Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Image - Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Vasario 8 d. Nemuno deltos regioninis parkas (direktorius Žilvinas Čėsna) surengė tradicinį pelkių žygį po vieną didžiausių ir įspūdingiausių pelkių Lietuvoje – Aukštumalos aukštapelkę. Žygyje dalyvavo daugiau kaip pusšimtis žygeivių

Antradienis, 11 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Image - Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Šią savaitę prasidėjo kasmetinės Savivaldybės valdžios kelionės per seniūnijas, kurių metu gyventojams pristatomi visų metų darbai. Pirmieji pirmadienio popietę išklausyti tokios ataskaitos susirinko kelios dešimtys rusniškių.Savivaldybės vadovai galimai tikėjosi ypač

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

RusneVilla1sAr kada pagalvojote, kiek laiko sutaupytumėte, jei nereikėtų ruošti Kūčių vakarienės? RUSNE VILLA savininkė Daiva Stanislovaitienė šiemet siūlo išbandyti naują paslaugą - „Kūčių vakarienė į namus“, ir šventes praleisti ilsintis su šeima, o ne plušant virtuvėje.

Daiva, kodėl sugalvojote tiekti Kūčių vakarienęį namus?

Kasmet per šventes sulaukdavome prašymų pagaminti kažką autentiško, ką gamino mūsų močiutės, tą kam laiko neturi dabartinės daug dirbančios moterys, ko nespėjo išmokti iš savo senolių, bet ką norėtų turėti ant savo stalo. Todėl nusprendėme pasiūlyti šeimininkėms pailsėti nuo šventinio maisto ruošos, o valgius Kūčių vakarui užsisakyti pas patyrusius RUSNE VILLA virėjus.

Kūčių vakaras, Kalėdos, tai laikas su šeima, ir nesinori praleisti jį virtuvėje ruošiant vakarienę ar pietus. Norisi mėgautis gardžiu, sveikai pagamintu naminiu maistu.

Domitės lietuvių autentiškais valgiais. Kaip lietuvių Kūčių ar Kalėdų stalas keitėsi istoriškai?RusneVilla016

Kūčios - svarbiausia mūsų tautos šventė, skirta šeimos sutvirtinimui. Todėl Kūčias lietuviai kelis tūkstančius metų švęsdavo tik šeimoje, nevaikščiodami į svečius ir svečių nesikviesdami. Būdavo kurstoma ugnis, buriama, dainuojama, žaidžiama, klausomasi senolių atsiminimų.

Kūčių senasis stalas būdavo iš 9 patiekalų - sulig ELNIU DEVYNIARAGIU SAULĘ PARNEŠANČIU - saulės simboliu. Kai Lietuva tapo krikščioniška, ant Kūčių stalo atsirado 12 valgių pagal 12 žydų apaštalų. Gėrimui ant stalo dėdavo vandens, kuris Kūčių naktį tapdavo sveikatinančiu. Ant stalo nebūdavo valgių iš mėsos bei paukštienos, valgių su majonezu ar pomidorų padažu, blynų ar sklindžių. Apie XVIII amžių atsirado avižų kisielius, aguonpienis su kūčiukais, auselės arba virtinukai su baravykų įdaru, žuvies, silkės patiekalai.

Vyresni žmonės pamena, kad nebuvo mados švęsti Naujųjų metų, buvo švenčiamos tik Kūčios ir Kalėdos. Šios šventės buvo ir tebėra šeimos šventė, kurios prisiminimai ilgam išlieka kiekvieno atmintyje. Ryškiausias ir visus metus pasiliekantis dalykas yra Kūčių ir Kalėdų aromatas: ne tik eglutės ir žvakučių kvapai, bet svarbiausias šių švenčių dvelksmas – Kalėdų meduolio su arbata, o dabar ir mandarinų aromatas.

Kalėdos - jau kita šventė. Galima ant stalo dėti keptą žąsį, įdarytą obuoliais (antį, kalakutą, vištą, povą), pasigaminti patiekalų iš bulvių su majonezu ir pan.

Ar laikotės šeimoje Kūčių ir Kalėdų tradicijų?

Kiek pamenu, visada Kūčios mūsų šeimoje buvo ypatingas vakaras. Kai buvau maža, mano prosenelis, vyriausias šeimos narys paragindavo visus sėstis prie stalo. Vakarienė prasidėdavo bendra malda, po to visi vieni kitiems padėkodavome už supratimą, rūpestį, meilę, už suteiktą džiaugsmą ir laiką, praleistą kartu, atsiprašydavome vieni kitų už padarytas klaidas, suteiktą nerimą. Taip pat nepamiršdavome atleidimo, palinkėjimų vieni kitiems.

Kūčių vakarą visi tikėjo minčių, žodžių magiška galia, o gėrimai ir maistas taip pat turėjo ypatingą prasmę. Mėgaujantis valgiais buvo aptariami planai, kalbama apie svajones. Šios tradicijos iki šiol laikomės su šeima, tai suartina, suteikia pasitikėjimo, pakrauna ateinantiems metams.

Kalėdų rytas visai šeimai irgi ypatingas, visi susirenkam prie eglutės ir pakuojame dovanas.

Kaip veikia „Kūčių vakarienės į namus“ pasiūlymas?

Mes turime specialų meniu Kūčių vakarui ir Kalėdiniam laikotarpiui. Jūs išsirenkate patiekalus ir užsakote telefonu ar elektroniniu paštu. Kūčių dieną Jums tereikia atvykti pasiimti užsakymo į „Rusne Villa“. Jei yra poreikis, patiekalus galime ruošti iš karto į Jūsų indus.

Kiek ir kokių patiekalų siūlote?

Patiekalus Kūčių vakarui ar Kalėdoms komplektuojate patys iš siūlomo valgiaraščio.

Siūlome kelių rūšių įdarytas žuvis, įdarytas vištas, kelių rūšių silkę, vieno kąsnio užkandėles, mišraines, smaližiams - desertus, kurie visada sulaukia puikių atsiliepimų.

Ką patys valgote per Kūčias ar Kalėdas?

Mūsų siūlomi patiekalai yra išbandyti ir giriami ne vienerius metus mūsų gausios šeimos ir giminės, savo visus geriausius Kūčių ir Kalėdų valgius bandėme sudėti į šių metų meniu. Per Kūčias neeksperimentuojame nei su klientais nei su šeima, visi valgiai yra patikrinti.

Kontaktai: „Rusne Villa“, Pakalnės g. 82, Rusnės sen., Šilutės r.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , tel. +370 652 97333; +370 626 37787.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt