Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Image - Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Vakarų regiono žuvivaisos skyriuje, Rusnėje, dirbtinai išveisti ir paauginti vėgėlių jaunikliai šiomis dienomis išleisti į Lietuvos ežerus ir upes. 3–5 savaičių vėgėlių mažyliais

Penktadienis, 27 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Image - Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės  ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Prieš kelias dienas ūkininkas prie Gėgės upės netoli Plaškių taip trešė laukus, kad srutų kliuvo ne tik upei, bet ir šalia stovėjusioms žvejų mašinoms, čia pat sėdėjusiems žvejams.„Gal taip ūkininkas

Šeštadienis, 28 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

Image - Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

  Šalyje įvestas griežtas karantinas nė motais žūklės fanatikams. Vyrai antrą savaitę traukia žvejybinius įrankius ir vos prašvitus keliauja prie vandens. Kyla klausimas – ar pramoginė žvejyba leidžiama per karantiną? Patys

Sekmadienis, 29 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

DARZELINUKU KOMPENSACIJASavivaldybės taryboje įregistruotas sprendimo projektas apie finansinę paramą tėvams, kurių vaikai dėl vietų stokos ikimokyklinio ugdymo įstaigose, negali būti ugdomi šiose įstaigose.

Savivaldybės politikas Audrius Endzinas siūlo tokiems tėvams nuo 2020 m. vasario 1 d. skirti 100 eurų finansinę paramą kas mėnesį.
Tikisi panaikinti vaikų diskriminaciją

Apie ruošiamą naują sprendimo projektą ir jo tikslus politikas A. Endzinas pirmą kartą užsiminė Savivaldybės tarybos posėdyje spalio 31 d. Tuomet niekas jam jokių priekaištų dėl tokio pasiūlymo neišsakė.

Pasak politiko, Šilutės rajone yra 40 - 50 vaikų kurie nepatenka į ikimokyklinio ugdymo grupes. Šis skaičius yra kintantis dėl natūralios migracijos. Įvedus tokį kompensavimo mechanizmą, pasak A. Endzino, būtų panaikinta vaikų diskriminacija, kuri dabar susidaro tik daliai vaikų suteikiant ikimokyklinį ugdymą. A. Endzinas mano, kad tuomet atsirastų prielaidos kurtis privatiems vaikų darželiams, kartu didėtų užimtumas.

Šiuo metu vieno vaiko dotacijos kaštai vaikų darželyje iš Savivaldybės biudžeto siekia 130 eurų kas mėnesį. Jeigu sprendimo projektas būtų priimtas, Savivaldybės biudžetui atsirastų papildomi kaštai: vienam mėnesiui reikėtų papildomai 5850 eurų, apie 60 000 eurų per metus.

Politiko nuomone, finansavimo šaltinis tokioms išlaidoms galėtų būti perskirstomos lėšos iš soc. rūpybos programos bei gaunamos pajamos iš padidinto žemės ir turto mokesčių.

Ekonomikos ir finansų komitetas suabejojo

Savivaldybės tarybos narys, Liberalų sąjūdžio politikas A. Endzinas projektą apie finansinę paramą tėvams, kurių vaikai nepateko ugdytis ikimokyklinėse įstaigose, pristatė Ekonomikos ir finansų komitete. Šio komiteto pirmininkas, socialdemokratas Vygantas Kamarauskas tokį sprendimo projektą sutiko ne itin džiugiai. Jis sakė, kad sprendimas skamba ypač patraukliai, tačiau visiškai nėra aiškios Savivaldybės galimybės. Pasak V. Kamarausko, tokį sprendimo projektą vertėtų svarstyti tuomet, kai Savivaldybės administracija parengs 2020 metų Savivaldybės biudžeto projektą. Tuomet ir pasimatys kiek liko nefinansuojamų projektų arba tiesiog bus aiški nepanaudotų lėšų suma.

Valstiečių žaliųjų sajungos politikas Sigitas Majus, suabejojo, ar mokestinę kompensaciją tektų mokėti tik 40 - 50 vaikų tėvams, kurie rašė prašymus jų vaikus priimti ugdytis darželiuose. Jis mano, kad kompensacijas priklausytų mokėti visiems ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie gyvena rajone ir nelanko jiems skirtų įstaigų. Juk tėvai nėra kvaili ir prašymus, kad jų vaikai būtų ugdomi Savivaldybės įstaigose, sugebės parašyti ir tie, kurie iki šiol to nepageidavo.

Be to buvo abejonių, ar tikrai tėvai, gavę minėtas kompensacijas, pinigus panaudotų vaikų ugdymui. Politikai domėjosi ar yra savivaldybių, kurios tokias kompensacijas moka.

A. Endzinas sakė, kad žino kelias taip vaikų užimtumą sprendžiančias savivaldybes ir paminėjo savo vaikaitį, kurio tėvai gauna tokią kompensaciją Vilniuje.

Ekonomikos ir finansų komitete tik du politikai pritarė, kad A. Endzino parengtas sprendimo projektas būtų svarstomas Savivaldybės tarybos posėdyje: tai liberalė Daiva Plikšnienė ir konservatorius Zigmantas Merliūnas. Kiti komiteto nariai nebalsavo prieš, tačiau susilaikė.

Baigus šį klausimą svarstyti Z. Merliūnas išsakė pastebėjimą, kad opozicija parengė Savivaldybės tarybai pirmąjį sprendimo projektą, o valdantieji ir jį pasistengė sužlugdyti.