Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

Image - Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

  Valstybinių miškų urėdija (VMU) pradėjo prekybą kalėdiniais medeliais. Įmonės regioniniuose padaliniuose – beveik 120 vietų visoje šalyje – jau galima įsigyti ir eglučių iš miško, ir dekoratyvinių eglučių vazonuose, ir

Penktadienis, 29 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo ir vyresniųjų laisvalaikiui

Image - Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo  ir vyresniųjų laisvalaikiui

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaimo gyventojai jau džiaugiasi permainomis kaimo centre – šalia bendruomenės namų įrengtas tikras vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų traukos centras – vaikų žaidimų, sporto ir poilsio zona.

Trečiadienis, 4 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

DSC 1239Trečiadienio, lapkričio 27-osios rytą, Šilutėje pastatyta Kalėdų eglė.

Ypač gražią žaliaskarę šiemet miestui ir jo gyventojams dovanojo Žalgirio gatvės gyventoja Romutė Kurlienė. Eglė šilutiškės kieme buvo pasodinta prieš 27 metus.

Šilutės seniūnija informuoja, kad dalis eglės puošmenų šiemet bus atnaujinta, bet abejoja, ar iki jos įžiebimo dienos pavyks papuošti ir miestą.

Prekybą Kalėdų eglutėmis netrukus pradės ir miškininkai.

Nepravažiavo centrine gatve

Trečiadienio rytą į R. Kurlienės kiemą suko „Šilutės komunalininko“ traktorius ir darbininkai. Čia prisistatė ir Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, kuris atvyko ne tuščiomis – sodybos šeimininkei jis įteikė padėkos raštą ir dovaną už jos dovanotą eglę šilutiškiams.

R. Kurlienė prisiminė, kad šią eglę kartu su vyru savo sodybos kieme pasodino prieš nepilnus tris dešimtmečius. Tuomet tai buvo vos kelių metų medelis, kuris sparčiai stiebėsi aukštyn.

Netrukus paaiškėjo, kad maždaug 12 metrų aukščio eglę atgabenti į nuolatinę jos vietą – šalia dabar jau renovuojamo Šilutės kultūros ir pramogų centro nėra taip paprasta, kaip manyta. Nors nuo jos augimvietės tereikėjo važiuoti nepilną kilometrą, eglės kelionę sutrukdė... centrinėje miesto gatvėje kabantys laidai. Visam žaliaskarės ekipažui nuo policijos komisariato pastato teko suktis atgal ir daryti lanką aplink Šilutės parką ir ligoninę.
Eglės kelionę stebėjo gatvėse stabtelėję smalsuoliai.

Žada dalį naujų puošmenų

Kalėdų eglės ir viso miesto papuošimo darbams šiemet Šilutės seniūnija ketina išleisti apie 9000 eurų – maždaug tiek pat, kaip ir kiekvienais metais. Kiek atsieis naujų puošmenų pirkimas, seniūnijos specialistas Algirdas Ivanauskas pasakyti dar negali. Tai todėl, kad viešuosius pirkimus vykdo rajono Savivaldybė, o jų procedūros dar nebaigtos. Dėl tos pačios priežasties A. Ivanauskas vakar dar negalėjo garantuoti, ar bus suspėta iki eglės įžiebimo dienos papuošti miestą.

Pasak A. Ivanausko, bent dalis eglės puošmenų tikrai bus naujos.

Beje, pastarosiomis dienomis tai yra viena labiausiai Šilutės internautų aptarinėjama tema. Daugybė žmonių dalijasi mintimis, kad jau daug metų laukia nesulaukia, kada Šilutės eglė sušvis ne tomis pabodusiomis mėlynomis švieselėmis, o kaip nors naujai.

Eglės įžiebimo šventė numatyta gruodžio 6 d., 17 val. Tą pačią dieną, 11 val., bus atidaryta ir eglučių alėja prie H. Šojaus muziejaus.

Miškininkai dalins šakasDSC 1223

Šilutės urėdijos vadovas Romas Gečas sakė, kad pasirinkti eglių šakų ar nusipirkti eglutę bus galima nuo gruodžio vidurio Pagėgiuose, Inkakliuose, Kintuose ir Šilutės urėdijoje (Nemuno g. 15).

Pardavimas pirmadieniais – ketvirtadieniais vyks 8 – 17 val. (su pietų pertrauka), penktadieniais 8 – 15.45 val (su pietų pertrauka). Iki 1 m aukščio Kalėdų medelis kainuos 2 Eur, 1 – 1,5 m 3 Eur, 1,5 – 2 m 7 Eur, dar aukštesnis – 13 Eur. Beje, atsiskaitoma tik banko kortelėmis.

Miškininkai ragina gyventojus nesavivaliauti miške ir nekirsti medelių. „Savavališkais kirtimais padaroma didelė žala gamtai, be to, šis pažeidimas užtraukia ir administracinę baudą. O prieškalėdžiu tikrai vyks ir tradicinė akcija „Eglutė“, tad rizikuoti tikrai neverta. Gražiausias švenčių tradicijas galima puoselėti ir jomis džiaugtis atsakingai“, - sakė R. Gečas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt