur. Pernai šiai asociacijai buvo skirta dvigubai mažiau – 6027 Eur paramos.

Bene 10 kartų daugiau paramos gaus ir Šilutės gyvūnus gelbstinti organizacija „Šilutės beglobiai“. 209 gyventojai šiemet skyrė 2894 Eur, kai pernai organizaciją pasiekė tik 177 Eur.

„Šilutės beglobių“ įkūrėja Rimutė Vismantienė neslėpė džiaugsmo, nes jai ir jos komandai tenka rūpintis ir slaugyti daugiau kaip 60 gyvūnų (15 šunų, kačių, 3 gandrais), o tai daug kainuoja.

„Daug pinigų reikės elektrai, šildymui, vandeniui, sanitarinėms priemonėms. Gerai, kad nereikia maisto pirkti, nes žmonės atveža, patys susirenkame akcijų metu Klaipėdoje“, - pasakojo R. Vismantienė.

Brangiai kainuoja ir veterinarinės paslaugos - gyvūnų sterilizacija, gydymas. Tiesa, šiemet prieglaudai 2000 Eur skyrė Šilutės rajono savivaldybė. VMI ir Savivaldybės parama džiugina, visgi to nepakanka. Ir kitą darbą turinti moteris neslepia, kad daug pinigų prieglaudos veiklai skiria iš asmeninės kišenės, nes nemėgsta likti skoloje veterinarams, paslaugų teikėjams.
Didesne pinigų suma paremta ir VšĮ „Šilutės gyvūnų gerovė“, šiemet organizacijai gyventojai skyrė 2158 Eur, tuo tarpu pernai beveik 1600 Eur

Keičia bažnyčios langus

Tarp didžiausių paramos gavėjų Šilutėje yra Šilutės ligoninė, gausianti 3 573 Eur paramos. Lopšeliui - darželiui „Pušelė“ 230 gyventojų skyrė 3 479 Eur paramos. 168 parapijiečiai 3 284 Eur parėmė Gardamo šv. Roko parapiją. Gardamo klebonas Antanas Gylys pasakojo, kad ši suma bus skirta bažnyčios langams keisti. Senieji langų stiklai buvo suskilinėję, supuvę rėmai, laiko paveikti langai buvo ir patamsėję, jų nėjo net nuvalyti.
Naujuosius Gardamo bažnyčios langus atvežė praėjusią savaitę, o dabar vyksta jų montavimo darbai. Pasak klebono, langai, kartu su jų įdėjimu parapijai kainuos apie 20 000 Eur.

„Tokia VMI parama gerai, tačiau net ir kartu su ja, kažin ar per du metus išsimokėsime už langus. 20 000 Eur surinkti nelengva, gerai, kad atsiranda aukojančių geros valios žmonių, parėmė ir fondas“, - sakė A. Gylys.

Džiugins iniciatyvomis

Šių metų kovo 7 dieną įregistruota asociacija „Švėkšniškių sambūris“ iš 130 gyventojų gaus 2 883 Eur paramos. Asociacijos vadovė Ingrita Riterienė, sužinojusi apie tokią sumą, buvo maloniai nustebinta. Moteris pasakojo, kad anksčiau tie patys asociacijos nariai glaudėsi po Šilutės neįgaliųjų draugijos sparnu. „Šiemet sugalvojome atsiskirti, norėdami gauti paramos gavėjo statusą. Tai buvo pagrindinis tikslas, nes yra sunku kažką gražaus sukurti be pinigų“, - sakė ji.

Asociacijos nariai garsina Švėkšnos miestelio, o kartu ir Šilutės rajono vardą Lietuvoje. Per moliūgų žibintų šventę džiaugėmės jų sukurtais gėlių kilimais šalia bažnyčios, taip pat parke buvusiu Žemaitijos metų simboliu – meška. Kasmet daugybė žmonių atvažiuoja aplankyti Velykų medžio, kuris kiekvieną kartą būna vis didesnis ir įspūdingesnis. Ingrita neslepia, kad šio medžio puošybai ruošiasi jau dabar, o jeigu nori kiaušinius papuošti originaliai, reikia medžiagų, kurios kainuoja.

I. Riterienė džiaugiasi asociacijos nariais, kurie neskaičiuoja laiko, o dažnai ir savo lėšų. Artimiausiu metu, gruodžio 1-ąją, sambūrio nariai minės Neįgaliųjų dieną, vėliau kurs adventinius vainikus, per Kalėdas papuoš Švėkšnos Knygnešių skverelį.

Daugiausiai paramos Šilutės rajone gavusių organizacijų dešimtukas:

1. Asociacija „Gyvūnų užuovėja“ - 14 287 Eur.
2. Šilutės rajono evangelikų liuteronų labdaros organizacija „Šilutės Sandora“ - 3 771 Eur.
3. Lopšelis - darželis „Žvaigždutė“ - 3 608 Eur.
4. Šilutės ligoninė - 3 573 Eur.
5. Lopšelis – darželis „Pušelė“ - 3 479 Eur.
6. Gardamo šv. Roko parapija - 3 284 Eur.
7. „Šilutės beglobiai“ - 2 894 Eur.
8. Asociacija „Švėkšniškių sambūris“ - 2 883 Eur.
9. Šilutės rajono moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugija „Viva femina“ - 2 807 Eur.
10. Sporto klubas „Šilutės kablys“ - 2 657 Eur.

Daugiausiai paramos Šilutės rajone gavusių politinių partijų dešimtukas:

1. Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai –
3 291 Eur.
2. Lietuvos socialdemokratų partija – 2 965 Eur.
3. Partija Tvarka ir teisingumas – 1 898 Eur.
4. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 1 347 Eur.
5. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 705 Eur.
6. Darbo partija – 675 Eur.
7. Lietuvos žaliųjų partija – 202 Eur.
8. Politinė partija „Profesinių sąjungų centras“ - 47 Eur.
9. Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjunga – 34 Eur.
10. Lietuvos centro partija – 27 Eur.