Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

Image - Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

  Aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas 2019-2020 m. vilkų medžioklės sezonas, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, ir nuo sausio 17 d., šiuos žvėris draudžiama

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Senjorai cepelinais bus vaišinami ir Šilutėje

Image - Senjorai cepelinais bus vaišinami  ir Šilutėje

Vasario 2-ąją, Pasaulio cepelinų dieną, tinklaraštininkas Riebus katinas kviečia pavaišinti senjorus cepelinais.Apie savo dalyvavimą akcijoje jau paskelbė Šilutės valgykla „Šyša“, lietuviškų patiekalų kavinė „Astra“ ir „Trukio stotelė“. Kitos valgyklos, restoranai

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Image - Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai  aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Aktyviausi Švėkšnos bendruomenės nariai, tie, kas nuolat remia įvairias seniūnijos, vietos gimnazijos ir kultūros įstaigų iniciatyvas ir šiemet metų sandūroje sukviesti į Padėkos vakaronę. Tai – ilgametė šios seniūnijos ir

Šeštadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

BUSTAS SU_POLITIKAIS_1Savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komitetas surengė susitikimą su daugiabučių namų administravimu užsiimančių įmonių vadovais. Jiems parūpo šių įmonių veikla, nes komiteto narius pasiekia įvairūs skundai. Juose žmonės teigia, kad yra gavę dviejų įmonių sąskaitas už to paties namo eksploatacinę priežiūrą, kad bendrovės nesugeba skubiai sutvarkyti kiaurus stogus, nes pirmiausia domisi kaip bus apmokėta už atliktus darbus ir t.t.

Be komiteto politikų į susitikimą atėjo ir Savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis, Turto valdymo poskyrio vedėja Zita Tautvydienė bei už daugiabučių namų administratorių veiklos priežiūrą atsakinga Ūkio skyriaus vyr. specialistė Ugnė Šunokienė.

Apie daugiabučių administravimą
Turto poskyrio vedėja Z. Tautvydienė papasakojo, kad Šilutės savivaldybėje yra 85 daugiabučiai, kurie turi sudarę bendrijas, ir 253 daugiabučiai, susikūrę ūkinės veiklos sutartis. Visiems likusiems daugiabučiams namams administruoti Savivaldybė paskyrė administratorius, atsižvelgdama į namų savininkų susirinkimo daugumos sprendimus. Taigi, anksčiau buvęs „Šilutės būstas“ (dabar bendrovės pavadinimas „Mano Būstas Vakarai”) administruoja 294 daugiabučius. Šiai

bendrovei Šilutėje vadovauja Simonas Krūminis. 12 daugiabučių namų aptarnauja prieš kelis metus įsisteigusi nauja bendrovė „In domu”, kuriai vadovauja Aurimas Kankalis.

Pasak Z. Tautvydienės, „Mano Būstas Vakarai” turi daugiau daugiabučių, kuriems teikia eksploatacijos paslaugas, nes šioje srityje veikia nuo pat „Šilutės butų ūkio” reorganizavimo. Tačiau Savivaldybės administracija nedelsdama atsižvelgia į namo butų šeimininkų daugumos sprendimą ir gavus prašymą eksploatacinę priežiūrą registruoja jų nurodytai įmonei.

Z. Tautvydienė pasakojo, kad yra nemažai daugiabučių gyventojų, kurie prieštarauja Savivaldybės tarybos sprendimu nustatytam namų eksploatacijos mokesčiui. Yra nemažai nenorinčių turėti namo administratorių ir norinčių nemokėti jokių tokios paskirties mokesčių.

„Mano Būstas Vakarai” - išmanėjaBUSTAS SU_POLITIKAIS_2

Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė pasiūlė bendrovių atstovams išdėstyti savo rūpesčius.

„Mano Būstas Vakarai” vadovas S. Krūminis parodė filmuką apie visos bendrovės „Mano būstas” ir padalinio „Mano Būstas Vakarai” veiklą. Bendrovė pastaruoju metu ypač sumodernino savo bendravimą su klientais. Mobiliuoju telefonu klientai dabar gali atlikti viską, ką anksčiau galėjo padaryti tik atėję į bendrovės būstinę. Dabar taip galima sekti sąskaitas, jas apmokėti, pranešti apie pastebėtus gedimus ar trūkumus, apskųsti bendrovės darbuotojus, stebėti daugiabučio namo surinktas lėšas ir išlaidas ir t.t. Kiekvienas bendrovės vadovybei išsiųstas laiškas yra peržiūrimas ir siuntėjui surašomas atsakymas.

„In domu” bendrovės vadovas A. Kankalis pasakojo, kad jo įmonės prižiūrimų pastatų dar nėra tiek daug, kad reikėtų tokios elektroninės bendravimo sistemos. Jis pats 12 pastatų gali nesunkiai apvažiuoti ir apžiūrėti. Bendrovėje dirba 4 žmonės ir jie laiku atlieka visus daugiabučių namų gyventojams reikiamus darbus. O kai pritrūksta pajėgų, yra samdomos bendrovės, kurios gali atlikti sudėtingesnius darbus.

Mero pavaduotojas S. Šeputis pagyrė persitvarkiusios įstaigos „Mano Būstas Vakarai” vadovą S. Krūminį, sakydamas, kad sutaupytas laikas visuomet atsiperka, o nuolatinis ryšys su klientais įpareigos bendrovės darbuotojus paslaugas atlikti kokybiškiau. Jis palinkėjo ir augančios „In domu” bendrovės vadovui A. Kankaliui neatsilikti ir tobulinti ryšį su klientais.

Kaip sprendžiami konfliktai?

Komiteto pirmininkė D. Žebelienė rodė pluoštelį pareiškimų ir sakė, kad per pusmetį, kai ji vadovauja Socialinių reikalų komitetui, žmonės dažnai skundė daugiabučių namų administratorių veiklą. Buvo ir toks atvejis, kai daugiabučio gyventojas skundėsi, jog metų pradžioje abi jau minėtos bendrovės siuntė sąskaitas už namo administracinę priežiūrą.

Abu administratoriai patvirtino, kad toks įvykis buvo, ir sakė, kad konfliktas buvo skubiai išspręstas, žmonėms žala atlyginta.

Paminėtas įvykis, kai daugiabučio stogui prakiurus, į viršutinio aukšto butus liejosi vanduo, o „Mano Būstas Vakarai” stogo netvarkė tol, kol visi namo gyventojai neužtikrino, jog bus apmokėta.
S. Krūminis tai patvirtino ir sakė, jog negalėjo būti kitaip, nes įmonė jau yra „pamokyta”. Pasitaiko atvejų, kai pirmojo aukšto gyventojai priešinasi mokėti už stogo tvarkymą.

S. Šeputis nesutiko su S. Krūminio teiginiais. Jis sakė, kad namą administruojanti bendrovė stogo skyles turi lopyti kaip įmanoma greičiau, be jokių derybų su namo gyventojais. Įstatymais yra nustatyta, jog už avarijų tvarkymo darbus privalo mokėti visi gyventojai. Jis paragino daugiabučių namų administratorius dirbti taip, kad būtų kuo mažiau konfliktų.

Negavo informacijos

D. Žebelienė bandė gauti informacijos apie administratorių veiklos priežiūrą, kurią vykdo Savivaldybės Ūkio skyrius. Ji citavo daugiabučių namų šių metų priežiūros tvarką, kur nurodoma, jog metų eigoje bus patikrinti 24 namai, tačiau metams baigiantis nė vienas namas nebuvo kontroliuotas. Vyr. specialistė U. Šunokienė aiškino, jog pareigas pradėjusi tik nuo gegužės, tad aiškinosi tik tuos atvejus, dėl kurių gaudavo konkrečius skundus.

Komiteto politikai stebėjosi tokiu administracijos darbuotojos darbu. D. Žebelienė sakė, kad prašys Administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio ištirti U. Šunokienės darbo krūvį ir kodėl ji neatliko suplanuotų darbų.
Pasak susirinkusiųjų, tai buvo pirmas susitikimas pokalbiui su daugiabučių namų administratoriais, o D. Žebelienė sakė, kad tokių susitikimų bus daugiau.

 

Komentarai  

 
#3 Cirkas 2019-12-03 18:55
Vaidina čia kas už kury protingesnis. O žmonės toliau kenčia ir kentės. Siunčia nezmoniskas saskaitas už namo apžiūra kurios net nebuvo ! Tu skundu butu dar daugiau bet žmonės sėdi ir tyli subines uzrauke.
 
 
#2 Teatras 2019-12-02 21:59
Lai Žebelienė čia nevaidina šventos kai pačios šeimos įmonė minta iš "Mūsų būsto" užsakymų ir chaltūras daro. Šeputis Kvederio draugelis, tai būdamas ūkio skyriaus vedėju, kažkaip galimai gyventojų skundus užglaistydavo, o dabar džiaugiasi ir gina. "Mano būstas" nebaudžiama, nekontroliujama įmonė. Spauda nesiima narplioti, nes gyvena iš pozytyvių užsakymų. Ar ne tiesa, Grinčai?
 
 
#1 klausimas, 2019-12-02 19:47
kokia nauda iš tokio susitikimo? Pezalai kažkokio S. Krūminio, kuris net nežino kas darosi, kažkokius filmukus rodo, o S. Šeputis net džiūgauja iš malonumo..... Kodėl nepasikvietėte tų nepatenkintų gyventojų į posėdį?. U. Šunokienė jau po teismus vaikšto, nes 8 mėn. tyrė mano skundą dėl "Šilutės būstas" savivalės ir dokumentų nepateikimo (dar vadovavo dir. Stankus) ir manote ką nors ištyrė? Nieko. Ir jokios atsakomybės, jokios ataskaitos, o paklausus ką ji veikė tuos mėnesius, ji net nesugebėjo žodžio išlementi. Žodžiu, "Šilutės būstas" daro ką nori.
Aš gerb. D. Žebelienei įteiksiu savo skundą, kuriame aiškus "Šilutės būstas" reketo faktas, o tai jau baudžiama atsakomybė!!!
 

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt